Aile Planlaması spiral zararları

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

marda

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2009
184
1
arkadaşlar ayın 4 ünde spiral taktırdım. taktırdıktan sonra hiç ağrım falan olmadı ama ayın 10 nundan beri midemden kasıklarıma kadar ağrı ve aşırı derecede şişlik oluştu nefes bile alamıyorum. bu arada perşembeden beri hastayım üşütmüşüm bide sezeryanla 2 doğum yaptım. yarın doktora gidecem aceba spiralden mi yoksa üşütmeden mi şişlik oluştu. spiralle böyle sorun yaşayan varmı

spiralden odum koptugu icin taktirmiyorum..prezervatiften esim hoslanmiyor,hapi ben kullanmak istemiyorum.geriye kalan yontemde cok riskli.2 kucuk cocuktan sonra hamile kaldigimi dusununce korku basiyor fena halde.3. icin en az 7 sene lazim yada daha fazla..tek yontem anestezi ile spiral kaliyor ama son zamanda taktiran arkadaslarim hic memnun degiller kafam karisik:26:

canm evet spiralen mmenun olmayan çok ama ondan başkasıda yok gibi aslında e temizi prezarvatif .esin sevmesede belli zama geçee kadar kullansın bence

ben yeni taktırdım.inan çok kolay oldu.ben de acıyacak diye endişeliydim.beklediğimden kolay oldu.kendini kasmazsan anesteziye falan hiç gerek yok
şimdi korkum, acaba adet dönemimde kanamam çok olacak mı.takındıktan sonra regl olmadımda daha....

ben yaklaşık 3 buçuk yıldır kullanıyorum çıkarttım 1 kez tedavi için
2. tekrar takıldı korkma çok canım tatlıdır ama 2. tekrar taktırdım çok korkmama rağmen korkmayın taktırın ve ben sprialden çok memnunum sğrı sızı bişey olmadı bugüne kadar maşallahhhhhh

Bende kasımdan beri kullanıyorum sağlık ocağında taktırdım hemde en temizi bence biraz kanamam fazlalaştı ama onuda apranax içerek azaltıyorum tabi dr um söylemişti bana böle arkadaşlarr hissediliyormuş falan diyolar ne ben hissettim nede eşim biz çok memnunuz kısacası

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…