Aile Planlaması spiral hakkında yardım

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

bbym

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2011
30
0
selam doğum yaptım spiral taktırmak istiyorum doğumdan nekadar zaman sonra takılabiliyor, bide takılırken ağrı falan yapıyormu??

merhaba bende haziran ayında dogum yaptım agustosun 28'inde taktırdım aslında doktorum dogumdan 6 ay sonra takalım dedi ama bende ısrar ettim taktı gayet memnunum bir şikayetim yok.

40 gün sonra takıyolarrr arkadaşım 6 ay falan neden ki anlamadımm ??

benim ilk dogumdaki doktorum 40 gün sonra taktı 2.de ise doktorum bi başkasıydı bebek emdiği için rahim kasılır spiral kayabilir oyuzden takmak istemem demişti ama taktı yani farklı görüşler olabiliyo.

normal doğumda hemen takılabiliyor ama sezaryende 6 ay sonra dediler bana ben 7 ay sonra gittim.adetim en yoğun gününde git çok kolay oluyor o zaman hiç acımıyor.ben bir sorun yaşamıyorum şimdilik memnunum hastanede taktırdım.

benim bebbeğim 6 aylıkdı taktırdım bi sıkıntım olmadı senelik kontrolunu de yaptırıyorum rahatım :))

kızla merhaba bende sprial taktırmak istiyorum ama 6 aydır hala regl olamadım doktorum ile konustum gel ilacla regl olabilirsin dedi bu sekilde regl olan var mı ?
Ben emzirdiğim için ilac almak istemiyorummm ama tekrar hamilede kalmak istemiyorum hep bir korku icimde

güzel annecik merhaba ben 2sefer spiral taktırdım regl olmadan takıldı regl olmana gerek yok takılması için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…