Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
canım bizimde ileri hız %7 haraketsiz %64 sizin sonuçlar çok kötü değil toplam hareketliliğe bakıyor zaten bizim doktor idealden düşük demişti bize bize de neofortil adlı hap yazdı bende keçi boynuzu kürüne başladım 2 ay sonra tekrar tahlil verilecek bu sonuçla tabi hamile kalabilirsin sonuçta gebeliği sağlayan tek sperm stres yapma hersey iyi olur inş

EMODEX kapsül yazdılar. Onu içireceğim. Benim yapabileceğim bir şey var mıdır ? Bu şartlarda cok mu zor hamilelik ?
biraz zor gibi canım ama bu değreler değişiyor. merak etme. 2-3 aya düzelir inşallah. birde evicap var onuda kullansın eşin. e vitamini zarar gelmez. birde biliyosundur zaten keçi boynuzu kaynatılıp suyu içelecek.

Çok çok sağ olun arkadaşlar,
Ben bu sonuçlarla Klomen kullandım doktorun isteğiyle. Oysaki eşimin kullanması gerekiyormus bi şeyler. Bosu bosuna kist sahibi oldum bir de Klomenle hem de 5.8 cm di. Bu ay 3.20 ye düştü resmen. Şimdi eşime yükleneceğim artık. Allah hepimize hayırlı sağlıklı bir çocuğu yakında nasip etsin inşallah!

EMODEX kapsül yazdılar. Onu içireceğim. Benim yapabileceğim bir şey var mıdır ? Bu şartlarda cok mu zor hamilelik ?
toplamın % 50 olması gerek canım, sizinki % 39 ileri hareket % 40 olmalı en az, yani tedavi olmadan çok kolay değil bence, ama dediğim gibi değişiyor bu değerler merak etme

biraz zor gibi canım ama bu değreler değişiyor. merak etme. 2-3 aya düzelir inşallah. birde evicap var onuda kullansın eşin. e vitamini zarar gelmez. birde biliyosundur zaten keçi boynuzu kaynatılıp suyu içelecek.
Evicap evde vardı, hergün zorla yutturayım bi tane. Eşim sigara falan da içmez, her şeyimiz köyden gelir ama çok streslidir. Demek ki etkisi varmış.

ne zamndır deniyorsunuz ?

Canım biz 4 senedir evliyiz ama 2 aydır deniyoruz. Sıkıntı var mı diye baştan baktıralım dedik. Zamanımız geldi çünkü. 2 aydır da benim kistim ve idrar yolu enfeksiyonumla uğraştk. İnşallah bir sonraki aya eşim de ben de daha iyi hazırlanırız :) Bu ay da kist ilacı kullanıyorum. Bir nevi korunuyoruz.

iyi yapmışsınız hemen tahlil yaptırmakla canım. 2 ay da zaten olması çok kolay değil. hemen başlasın eşin ilaçlara, keçi boynuzu falan işe yarar merak etme. belki de her şey normaldir, o ay yaşanılan stres, ilaç vs. etkili. sıkıntı olmayadabilir.

MERHABA

merhaba nevrosky banada yardımcı olurmusun bende sıkıntı var fsh değerim yüksek biraz eşimede tahlil yaptırdık her ihtimale karşı değerlerini yorumlarsanı sevinirim allah razı olsun

volüm 2.5 ml
RENK gri opak
ph 8,0
vizkozite normal akıskan
spermatozoa 19,200,0000
total sayı 48,000,0000
ileri hareketli %60
yerinde %20
hareketsiz %20
toplam ileri hareketli 28,800,0000
mikroskobik inceleme % 40-45 lökosit görüldü

pellet +
morfoloji %65 normal yapı
%10 boyun
%15 kuyruk
%10 baş

cok teşekkür ederim

Merhaba kızlar yardımınıza ihtiyacım var eşimin test sonuclarını yorumlar mısınız lütfen

Abstinans Süresi : Hacim (mL) : 2.5 ml
PH : 7.2
Görünüm : Normal
Viskozite : (+)
Likefaksiyon : Normal
Aglütinasyon : Yok
BAZAL ÖRNEK Normal Değerler Sperm Konsatrasyonu(milyon/mL) 50 milyon/ml ≥ 15x10 6/mL
% Total motilite %52 ≥ %40
% A (ileri hızlı hareketli) %32
% B (yavaş hareketli ) %18
% C (yerinde hareketli ) %2
% D (hareketsiz) %48
TPMSS(Total Progressif motil sperm sayısı) 25 milyon/ml
Yuvarlak Hücre(milyon/ml) 1.200 bin/ml
Kruger Morfoloji(% Normal) %1
Dominant Anomali Globozoospermi

canım morfolojiyi yeni fork ettim eşinin sonuçları iyi ama morfoloji kötü en az %4 olmalı bu spermlerin şekli bozuk demektit
varikosel var mıymış

lütfen banada yardım edin sonuçlarnasıl :

volüm 2.5ml
renk gri opak
ph 8,0
vızkozite normal akışkan
spermatozoa sayısı 19,200,0000
total sayı 48,000,0000
ileri hareketli %60
yerinde hareketli %20
harekezsiz %20
toplam ileri hareketli sayısı 28,800,0000
mikroskobik inceleme 40-45 lökosit görüldü
pellet +
morfoloji %65 normal yapı
%10 boyun
%15 kuyruk
%10 baş

Dominant anomali beni korkutuyor Hiç bu durum başına gelen var mı yardımınızı rica ediyorum...

canım morfolojiyi yeni fork ettim eşinin sonuçları iyi ama morfoloji kötü en az %4 olmalı bu spermlerin şekli bozuk demektit
varikosel var mıymış

canım daha göstermedik sonuçları doktora ama kendi kendimi yiyorum 2 gündür

Dominant anamoli ne bilmiyorum am

Arkadaşlar merhaba eşimin spermiogram testi ni yorumlar misiniz yardımcı olrsaniz çok sevnrim. Değerler düşük mü

Eklentiler

• IMG-20150407-WA0001.jpg
    93,2 KB · Görüntüleme: 111
Arkadaşlar merhaba eşimin spermiogram testi ni yorumlar misiniz yardımcı olrsaniz çok sevnrim. Değerler düşük mü
Merhaba canim, hareketliliginiz biraz dusuk cikmis, sayiniz da cok iyi degil gibi ama morfolojiyi cekmemissin, sanirim o da onemli bir faktor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…