SPERM TESTİ

hareketsiz yüzdeniz fazla. hareketsiz demek felçli sperm oranı demek %46 çok. eşiniz kilolu mu özellikle göbekli ve sigara içen beylerde bu oran bu kadar yükseliyor

sperm sayısı düsük. onun dısındakilerde sorun yok. bir de hafif bir enffeksiyon da olabilir. sıvılaşma süresi 40 dk çıkmış. ama çok önemli değil

Evet aşırı sigara kullanımı var kiloda 130 o da var
benim eşim de aynıydı doktor yürüyüş önerdi göbeği için. sigarayı da azaltmasını söyledi. biz de biraz dikkat ettik sonuç daha iyi geldi şimdi. size de aynını tavsiye ederim sıkıntıya sakın girmeyin çünkü sperm değerleri düzelebilen bir şey. biz kadınların yumurtaları gibi değil sürekli yenileniyor. inşaAllah tez zamanda kavuşursunuz bebeğinize

Sperm sayısı ve ileri hızlı hareketi düşük. Sayı az olduğu için morfolojiye bakılamamış, morfoloji şekil olarak normal sperm sayısı demek. İyi bir tüp bebek uzmanı ve ürolojiye görünmenizi tavsiye ederim.

Merhaba canım benim eşimde bugün yaptırdı da bişey anlamadık doktora da gösterme şansımız olmadı doğuda bir ilçedeyiz bi bakarmışım hangisi sayı oluyor yada hareketlilik nasıl

Eklentiler

• IMG_4806.jpeg
    119 KB · Görüntüleme: 56
Merhaba canım benim eşimde bugün yaptırdı da bişey anlamadık doktora da gösterme şansımız olmadı doğuda bir ilçedeyiz bi bakarmışım hangisi sayı oluyor yada hareketlilik nasıl
Merhaba çok anlayamadım sayılar farklı birimle gösterilmiş sıkıntı yok gibi ama kırmızı görünüyor

değişik birimler ama anladığım kadarıyla sperm sayısı ve ileri hareketli sperm sayısı biraz düsük. ama öyle cok ciddi düsük gelmedi bana doktor daha iyi açıklar tabii
İlçede olduğumuz için doktora gidip öğrenemedik henüz hatta doktor yapmak istemedi testi zorla istiyoruz diye diye yaptırdık devlet hastanesinde hocam hangisi sperm sayısı oluyor biz en son bundan iki sene önce yaptırmıştı eşim 60 milyondu ml olarak Bursa kaç

82.2 milyon sperm sayısı. inşallah doğru anlamışımdır kfkfj bu çok tuhaf ya birimler falan

doktor peki gebelik oluşmamasının sebebine ne diyor?
Canım kısaca şöyle anlatayım 5 senelik evliyim ilk üç sene içinde 5 düşüğüm oldu kimyasallar boş gebelik şeklinde benim hormon değerlerim iyiydi amh 3 çıkmıştı diğerleri de iyi aynı şekilde eşiminde iki sene önce yapılan attığım değerlere iyi demişlerdi rahim filmi çektim bir sene olmadı tam orda t rahim çıktı doktor sebep bu dedi bu rahimle hamile kalman bile mucize olmuş dedi proftu kendisi ve histeroskopi ameliyatımı kendisi yaptı sonra deneyin en az 6 ay dedi iki ay denedik işte şuanda deniyoruz doktora tüp düşünüyoruz artık deyince sen tüp bebek hastası değilsin dedi dene olur dedi ama işte hazirana kadar deneyelim olmazsa tüp yapalım dedik eşimle yani durum bu inan doktorlar da pek bişey anlamıyor mesela rahim filmini çektiğim doktor gayet normal dedi ben kendim görüntüyü görünce bu t rahim ya dedim ve birkaç doktora gösterdim hepsi T demişti yani bunu bile anlamamıştı hikayem böyle canım inan çok yoruldum pek de umudum yok ama

ya çok zor seyler yasamışsın. peki gebelik kayıplarından sonra esine ve sana gen testleri falan yapıldı mı?

biz de eylülde tüp bebeğe başlarız diye düsünürken mayısta hamile kaldım. Allahtan ümit kesilmiyor gercekten ama sen çok fazla sey yasamışsın. inşallah en yakın zamanda güzel bir haber alırsın ya

Canım yaptırdık genetik testleri ve ayrıca eşim sperm DNA testine kadar yaptırdı sadece iki genimde pıhtılaşma vardı ama sebep bu değildir bu herkeste var normal dendi maşallah canım Allah kucağına almayı da nasip etsin inşallah babada dua edersen sevinirim daha önce hiç ilaç tedavisi galanda görmedim ilk bunları deneyeyim diyorum kışın bunları denerim baktık olmuyor haziranda tüp düşünüyoruz haziran deme sebebimde çalışıyoruz ozaman tatile giriyorum ben daha rahat olur diye birde bir umut kendiliğinden olmasını çok istiyorum inşallah Allahım seninki gibi bir mutluluk nasip eder

yani ilaçlar da çok güzel etkiler yapıyor bence onlara da sans ver. valla hepimiz için bir plan var ben artık ona ikna oldum. her seyi deneyip hamile kalamadım ama hiç denemediğim, doğru düzgün ilişki bile yasamadığım ay hamile kaldım.

tabii ki dua ederim. bu kadar isteyip, bu kadar sey yasadıktan sonra ben inanıyorum Allah en güzel sekilde verecektir karşılığını. inşallah sağlıklı, güzel bir evladın olur

İnşallah canım çok teşekkür ediyorum

Merhaba bende ilk defa yazıyorum her zaman okuyucu olmak gerekmiyor sonuçta
Doktora henüz gösterme fırsatımız olmadı
Eşimde sağ ve sol iki tarafta da varikosel olduğunu öğrendik 2,8 mm
Devlet hastanesi ileri bir tarih verince özelde test verdi ve sonuçları çıktı
Bilenlerden yorumları bekliyorum şimdiden teşekkürler

Eklentiler

• 849e2a7d-f466-4855-938c-4c59ac6f0574.jpeg
    84,8 KB · Görüntüleme: 25
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…