Aile Planlaması spiral çıkarıldıktan ne zaman sonra ilişkiye girilir?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

puccakanka

Canlarım iyiki varsınız
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2009
7.083
385
okadar netten araştırdım ama bi bilgi bulamadım,dr'ada soramadım varmı bilginiz hanımlar ? merak eden başka arkadaşlarda bilgilenmiş olur bu sayede:KK31:
spiral çıkarıldıktan ne zaman sonra ilişkiye girilir? ve hemen hamile kalınabilirmi?

ben 23 martta adet gördüm,12 nisanda kanama gördüm 2 gün ama lekelenme şeklindeydi,günlük 1 ped bile dolmamıştı,neyse 23 nisanda 1 günlük kanama gördüm lekelenme gibiydi yine,normalde spiral var diye 5 gün sürer ilk 3 gün çok yoğun olurdu hemde,ama korktum ve gebelik testi yaptım üstüne görme olabilirmi diye negatif çıktı,bugünse dr'a gittim ve kan tahlilindede bişey çıkmadı ,
benim korkum spiralle hamile kalındığında düşük riski dış gebelik falandı,neyseki kafayı yemekten kurtuldum bişey çıkmadı ama biyanımda çok istiyo bebeği,hatta tüm hamilelik belirtilerini yaşaım geçtiğimiz hafta çok korktum biyandan çünkü sigara içiyorum çok fazla,e bide spiral var iyice tırsmıştım,rahmin olduğu yer çok ağrı yapıyodu sancı şeklinde,neyseki bugün olmadığını öğrendim gebelik,ama o anda çıkarttırdım spirali,yerindeymiş sağlam dedi,çıkartmayalım istersen dedi,bende gebelik olursa risklerden korunmak için istemiyorum çıkarın dedim,akıntımın olduğunu söyleyince adet göremememin ve ağrıların ondan kaynaklanabiliceni söyledi ve fitille antibiyotik verdi,,1 hafta ilişki yasağı koydu bende yarın başlıycam artık..1 hafta kullanıp 2 gün boşta geçirip kontrole gel dedi...

Son düzenleme:
valla arkadaşım şöyle söyliyim ben tam altı yıl spiralle korundum ikinci bebeği düşününce kadın doğum doktoruna gittim ve çıkarttırdım bebek istediğimi söyleyince vajinal ultrasonla yara akıntı iltihap varmı diye bi güzel muayene etti hiç bir sorun yok rahimin tertemiz dedi adetimin son günü çıkarttırmıştım ve aynı akşam ilişkilere devam ettik normal akışına bıraktık ve bir daha adet olamadım çünkü hamileydim .senin akıntı iltahapla ilgili probleminden ve antibiyotik verdiğinden ilişki önermemiş olabilir.

valla arkadaşım şöyle söyliyim ben tam altı yıl spiralle korundum ikinci bebeği düşününce kadın doğum doktoruna gittim ve çıkarttırdım bebek istediğimi söyleyince vajinal ultrasonla yara akıntı iltihap varmı diye bi güzel muayene etti hiç bir sorun yok rahimin tertemiz dedi adetimin son günü çıkarttırmıştım ve aynı akşam ilişkilere devam ettik normal akışına bıraktık ve bir daha adet olamadım çünkü hamileydim .senin akıntı iltahapla ilgili probleminden ve antibiyotik verdiğinden ilişki önermemiş olabilir.

ay ciddimisin,ne güzel allah bağışlasın eğer doğduysa tebrikler:emir_bebek::nazar:

evet ilişki yasağını fitilden ötürü verdi zaten onu biliyorum,ama 7 gün artı 2 günde boşta bekle ve kontrole gel dedi etti 9 gün yasak,oyüzden sormuştum neyse dün :KK17::KK17:

neyse bakalım dr benide alttan muayene etti,ve temiz hiç bi sorun yok dedi,sadece karnımda sancılar oluyo diyince akıntın varmı diye sordu var diyince onu kesmek için fitil ve antibiyotik kullanalım dedi,inşallah akıntıdanda kurtulurum,,sonrasında 3.cü çocuk için allah ne zaman nasip ederse ozaman olur,ama eşimin istemesi lazım önce yoksa çok kızıyo bebek muhabbeti açılınca,neyse bakalım hayırlısı olsun hakkımızda,beklerim illa bigün sıkıntılarımızdan kurtuluruz:KK16::KK16:

teşekkür ederim evet doğdu tam altı yaşında ikinci çocuğumdan sonrada iki yıl eşim korundu dört yılda yine spiralle korundum üçüncü çocuğu isteyince çıkarttırdım ama benmde eşim çocuk istemedi ikna edip arada kaçamak yaparak dört ay sonra hamile kaldım 6 haftalık üçüncü çocuğuma hamileyim eşim çabuk kabullendi çocuk fikrini. bende ikinci çocuğumu anlatarak spiralin hapve iğne gibi olmadığını anlatmak istemiştim spiral takıldığı an korumaya başlıyor çıkartıldığı an doğurganlık eski halini alıyor.ayrıca üçüncü çocuk ve eşlerin istememeside ayrı bir tesadüf oldu.

teşekkür ederim evet doğdu tam altı yaşında ikinci çocuğumdan sonrada iki yıl eşim korundu dört yılda yine spiralle korundum üçüncü çocuğu isteyince çıkarttırdım ama benmde eşim çocuk istemedi ikna edip arada kaçamak yaparak dört ay sonra hamile kaldım 6 haftalık üçüncü çocuğuma hamileyim eşim çabuk kabullendi çocuk fikrini. bende ikinci çocuğumu anlatarak spiralin hapve iğne gibi olmadığını anlatmak istemiştim spiral takıldığı an korumaya başlıyor çıkartıldığı an doğurganlık eski halini alıyor.ayrıca üçüncü çocuk ve eşlerin istememeside ayrı bir tesadüf oldu.

