Aile Planlaması Spiral taktiran hanimlarin dikkatine

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

adabasar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2008
130
0
:çok üzgünüm: kizlar dün spiral taktirdim canim cok acidi ve bugün hala agrim var siz taktiranlar ayni sorunla karsilastinizmi hic?

güzelim ben ilk doğumumdan sonra taktırmıştım takarken canım çok yanmadı ama iki- üç gün kadar şiddetli adet ağrısı gibi ağrılarım olmuştu...sonradan düzeliyor ama inan çok rahatlıyorsun..ben bir yıl kadar kullanmıştım zaten sonra da ikinci bebeğimi istediğim için çıkarttırdım...ama allah izin verirse bu doğumumu yaptıktan sonra da spiral ile korunmayı düşünüyorum..tekrardan taktıracağım yanii...biraz dişini sıkarsan korunmak için güzel bir yöntem..

:kahve::kahve:bendede spiral var hemde hormonlu..cok rahatim kilo aldirmiyo hatta dogumdan sonra arkadaslardemisti hormonluysa spiralin kilo veremezsin kalir kilolarin ama ben 21 kilo verdim...bi sorunum yok simdilik...2 sene oldu...:kahve:

meraba bayanlar ben spirali taktıralı 6 ay oldu.normal bir sağlık ocağında ebeye taktırmıştım.takan ebe gayaet iyi takıldığını söyledi.1 ay sonraki kontrole gidemedim.geçen hafta özel bir jinekoloğa gittim.kontrolleri sonucu spiralimin iyi takılmadığını ve beni şu an korumadığını söyledi.aman kntrolleri ihmal etmeyin.bebeğim 9.5 aylık daha inşallh hamiş değilimdir.adetimi bekliyorum.adetliyken çıkartmamı söyledi.bir de sezaryenli olanlara takılmasının ilkn zamanlarda iyi olmadığına dair bişeyler de geveledi.ama tam anlayamadım.bu konuda bilginiz var mı

canim cok gecmis olsun insallah bende olmaz cok üzüldüm yine ucuz atlatmissin allah korumus ya daha kötü sonucla karsi karsiya kalsaydin ay cok üzüldüm ya simdi moralim bozuldu neyse 5 hafta sonra kontrolüm var bakalim ne dicekler bana.

:çok üzgünüm: kizlar dün spiral taktirdim canim cok acidi ve bugün hala agrim var siz taktiranlar ayni sorunla karsilastinizmi hic?

kızlar bende dün spiral taktırdım ama çok pişman oldu inanılmaz ağrılı ve acılı bi müdahale oldu canım çok yandı....ağrım fazlasıyla var ağrı kesiciler fayda etmedi....ne yapacağımı şaşırdım doktorum iğne falanda önermedi spirale mecburum amaaaaa

ben taktirali tam bir hafta oldu yeni düzeldi agrilarim. Ay çok kötüydü ya yani o agriyla bir çocuk daha dogurabilirdim.

X