spinal anestezi

marul

HAYALLERİM,EYLÜL VE BEN:)
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2007
292
5
48
spinal anestezi ile sezaryan olan var mı ? varsa yaşadıklarını paylaşabilir mi ltfen ?

Bende merak ediyorum, spinal anestezi ile sezeryan olanlar tecrübelerini yazabilir mi?

spinal anestezi belden iğne ile alt tarafı uyuşturma yöntemi yani epiduralin bi benzeri.doğum süresince uyanık olunuyor alt taraf uyuştuğu için bişey hissetmiyosun.Allah sağlıklı doğumlar nasip etsin hepimize

epidurel doğum hakkında bilgi verebilirim size.hemen hemen aynı yöntem.acısız ayılma süresi yok hemen bebeğinizi kucağınıza alabilrsiniz.ama benim tercihim inşallah allahın izniyle epidurel normal doğum isityorum.belden iğneyle uyuşturuluyor ve acı hissedilmiyor....allah hepimize sağlıklı hayırlı bebekler,doğumlar nasip etsin....

Kızlar selam;

Epudural ile spinal arasında ne fark var? Bende öyle olayım diyorum ama , çevremdekiler sesleri duyunca hoş olmuyo falan diyolar?
Kızlar akıl verin ya..

Ben ikinci oğlumu spinal yolla sezeryan ameliyat oldum yapılan işlemleri evet duyuyorsuna.s ama o sırada baş ucunda seninle sürekli konuşan ve dikkatini başka yöne çekmek isteyen bir doktor daha var sürekli tansiyonunu falan kontrol ediyor aynı zamanda bebeğinin ilk ağlamasını falan duyabiliyorsun ben memnun kaldım bu ameliyatımdan hem daha çabuk ayağa kalkıp iyileştim,,,,birinci oğlumda genel anestezi izle olmuştum ve sonrasında baya sorun yaşadım artık sorun doktordamı yoksa ameliyat biçimindemi onu bilemicem ,,,yardımcı olabildiysem ne mutlu sevgilerr a.s.

X