Spermin vajinal bölgeye bulaşması yolu ile hamile kalınır mı?

gizem0688

Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2012
17
0
Merhaba; foruma yeni üye oldum. Sizlere bir sorum olacak. Ben 2 aylık evliyim, ve 2 aydır eşimle korunarak ilişkiye giriyorduk. 6 haziranda (adetimin bitmesinden 2 gün sonra) ilk kez korunmadan denemek istediğini söyledi ben de kabul ettim. Geri çekilme yoluyla hamilelikten korunacaktım. Eşim geri çekildi fakat meninin büyük bir kısmı vajinamın üstüne aktı, sildik ve olaydan 12 saat kadar sonra Norlevo kullandım. (2 hapı birden içtim) ama ertesi gün gene aynı talihsizliği yaşadık.. kesinlikle içime değil fakat üstüne bulaştı bende de 3-4 gündür tuhaf renkte akıntılar sabah mide bulantısı kasıklarımda sancı ve adet sancısına benzer sancı oluyor. Sizce belirtiler bu kadar erken olabilir mi? Bunlar psikolojik mi? Bebek istemiyoruz henüz ikimiz de.. Sizce hamile olma olasılığım nedir?

hamile değilsindir ilişkinin hemen ertesinde bu tip şikayetler belirti vermez psikolojik

ovulasyon tarihini hesapla tahminimce o tarihlerde olmamış ama belli olmaz

ovulasyon tarihinden bi 5 gün falan önceye falan geliyo sanırım.. yani adetimin bitişinden 2 gün sonra yaşandı. sormak istediğim 12-13 günde hamilelik belirtileri bu kadar açık ve belirgin olabilir mi ( kasıkta sancı, mide bulantısı, yorgunluk, vajinal akıntıda artış) yoksa psikolojik midir?

iki kez üst üste ertesi gün hapı içmişsiniz sanırım.bu hormonal dengeyi alt üst eden bir ilaçmış.yani belirtiler hamileleik belirtisi değil hormonsal bişey bence.ilaçtan kaynaklı adetinizde bir süre düzensiz gelebilir diye biliyorum.dediğiniz şekildede hamile kalmak çok düşük bir risk,üstüne yumurtlama tarihi değil adetten 2 gün sonra çünkü.üstüne birde hap bu risk iyice azalıyor.ama hiçbirimiz net bişey söyleyemeyiz en garantisi adet gününüzde test yaptırmak.

iki kez üst üste ertesi gün hapı içmişsiniz sanırım.bu hormonal dengeyi alt üst eden bir ilaçmış.yani belirtiler hamileleik belirtisi değil hormonsal bişey bence.ilaçtan kaynaklı adetinizde bir süre düzensiz gelebilir diye biliyorum.dediğiniz şekildede hamile kalmak çok düşük bir risk,üstüne yumurtlama tarihi değil adetten 2 gün sonra çünkü.üstüne birde hap bu risk iyice azalıyor.ama hiçbirimiz net bişey söyleyemeyiz en garantisi adet gününüzde test yaptırmak.

iki kez üst üste içmedim, ilk durumdan sonra içtim sadece fakat ertesi gün aynı olay yaşanınca tekrar içmedim çünkü ayda 1 kereden fazla alınınca çok zararlıymış diye biliyorum ben de.. yani ikincisi korunmasız oldu. 4 gün önce idrar testi yaptım tek çizgi idi. ben daha 22 yaşındayım ve evleneli 2 ay oldu o yüzden bu konularda bilgim çok eksik.. bana yardımcı olursanız çok sevinirim hamile değilimdir umarım..

çok düşük bir ihtimal ama yinede adet gününüzü geçince tekrar test yapın.kadınız sonuçta olabilir herşekilde.ama hapın etkisinden ve strestende böyle belirtiler yaşanabilir.stres yapmayın.ve hamile olsanız bile belirtileri bu kadar erken ortaya çıkmaz.bilmiyorum hiç yaşamadım amaokuduğum kadarıyla 10 12 günde bişey anlaşılmaz.bir sonraki adet tarihinize kadar beklemekten başka çareniz yok.test en doğruyu söyler

bugün çok koyu renkte akıntım oldu, yerleşme kanaması olabilir mi? hiç bilmiyorum tecrübesizim. beni aydınlatın lütfen..

X