Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
aslında ii bir yer kendi klinikleri dışında başka bir yerde yaptırmamızı istemediler ve bir sürüde para ödedik.evet morfoloji en az%5 olması gerekmiş.hiç beklemediğim bi sonuçdu ben kendimde var derken eşimde çıkdı keşke bende olsaydı bişekilde tedavi olurdu:KK43:

kızlar morfoloji için benimde burda okuyup eşime aldığım bir bitkisel takviye var picnogenol gerçekten işe yarıyor sayı ve hareket düşüklüğü içinde L-arginin bu ikisni eşinizin kullanmasını öneririm ben denedim çok şükür iyileşme oldu

3-4 çeşitvitamin kullanıyor eşim,ayrıca keçiboynuzu,bal polen karışımı bişey yapdırdım aktardann işe yararmıki,zor içiyor bunları zaten....

3-4 çeşitvitamin kullanıyor eşim,ayrıca keçiboynuzu,bal polen karışımı bişey yapdırdım aktardann işe yararmıki,zor içiyor bunları zaten....

cnm benim eşimde e-vicap içti keçi boynuzu içti evet bunları içmeye devam etsin ama dediğim ilaç solgar da var onu içene kadar hiç bir değişiklik olmadı ama sadece 1ay onu içti değerler iyiye gitmeye başladı bu ilaç normal bir e vitamininden 100 kat daha fazla etkiliymiş..birde keşke bende olsaydı deme bende öyle dedim eşim düzeldi şimdi ben de başladı sorunlar :KK43:

aslında ii bir yer kendi klinikleri dışında başka bir yerde yaptırmamızı istemediler ve bir sürüde para ödedik.evet morfoloji en az%5 olması gerekmiş.hiç beklemediğim bi sonuçdu ben kendimde var derken eşimde çıkdı keşke bende olsaydı bişekilde tedavi olurdu:KK43:

bilemiyorum çok ayrıntılı bakılır bu değerlere saatlere göre canlılık ne bileyim lökosit felan daha bir sürü şey var önemli olan 4 ayrı yerin lab.da tahlil yaptırdık ama hiç böle ayrıntısız vermediler

lökosit yok.yuvarlak hücre yok,ileri hareketlilik %3 bunuda internetten arşdırıp buldum sonuçda daha farklı bi dilde yazmışlar.çok düşük yaa,sende ne sorun çıkdı canımm?

lökosit yok.yuvarlak hücre yok,ileri hareketlilik %3 bunuda internetten arşdırıp buldum sonuçda daha farklı bi dilde yazmışlar.çok düşük yaa,sende ne sorun çıkdı canımm?

tüplerimden biri tıkalıymış eşime yedirip içirdim (Allahın izniyle tabi) düzeldi benim düzelme şansı da yok o yüzden şükret keşke bende olsaydı felan deme cnm cidden öneririm bu ürünleri(reklamını yapıyomuş gibi oldum ama bende burdaki bi kaç kişiden öğrendim)

hımm,çok geçmiş olsun ama bunun tedavisi var umutsuzluğa kapılma sakın...ya bana kalsa herşeyi alır içiririm eşime ama okadar mıymıntıki,bunları zor veriyorum,birde caqenzym 10 200 mg die bi ilacı var dr.bunu verdi bize kullandınızmı bilmiyorum ama tekrar yazamısın bana etkili ilaçları bi araşdırayım...

hımm,çok geçmiş olsun ama bunun tedavisi var umutsuzluğa kapılma sakın...ya bana kalsa herşeyi alır içiririm eşime ama okadar mıymıntıki,bunları zor veriyorum,birde caqenzym 10 200 mg die bi ilacı var dr.bunu verdi bize kullandınızmı bilmiyorum ama tekrar yazamısın bana etkili ilaçları bi araşdırayım...

nette solgar sitesine gir eğer ist.da yaşıyosan ürünleri satan eczaneler var picnogenol morfoloji için birebir ,L-arginin de hareket ve sayı artırmak için

cnm bende bunların hepsini burdaki araştırmacı bayanlardan öğrendim inan bende ilk başta hiç güvenmden aldım (birazda pahalılar) hadi bir şişe kullan dedim ama sonucu görünce hemen bir şişe daha aldım .rica ederim inş. faydasını görürsünüz

Son düzenleme:
L -argınıne diye yazılıyo cnm ben okuduğum gibi yazmışım
pycnogenol bu da diğerinin yazılışı:)

