Sperm testi sonucuna bakar mısınız ?

serendipity16

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2022
491
216
29
Merhaba eşim test yaptırdı ama doktora ancak perşembe gidicek sonucuna bakar mısınız aralık ayında da yaptırmıştı sperm sayısı ve hareketlilik düşüktü bu seferde aşırı yüksek çıkmış gibi geldi bana acaba test mi bozuk çıktı anlamadım

Eklentiler

• CB585F65-12F9-40C9-BCF8-01893D8BFA14.jpeg
    125,4 KB · Görüntüleme: 313
Son düzenleme:
Merhaba,
Eşinizin testinde sadece ileri hareket sınırda aslında çok yüksek değil düşük de değil. Bizim yaptırdığımız testlerde ileri hareket için %40 ve üzeri olması gerektiği yazıyordu. Bu değerlerle hamile kalan çok kişi var.

Değerler normal çıkmış aşırı değil, sayı 65 milyon, önceki kaçtı bilmiyorum ama takviye birşey kullandıysanız doktorun verdiği o zaten etkilemiştir.

Evet bende öyle biliyorum aralık ayında hareketlilik 20 çıkmıştı mesela bu kadar değerler artınca şaşırdım ben. Aslında geçen ay hamileydim ben ama düşük oldu maalesef yeniden denemek istediğimiz için tekrardan test yaptı eşim takviye falan kullanıyordu çünkü devam edelim mi diye

Değerler normal çıkmış aşırı değil, sayı 65 milyon, önceki kaçtı bilmiyorum ama takviye birşey kullandıysanız doktorun verdiği o zaten etkilemiştir.
Önceki sayı 9 milyondu doktor düşük demişti o yüzden şaşırdım ben doktor 3 ay hap vermişti onu kullandı o mu bu kadar arttırmış şaşırdım

Çok geçmiş olsun Testi aynı yerde ve aynı makina, yöntem vs. İle mi yaptırdınız? Eğer öyleyse hem vitaminler işe yaramış olabilir hem de yaklaşık 3 ayda sperm değerleri değişebilir.
Bize test verdiği gün ile bir gün sonraki test bile değişebilir demişti doktorlar. L arginin de kullanabilirsiniz. Doktorunuza sorun isterseniz.

Yok ilk testi özel hastanede yaptırmıştık yeni testi araştırma hastanesinde yaptırdık evet belki de hastaneden hastaneye de durum değişebilir umarım sonuçlar iyidir bu kadar artması mutlu etti tabi ki. L arginin bi kutu bitirmişti eğer doktor başka ilaç vermezse yeniden onu alabilirim teşekkür ederim cevaplarınız için

Rica ederim rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın

Bizim testimizi de yorumlar mısınız

Eklentiler

• 16869213984002506875223684283738.jpg
    91,8 KB · Görüntüleme: 91
Bizim testimizi de yorumlar mısınız
Sperm sayısı düşük görünüyor. Toplam sperm sayısı 20 milyon değil mi? Morfoloji bakılmış mıydı? İleri hareket %30 sanırım %40 ve üzerini olması gerekiyor. Bu değerlerle olmaz diye bir şey yok ama çok uzun zaman da alabilir. Yaşınızı bilmiyorum ama sizin de kontrollerinizi yapıldı ve bir sorun yoksa isterseniz birkaç ay deneyip tüp bebek yaptırabilirsiniz. İnşallah doğal yolla olur

1 yıldır evliyiz ben 24, eşim 28 yaşında

Kızlar lütfen bakar mısınız sonuca

Eklentiler

• Screenshot_20230621-172523_Drive.jpg
    74,6 KB · Görüntüleme: 41
  • Screenshot_20230621-172657_Drive.jpg
    13,6 KB · Görüntüleme: 46
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…