evet tesadüf olmuş:KK19:
eşimde olsaydı kabullenirdi büyük ihtimal,çünkü 2 hafta kadar dediğim gibi tüm gebelik belirtilerini yaşadım ve eşimde şüphelendi var zannetti,ama her sorduğumda ya varsa napcaz diye,kızdı çocuk muhabbeti yapma bana yine dedi,3.cü çocuk sırası değil dedi bunca borç sıkıntı içinde onun geleceği nolucak dedi,oda haklı bu iki çocuğumuzun bile geleceğini kara kara düşünüyo,bide 3.cü iyice bunaltıyo haliyle,benim ikisi oğlan 5 kız 4 yaşında daha küçükler ama okadar çok istiyolarki bi kardeş daha doğrusu bebek sevmek istiyolar,çok iyi bakalarmış kızmazlarmış,oyuncaklarını verirlermiş ,oğlan diyo bide anne bebek doğunca senin yanında yatsın kızmayız biz,memede emsin ayıp olmaz allah kızmaz,ama biz büyüdük emersek ayıp olur diyo,onlar böyle dedikçe daha bi heveslenmiştim inşallah vardır dedim,ama çok sigara kullanıyorum ben e bide spiral vardı biyandanda inşallah yoktur dedim durdum:KK25:

allahım hayırlısı neyse bizim için o olsun dedim,sen ne dersen kabul dedim,ve nasip buymuş,yok olduğunu söyleyince dr bilemedim sevinsemmi üzülsemmi,eşime telefonda dedim akşam müjdem var gelince konuşuruz dedim,sakın bana bebek var falan deme dedi kapının önnde bulursun kendini dedi,ama içten içe var desemde kabul edicek anlıyorum bunu,neyse akşam yatarken söyledim sevin istediğin oldu bebek falan yokmuş dedim,
yine teselli etti beni geleceklerini düşünüyorum ben anla beni dedi,bende dedimki belki 3.cü bebek şans getiricek bize ne biliyosun,herşey yoluna girer düzelir sıkıntılardan kurtuluruz bellimi olur dedim,:KK31:

neyse hamileliğin hayırlı olsun sağlıkla alırsın kucağına inşallah,:KK49::nazar:
inşallah şu sıkıntılar biterde eşiminde isteğiyle bi bebek daha alırız kucağımıza çok istiyorum doğrusu:KK49::emir_bebek:

cevabın için teşekkürler. benim 12 ve 6 yaşında iki oğlum var bi kızım olsun çok istiyorum ama herşey nasip sonradan pişman olmak istemedim kaşke deneseydim bi kızım olurdu diye oğlum olursada hayırlısı nasibimde kız evlat yokmuş ben şansımı denedim derim.eşimde aynı sıkıntılar yüzünden isteksizdi ama ben çocuğun rızkıyla geldiğine inanıyorum allahım seninde gönlüne göre versin .olmasada çocuklarına ve eşine allah uzun ömür versin.ben ilk çocuğumu kayınvalide kayınpeder kaynım kalabalık bi ortamda büyüttüm hiç birşeyin zevkini yaşayamadım ikinci çocuğumu evime ayrılıp çıkınca istedim nasılsa hemen olmaz olana kadar borç harç biter dedim ama nasip hemen olunca onuda sıkıntılardan bişey anlamadım üçüncüyü hem kız olur hemde rahat rahat büyütüüm diye istedim..herşeyin hayırlısı diyelim.

cevabın için teşekkürler. benim 12 ve 6 yaşında iki oğlum var bi kızım olsun çok istiyorum ama herşey nasip sonradan pişman olmak istemedim kaşke deneseydim bi kızım olurdu diye oğlum olursada hayırlısı nasibimde kız evlat yokmuş ben şansımı denedim derim.eşimde aynı sıkıntılar yüzünden isteksizdi ama ben çocuğun rızkıyla geldiğine inanıyorum allahım seninde gönlüne göre versin .olmasada çocuklarına ve eşine allah uzun ömür versin.ben ilk çocuğumu kayınvalide kayınpeder kaynım kalabalık bi ortamda büyüttüm hiç birşeyin zevkini yaşayamadım ikinci çocuğumu evime ayrılıp çıkınca istedim nasılsa hemen olmaz olana kadar borç harç biter dedim ama nasip hemen olunca onuda sıkıntılardan bişey anlamadım üçüncüyü hem kız olur hemde rahat rahat büyütüüm diye istedim..herşeyin hayırlısı diyelim.

adına sevindim gerçekten canım,maddi durumunuz düzeldiyse şükür çok rahat büyütürsün,hem ayrı evde kendin istediğin gibi büyütmek kimsenin karışmaması falan çok iyi oluyo,,oyüzden mutlu oldum adına açıkçası,inşallah allahım gönlündeki prensesi kucağına almayı nasip eder,:KK16:
kız başka oluyo cidden,:emir_bebek:
benim hem erkek hem kız evladım oldu iyi denk gelmiş şükür:KK1:o yüzden 3.cüye eğer olursaki içim rahat olucak dertlenmiycem:KK19:
ama bu seferde acaba oğlumamı arkadaş geliyo yoksa kızımamı diye düşüne düşüne bi hal oluruz heralde:KK9:
allah hayırlı ve sağlıklı evlatlar nasip etsin hepimize gerisi boş:KK34::KK16:

X