Son düzenleme:
ABSTİNANS SÜRESİ : 4 GÜN
HACİM : 4 ML
LİKEFAKSİYON: 30 DK.
VİZKOZİTE : NORMAL
SAYI: 23 000 000 ML
HAREKETLİLİK : % 69
HIZLI İLERİ HAREKET a) % 27
YAVAŞ İLERİ HAREKET b) % 31
YERİNDE HAREKETLİ c) % 11
HAREKETSİZ d) % 31

NORMAL ORANI : % 14
AGLÜTİNASYON : NEGATİF
YIKAMA SONRASI :
HACİM : 1 ML
SAYI : 18 000 000 ML
HAREKETLİLİK : % 78

MORFOLOJİ KRUGER STRİET KRİTERİNE GÖRE DEĞELENDİRİLMİŞTİR

YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM :)

arkadaşlar merhaba
benimde eşim 1 ay önce çift taraflı varikosel ameliyatı oldu
ve ameliyattan sonra total testosteron mıktarı arttı apermıyogram yaptırmadık henüz ama testosteron artmıssa sperm üretimi de artacaktır muhtemelen
size söylemek istediğim su aslında
biz 1.5 yıl öncede sol taraftan olmustuk ama ameliyat oncesıde 10 mılyondu spermlerımız sonrasındada ne yaptık kullandıysak artmadı sızde ameliyattan sonra hiç bir değişiklık görmuyosanız hatta son zamanlarda düşüş oluosa yenıden varıkosel varmı dıye bakılsın bızım 1.5 yılımız haybeye gıttı kımsenın gıtmesın herkese bol şans dilerimm

ABSTİNANS SÜRESİ : 4 GÜN
HACİM : 4 ML
LİKEFAKSİYON: 30 DK.
VİZKOZİTE : NORMAL
SAYI: 23 000 000 ML
HAREKETLİLİK : % 69
HIZLI İLERİ HAREKET a) % 27
YAVAŞ İLERİ HAREKET b) % 31
YERİNDE HAREKETLİ c) % 11
HAREKETSİZ d) % 31

NORMAL ORANI : % 14
AGLÜTİNASYON : NEGATİF
YIKAMA SONRASI :
HACİM : 1 ML
SAYI : 18 000 000 ML
HAREKETLİLİK : % 78

MORFOLOJİ KRUGER STRİET KRİTERİNE GÖRE DEĞELENDİRİLMİŞTİR

YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM :)

sayı 23 mılyon mlde gayet ıyı hele kruger %14 bulmak cok zordur hareketde a+b %50 olmaı oda gayet ıyı gelsın bebeiş ozaman:))))

bayanlar yorumlayabilecek olan var mı? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

:KK43:
....bayanlar yorumlayabilecek olan var mı? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

QUOTE=rcy_82;19246168]herkese merhaba. Ben de artık siteye üye olarak aranıza katılmış bulunuyorum.
1,5 yıllık evliyim.eşime spermiogram testi yaptırdık.tek taraflı varikosel söz konusu. test sonucu anladığım kadarıyla pek parlak görünmüyor fakat sizlerden gelecek olan yorumlara ihtiyacım var.sanırım spermlerinden yapısal bozukluk ve hareket problemi var bu durumda ne yapılması gerekiyor.cevaplarsanız çok sevinirim.şimdiden teşekkürler.

değerlendirme normal değerler
Volum:2,5
Sperm Sayısı: 50.0 : >15 milyon
Top.Sperm Sayısı:125.0 >39 milyon
Total motilite :68 >40
İleri Hareketli(+4,%)(a) :7 >32
Yav.İ.Hareketli:KK43:+3.%)(b): 34
Yerinde Hareketli(+2,%): 27
Hareketsiz : 32
Normal Morfoloji :1 >4
Lökosit: <1 <1 milyon
TPMSS(milyon) :8,75

hazırlık sonrası değerler:
Volum:1
Sperm Sayısı (milyon):24.0
Top.Sperm Sayısı(milyon) 24
Total Motilite%: 88
İleri Hareketli:9
YAvaş İleri Hareketli:62
Yerinde Hareketli:17
Hareketsiz:12
TPMSS(milyon):12

Büyük Baş:2
Küçük Baş:3
Uzun Baş:12
Çoklu Baş:0
Serbest Baş:3
Normal:0
Anormal:3
[/QUOTE]

bayanlar yorumlayabilecek olan var mı? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

rcy_82 ileri hızı bıraz düşük

:KK43:
[/QUOTE]

