Aile Planlaması Spiral taktırmaktan korkanlar......:(((((

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
aaa canım benim bundanda korkulurmu şeker ben taktırdım spiral bende senin gibi çok korkuyordum taktırmaya ama bigün cesaret ettim tek başıma gittim taktırdım çok hafif bir yanma oldu oooo biz bayanlar ne acılara katlanıyoruz kadınsal olaylardan dolayı bu neki adetin 2. yada 3. günü gidiyosun rahim agzı daha acık oldugu için sana şimdiden iyişanslar diliyorum tatlım korkma ve kendini sıkma olur biter dogumdan kötü deilya

bende taktırdım fazla acı olmuyor sadece rahim boyu ölçülürken hafif bir cızlama oluyor ve sonrasında bacağa doğru inen hafif bir ağrı okadar.sonra işini sağlama almış oluyorsun :smiley-cool:

ben de korkumdan 2 sene taktıramadım . sonra karar verdim ve taktırmaya gittim. arkadaşların da dediği gibi acımadı yalnızca hafif bir sızlama oldu. inan iğne olurken bile daha çok acıyor canın. korkmayın gidin. çok rahat edersiniz.

aaa canım benim bundanda korkulurmu şeker ben taktırdım spiral bende senin gibi çok korkuyordum taktırmaya ama bigün cesaret ettim tek başıma gittim taktırdım çok hafif bir yanma oldu oooo biz bayanlar ne acılara katlanıyoruz kadınsal olaylardan dolayı bu neki adetin 2. yada 3. günü gidiyosun rahim agzı daha acık oldugu için sana şimdiden iyişanslar diliyorum tatlım korkma ve kendini sıkma olur biter dogumdan kötü deilya

valla ne bileyim çok korkuyorum bir adet daha geçti ve ben yine taktıramadım bu seferki bahanem hafta sonu olmasıydı kendimce kendimi kandırıyorum nasıl yapıcam bilemiyorum. :)))))mafoldumben

büyük konuşmiyayım ama hayatta taktıracağım en son şey yanii...:roflol: o kadar korkuyorum ve asla takmam...kayıyor yanlışlıkla hamile kalınıyor ki en son yeni bebeği olan yengem bunula hamile kaldı..taktırmak isteyenlere cesaretsizlik olmasaın ama içimde bir tel parçasına asla yer veremem yaa...ilişkidede oynaması cabasıı..sürekli kontrole gidicen yerindemi? diye oda varr amannnnn en iyisi hiç hiç...:eek:lmaz: bulaşmamak..​

of canım yaa bende 4 aydan berı gıdıcem yaaa sorma ruyalarıma grıoo bende bununla ılgılı konu acmıştım canım benım yaa cok korkuyoruuuuummmmmmmmmmmmmmmmmmm goya kurban bayramından sonra gıdıcemmmm

bende taktırmayı düşünüyorum.ama gerçekten korkuyorum. doktorum 120tl ye bakır spirali hastanede takabileceğini söyledi. istersem muayenehanesinde 200tl ye anesteziyle takabilirmiş.uygun mu sizce?

bende taktırmayı düşünüyorum.ama gerçekten korkuyorum. doktorum 120tl ye bakır spirali hastanede takabileceğini söyledi. istersem muayenehanesinde 200tl ye anesteziyle takabilirmiş.uygun mu sizce?

canım ne gerek var özele falan
ben tam 3 sene 2 ay önce yani 38 ay önce ana çocuk sağlığında ücretsiz taktırdım.
çok da memnunum şu ana kadar bir sorun yaşamadım:nazar:
anesteziye falanda hiç gerek yok bu parayı vermenede gerek yok
korkuya gelince bende başta çok korktum ama arka arkaya 3 çocuğum olunca diğer yollarla korunamadığımızı anlayıp bütün cesaretimi toplayıp gittimkaydirigubbakcemile3takarken hafif bir ağrı oldu ama inanın doğumun yanında hiçbirşey değil bu ağrı
ve 38 aydırda bir sorun yaşamadım dr kontrolede gidiyorum herşey gayet normal
inşallah bundan sonrada bir sorun yaşamam:Saruboceq:
korkan arkadaşlara tavsiyem hiç düşünmesinler ve bir an önce gitsinler

Anesteziye gerek olabilecek En son şey bu olur herhalde!

Allahım saçmalamayın ya korkmayın yara bandı yapıştırtmak gibi bişey. O kadar kolay yani.

X