spermiogram

donukgecem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2009
8
0
46
miktar 4.2 ml

renk normal

ph 8.5

sıvılaşma 30 dak

viskozite normal

ml de sayı 16.400 00 1 ml de

tüm ejekülatta sayı 68 880 000

HAREKETLİLİK

hızlı ileri 2 %

normal ileri 7 %

yavaş ileri 55 %

yerinde 19 %

hareketsiz 17 %

MORFOLOJİ

normal yapı 77 %

anormal yapı 23 %

baş anomolisi 12 %

boyun anomolisi 8 %

kuyruk anomilisi 3 %

hocam bi değerlendirirmisiniz normal yolla gebe kalabilirmiyim kalamazsam artık bi çaresine bakıcaz bana bi yanıt verin nolur :1no2:

miktar 4.2 ml

renk normal

ph 8.5

sıvılaşma 30 dak

viskozite normal

HAREKETLİLİK

hızlı ileri 2 %

normal ileri 7 %

yavaş ileri 55 %

yerinde 19 %

hareketsiz 17 %

MORFOLOJİ

normal yapı 77 %

anormal yapı 23 %

baş anomolisi 12 %

boyun anomolisi 8 %

kuyruk anomilisi 3 %

hocam bi değerlendirirmisiniz normal yolla gebe kalabilirmiyim kalamazsam artık bi çaresine bakıcaz bana bi yanıt verin nolur :1no2:

bu arada eşimde varikosel vardı ameliyat oldu 1.5 yıl önce

miktar 4.2 ml

renk normal

ph 8.5

sıvılaşma 30 dak

viskozite normal

HAREKETLİLİK

hızlı ileri 2 %

normal ileri 7 %

yavaş ileri 55 %

yerinde 19 %

hareketsiz 17 %

MORFOLOJİ

normal yapı 77 %

anormal yapı 23 %

baş anomolisi 12 %

boyun anomolisi 8 %

kuyruk anomilisi 3 %

Merhaba donukgecem,

İlk olarak şunu söyleyebilirim; morfoloji incelemesinin “Kruger Strict Kriterlere göre yapılması gerekmekte”.

Elinizdeki sonuç hakkında bu açıdan yorum yapmak pek mümkün görünmüyor.

Ancak hareketlilik incelemesi normal değerlerin altında çıkmış, bu durum doğal yolla gebelik oluşumu ihtimalini maalesef azaltmaktadır.

Saygılar.

teşekkürler hocam

biz kararımızı verdik ve tüp bebek merkezine gidicez. sanırım orada tahlillerden sonra belli olur ben direk gidip tüp bebek yaptırmak istiyorum dediğimiz zaman yapılabiliyor mu
yani aşılama olması gerekio dediklerinde aşılamayı hiç denemeden tüp bebek yapılabilir mi ? aşılama da çünkü baya bi külfet iğneler çok pahalı dediler tüp bebek de de aynı ilaçlar kullanılıyomuş. bide tabiki tüp bebek de şansımız daha fazla gibi

4.5 yıldır evliyiz ve yaklaşık 3 yıldır da korunmasız ilişki var 1 yıldır da düzenli klomen ve çatlatma iğnesi kullandım sonuç gene negatif :KK43:

tekrar teşekkürler hocam iyi çalışmalar

teşekkürler hocam

biz kararımızı verdik ve tüp bebek merkezine gidicez. sanırım orada tahlillerden sonra belli olur ben direk gidip tüp bebek yaptırmak istiyorum dediğimiz zaman yapılabiliyor mu
yani aşılama olması gerekio dediklerinde aşılamayı hiç denemeden tüp bebek yapılabilir mi ? aşılama da çünkü baya bi külfet iğneler çok pahalı dediler tüp bebek de de aynı ilaçlar kullanılıyomuş. bide tabiki tüp bebek de şansımız daha fazla gibi

4.5 yıldır evliyiz ve yaklaşık 3 yıldır da korunmasız ilişki var 1 yıldır da düzenli klomen ve çatlatma iğnesi kullandım sonuç gene negatif :KK43:

tekrar teşekkürler hocam iyi çalışmalar

Merhaba donukgecem,

Kaygılarınızı anlıyorum. Ancak, uluslararası standartları ve tedavi planlarını benimsemiş bir kaç tüp bebek merkezlerimiz var ülkemizde. Siz başvurduğunuzda, eşiniz ve sizin detaylı incelemeleriniz yapılacaktır, gerekirse ileri tetkikler istenecektir, sonuçlarınızla birlikte tüm faktörler göz önüne alınarak sizin tedavi planınız oluşturulacaktır. Burada, merkezinize güvenmenizi ve önerilen tedavi için tüp bebek ekibi ile birlikte sizin de inançlı bir şekilde infertilite ile mücadeye katılmanızı öneririm.

Doğru tedaviler ve başarılı sonuçlar almanızı dilerim. Sağlıcakla kalın.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

slm hocam benim tekrar bi maruzatım vardı biz tüp bebek merkezine gittik görüştük bize eşimin bu tahliline göre tüp bebek dedi aşılama falan olmaz dedi

spermde 3 önmeli şey var dedi üçüde bozuk dedi şekil sayı hareketlilik üçüde bozuk dedi

açıkçası ne yapacağımızı şaşırdık ben 1 yıldır tedavi görüyorum her ay yok şu gün ilişki bugün ilişki zaten bu tedavide çok yıprandım bu kadar açık ve netti de neden bize vakit ve para kaybettirdiler

Merhaba donukgecem,

Anlıyorum, böyle bir durumla karşılaşmanıza üzüldüm. Ancak, ne yazık ki, sadece infertilite ile ilgilenerek tecrübe kazanmamış ve bir tüp bebek merkezi bünyesinde hem anne adayı hem de baba adayına bütüncül olarak bakılmadığında sizin karşılaştığınız durumlarla karşılaşan çok fazla sayıda çiftimiz olabiliyor. Bunun nedeninin art niyet olduğunu düşünmüyorum, sadece infertiliteye özgü güncel yaklaşımlardan ve yeni değelendirme biçimlerinden uzak kalma olarak düşünüyorum. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Merhaba donukgecem,

Anlıyorum, böyle bir durumla karşılaşmanıza üzüldüm. Ancak, ne yazık ki, sadece infertilite ile ilgilenerek tecrübe kazanmamış ve bir tüp bebek merkezi bünyesinde hem anne adayı hem de baba adayına bütüncül olarak bakılmadığında sizin karşılaştığınız durumlarla karşılaşan çok fazla sayıda çiftimiz olabiliyor. Bunun nedeninin art niyet olduğunu düşünmüyorum, sadece infertiliteye özgü güncel yaklaşımlardan ve yeni değelendirme biçimlerinden uzak kalma olarak düşünüyorum. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

peki hocam şuan ne yapmamız gerekio yani ben başka bir tüp bebek merkezine mi gideyim izleyeceğimiz yol ne olmalı sizce a.s.

Merhaba donukgecem,
S
ize önerim, vakit kaybetmeden bir tüp bebek merkezine başvurmanızdır. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru tedavilerle buluşmanızı dilerim.

X