Aile Planlaması spiral taktirdim pismanim

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

yasamayiseviyorum

şansınla gel miniğim
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2012
1.457
4
kizlar dogum yapali iki ay okdu daha adet olmadim aklima tukureyim gittim spiral taktirdim takan doktor o kadar acitti ki nasil bir agri anlatamam bayilcam sandim.simdide kanamam ve agrim var kanama.normal mk

kizlar dogum yapali iki ay okdu daha adet olmadim aklima tukureyim gittim spiral taktirdim takan doktor o kadar acitti ki nasil bir agri anlatamam bayilcam sandim.simdide kanamam ve agrim var kanama.normal mk

Cnm niye spiral taktirdin....esin korunsaydi yada dogum kontrol hapi kullansaydn..bda bebek istedgnde cikarttrman gerek ...agrilarin gecicektr rahim spirale alisnca sanirim..hayrlisi olsun...bde iyi yanndan dusun iliskide raht olucaksn kasmicaksin hamile kalirmiyim korkun olmicak...

Bu spral kimisine iyi geliyor kimisine kötü... Belli olmuyor işte.
Ama ben bi ara araştırdım. Takarken hiç hissetmediğini yazıyordu herkes.
Neye inanacağımızı şaşırdık.

Bu arada hayırlı olsun bebeğin:)

benspirali taktıralı 6 ay oldu ağrılarım kanamalarım hala düzene girmedi ve o kadar ağrım oluyorki doğum sancısından beter.
kanamalarımsa berbat zombi gibi luyorum rengım sapsarı çıkarttırıcam sanırım.,
önermıyorum.

ben bugun cikarrtirmaya gidiyorum kizkar spirali benim spirale dayanmam bir gun surdu rezil bisey taktirirkende kara kara dusundum simdi cikarttirirkende kara kara dusunuyorum eaim istedi diye taktirdim iki aylik bebekle git gel ne yapicam bilmiyorum

cnm ben spiralle hamile kaldım.. güvenmiorum ona...
bana takılırken çok acı duymadım çünkü adet kanamasının yoğun olduğu dönemde gitmiştim bu yüzden takması daha kolay oluyomuş..

niyese spiral adını duyunca bile bi garip oluyorum
taktırmak bana göre degil nedense
gerçi sizde korkarak gitmişsiniz
kanaman normal diye duydum

çıkarttırdım zaten canım benim taktırdığımın bir gün sonrasına başıma bayağı iş açtı zaten çok acıması kanaması normal değilmiş bende rahmim dar olduğu için takılmaması gerekiyormuş kanamam tahriş sbebiyle olmuş ve şu anda spiral sonucu olan enfeksiyonla uğraşıyorum o doktoruda allaha havale ediyorum rahmi dar birine uygulamaması gerekiyormuş ve büyük boyutlu takmış bana antibiyotiğe başladım kanama ilk gün normal dedi şu anda yeni buşlduğum doktorum sonra kanama olmamalı dedi ama hiç bir kadın vajinal yolda olan hiç bir kanamayı önemsiz zannetmemeli doktor görmeli bazı kötü hastalıklarında habercisi olabiliyormuş çünkü

geçmiş olsun canım ya
kadın olmak ne kadar zor

ben gecen hafta taktırdım sadece 4günde biten adet kanama suan 7. gün ve azda olsa kahverengimsi leke oalrak geliyor
zaen doktor takarken bi kagıt imzalatıyor onda yan etilkeri yazıyor
6 ay boyunca kanamada düzensizlik ve adet günleri uzar vs vs okumadınmı canım
bide spralın kesinlikle yan etkisi yokmus benim bildigim kadar
ben takarken bişey anlamadım ebe hanıma bittimi dedim bitti dedi oysa bişey hisetmedim

Spiral Güvenilir Aslında da Hata Şurda Takan Doktor İyi Olucak Bide Bilinçli Spiralin 3 Boyu Var

1.si Tek Doğum Yapmışlara

2.si 2 Doğum Yapmışlara

3.sü İse 3 Ve Daha Fazlası İçin Uygun Boy Takılmazsa Ve Kontroller Yapılmazsa Gebe Kalınır Bunu Herkes Bilmiyor İşte Lütfen Kaç Doğum Yaptığınızı Doktorlara Belirtin Ve Şu da Var Regl Olduğumuzda Vajina Genişler Bitince Daralır O Ara Kayma Olabiliyor Onada Dikkat Etmek Gerek Bilgilendirme Amaçlı Yazdım

Ben çok korkuyorum bu araçtan
en çokta takılıyken hamile kalıp , hamile halimle çıkartılmasından

ama aklıselim düşününce çok etkili bir korunma yöntemi ve doğum kontrol hapının yan etkileriyle spralin yan etkileri kıyaslanamaz bile yinede kendimi bu pskoza sokmak istemiyorum.

ben bugun cikarrtirmaya gidiyorum kizkar spirali benim spirale dayanmam bir gun surdu rezil bisey taktirirkende kara kara dusundum simdi cikarttirirkende kara kara dusunuyorum eaim istedi diye taktirdim iki aylik bebekle git gel ne yapicam bilmiyorum
Slm kızlar bnde bebeğim kirk günlükken taktirdim tkilirkn ağrı falan olmadı ama iki ay oldu taktirali halen adet görmedim uykularim kaçıyor normalmi sprailden snra adet olmamamam bilemiyorum yarin gideceğim doktora

evet normal adeti hem geciktiriyor hemde uzun sürüyor ama güvenilir kaymadğı sürece sorun olmuyr lıırsın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…