Aile Planlaması Spiral ve bel ağrısı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Masum-mimoza

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2019
24
4
Spiral taktirali 1 yıl oldu ara ara 4 5 gün suren kasık ağrılarım oluyodu kaydı mı diye kontrole gitmiştim gayet yerindeydı en son 5 ay önce gitmiştim yanılmıyorsam. Neyse adetlerimde bel ve karin-kasık agrım oluyodu ama 2 bilemedin 3 gün sürüyodu ve bu arada adetim 10 güne cıktı. Bu ay adet başlamadan 1 hafta öncesinden adet olcakmisim gibi ağrı ve bel ağrısı başladı adet oldum bugün 9. Gün normalde kesilmesi gerekiyodu yani en azından 1 2 kez damla seklinde akıntı gelmesi gerekiyodu ama ben bugün hala biraz kanama ve kahverengi sulu akıntı görüyorum ve inanılmaz bir bel agrım var hiç geçmedi sürekli devam ediyor yani artık bel agrım mi kasık ağrısı yapıyo yoksa kasıkta mi agriyo bilemiyorum ayırt edemiyorum artık. Velhasıl kelam yani bu adetim şimdiye kadar hiç olmamış şekilde devam ediyor hiç bu durumla karşılaşan duyan oldu mu acaba spiralden mi yoksa başka bişey mi var bilmiyorum korkuyorum kusura bakmayın biraz uzun oldu ama tam olarak açıklamak istedim. Lütfen bu durumla karşılaşan bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ? Doktora görün diyeniniz olabilir poliklinikler olsa gidicem ama kapalı olduğu için gidemiyorum caresizim lütfen yardım 😔

Spiral taktirali 1 yıl oldu ara ara 4 5 gün suren kasık ağrılarım oluyodu kaydı mı diye kontrole gitmiştim gayet yerindeydı en son 5 ay önce gitmiştim yanılmıyorsam. Neyse adetlerimde bel ve karin-kasık agrım oluyodu ama 2 bilemedin 3 gün sürüyodu ve bu arada adetim 10 güne cıktı. Bu ay adet başlamadan 1 hafta öncesinden adet olcakmisim gibi ağrı ve bel ağrısı başladı adet oldum bugün 9. Gün normalde kesilmesi gerekiyodu yani en azından 1 2 kez damla seklinde akıntı gelmesi gerekiyodu ama ben bugün hala biraz kanama ve kahverengi sulu akıntı görüyorum ve inanılmaz bir bel agrım var hiç geçmedi sürekli devam ediyor yani artık bel agrım mi kasık ağrısı yapıyo yoksa kasıkta mi agriyo bilemiyorum ayırt edemiyorum artık. Velhasıl kelam yani bu adetim şimdiye kadar hiç olmamış şekilde devam ediyor hiç bu durumla karşılaşan duyan oldu mu acaba spiralden mi yoksa başka bişey mi var bilmiyorum korkuyorum kusura bakmayın biraz uzun oldu ama tam olarak açıklamak istedim. Lütfen bu durumla karşılaşan bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ? Doktora görün diyeniniz olabilir poliklinikler olsa gidicem ama kapalı olduğu için gidemiyorum caresizim lütfen yardım 😔
Ben spiral taktıralı 5 sene oldu peş peşe hamile kalınca taktirdim yanlız benim adetim 3 gün sürer 4 gün lekelenme olur sonra geçerdi ilk taktırdığımda 10 günü geçiyordu adetim şimdi ise bir haftayı buluyor. Gelelim sancı konusuna bel ağrısı çok yapıyor hele adet yaklaşınca kasık bel felaket bunun için doktora gittim doktor bana ağrı yapar ağır filan kaldirmayacaksin dedi ne alaka adet yaklaşinca doğum sancısı gibi oluyor. Bende karar aldım salı gününe randevu aldım 5 seneden sonra çıkarttıracağım

Merhaba 3 sene kullandım spirali daha baitan belliydi bana yaramadığı ama sağlık ocağında hemşire düzelicek sürekli böyle olmıycak 1 sene düzensizlik normal vs derken zaman geçti ve benim 5-6 gün siren adetim 10 günü bile geçmeye başladı ara lekelenmeler bıktırdı artık sürekli leke sürekli akıntı, bel ağrısı cok cektim bende kasıgıma vuruyordu, her neyse iki ay olucak çıkarttırdım şükür normale döndğm adetim iki aydır 4-5 gün sürüyor Allah nasip ederse çocuk düşünüyoruz sonrası Allah kerim ama spiral bana hiç mi hiç yaramadı

X