Spiral ve ara kanama sonrası geciken adet!...

_BaByLoVe_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2013
154
8
34
Herkese merhaba!

Forumu uzun zamandır takip ediyorum.Kafamdaki soru işaretlerinin cevaplarını da şimdiye kadar hep burdan buldum. Ancak bu kez bizzat yardımınıza ihtiyacım var.

2,5 sene önce normal doğum yaptım. Lohusalık bitiminde spiral takıldı.İlk 1 sene pek bir sorun yaşamadım ancak sonrasında sol yumurtalığımda adetten 10 gün önce başlayan ve şiddetli kramplar şeklide olan yerleşik bir ağrı oluştu.Birçok doktora danıştım ancak birşey çıkmadı. Son aylarda gittikçe hafifledi.

Normalde 28 günde bir adet görürken adet döngüm 1 seneden sonra 24'e düştü.Geçen ay 28. günde adet gördüm.3 günde bitti aradan 5 gün geçti tekrar adet oldum.o da 5gün sürdü. Yani iki adet arası 8 gün olmuş oldu.Doktora gittim 5 cm kist ve rahimde ve yumurtalıkta sıvı birikmesi varmış. 14 günlük antibiyotik ve vajinal krem tedavisi verdi,ilaçlarım bitti sayılır. Bu gün adetimin (ilk) 31. günü ancak hala adet olmadım.Dünden beri çok az açık pembe renkte akıntım var. Ancak pedimi kirletmiyor silince geliyor.Şiddetli bel ağrım var. Daha adetime varmı yoksa gecikmiş mi oldum? Bu gecikmenin sebebi kullandığım ilaçlar yada geçirdiğim ara kanama olabilirmi? Ne önerirsiniz?

Birde doktor bazı tahliller istemişti o gün. Bhcg ye de bakıldı. 0.0 çıktı, yani negatif. Adetime 10 gün vardı. Gebeliğe pek ihtimal vermiyorum, spiral yerinde duruyordu. Ama yinede acabamı demekten kendimi alamıyorum. Siz ne dersiniz??

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…