%25 fılan olması gerekıyor ama merak etme %0 %5 le doğal yoldan kalan arkaadslar var hemde kadın faktörüde olmasına rağmen
sayıyı yukarda tam anlayamadım ama asagıdakı mlde 24 mılyonsa zaten cok cok iyi krugere göre morfoloji bakılmadımı

zaten sunu dıyor ürologlar 5 mılyon ve ustunde sperminiz varsa bı şekılde denk gelecektir ama ne kadar zaman alır bılınmez
bırde ılerı yavaslarda iş görür merak etme onlarda gayet ıyı durumda
yıkama yapaılmıs aşılama filan oldumu

%25 fılan olması gerekıyor ama merak etme %0 %5 le doğal yoldan kalan arkaadslar var hemde kadın faktörüde olmasına rağmen
sayıyı yukarda tam anlayamadım ama asagıdakı mlde 24 mılyonsa zaten cok cok iyi krugere göre morfoloji bakılmadımı[/QUOTE]

cevabın için çok teşekkür ederim.doktora gösterdik bizden ultrason istedi bu hafta onun sonucunu göstericez.az da olsa varikosel var dedi ama ameliyat önermedi kendisi bu aşamada.dediğiniz gibi hız düşükmüş.krugere göre min. %4 olması gerekirken %1 çıktı testte.ama doktor %1 ile bile hamile kalanlar var dedi ki eşimde sayı yıkama öncesi 50 milyon çıktı.inşallah herkesin gönlüne göre olur. ultrason sonucuna göre bakalım ne tedavisi önerecek.
ben morfolojinin ne kadar önemli olduğunu anlamaya çalışıyorum şu aşamada.şansımız inş.vardır.

zaten sunu dıyor ürologlar 5 mılyon ve ustunde sperminiz varsa bı şekılde denk gelecektir ama ne kadar zaman alır bılınmez
bırde ılerı yavaslarda iş görür merak etme onlarda gayet ıyı durumda
yıkama yapaılmıs aşılama filan oldumu

yok aşılama yapılmadı.ama doktor aşılama yapılabilir dedi. artık bu hafta sonu belli olacak.herşeyin hayırlısı..

sayıyı yukarda tam anlayamadım ama asagıdakı mlde 24 mılyonsa zaten cok cok iyi krugere göre morfoloji bakılmadımı

cevabın için çok teşekkür ederim.doktora gösterdik bizden ultrason istedi bu hafta onun sonucunu göstericez.az da olsa varikosel var dedi ama ameliyat önermedi kendisi bu aşamada.dediğiniz gibi hız düşükmüş.krugere göre min. %4 olması gerekirken %1 çıktı testte.ama doktor %1 ile bile hamile kalanlar var dedi ki eşimde sayı yıkama öncesi 50 milyon çıktı.inşallah herkesin gönlüne göre olur. ultrason sonucuna göre bakalım ne tedavisi önerecek.
ben morfolojinin ne kadar önemli olduğunu anlamaya çalışıyorum şu aşamada.şansımız inş.vardır.[/QUOTE]

sayı yuksekse morfolojinin cok önemi yok ınanın %0 la doğal yoldan kalan bı sürü kadın var
mmorfoloji zaten spermin içten görünüşü önemi olan çekirdeği yani sperm dna hasar testide yaptırın o morfolojiden daha önemli..
eşinize proxeed plus alın cunku o motiliteyi epey artırıo varıkosel grade1 se ameliyatın hiç bı faydası olmuyor cunku grade1 varıkosle zaten spermı cok etmılemıyor.. bırde omega3 alın sızde kullanın
kaçıboynuzun biseyını mutlaka kullanın pekmezi olur tozu olur yada en ıyısı kürü olur oda hızı cok artırıo ve oncelıkle ınanın bol bol dua edın ya evvel yasın ve mubın duaları bız ne mucızler gördukk burdaa
bırde hanıı umarım kabalık etmıyorumdur ama eşinizle 11 gunden ıtıbaren yapabıldığınız kadar sık ilişki olsun taze sperm herzamn daha hızlıdır ve kacırmazsınız ovulasyonu
şimdi cıkmama lazım tatıle gıdıoruz p.tesı donucez daha uzun yazabılırım bol sanslar

X