sperm testi normal mi kizlar bakin

Danielaa

Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2023
271
72
kızlar sonuçtan anlayanlar yazsin lütfen

Eklentiler

• 20230322_202628.jpg
    20230322_202628.jpg
    145,1 KB · Görüntüleme: 51

Spermlerin yüzde 60 si hareketli yüzde 40 i hareketsiz bu iyi ama asıl önemli olan a ve b değerlerinin toplamı 32 den büyük olması lazım sizin 40

Sperm sayısı da bana kötü gelmedi

Morfoloji kaç çıkmış onu göremedim

Doktor bu değerler ile normal yolla hamile kalırsın diyecek gibi geliyor

Sağlıkla gelsin inşallah dediğim gibidir

Doktor yorum yapınca yazın

Spermlerin yüzde 60 si hareketli yüzde 40 i hareketsiz bu iyi ama asıl önemli olan a ve b değerlerinin toplamı 32 den büyük olması lazım sizin 40

evet doğal yoldan hamile kalması lazimdi demiş esime bende de eşimde de sorun yok 2 yıllık evliyim olmazsa aşılama yöntemi deneyeceğiz inşallah

morfoloji nedir

Devlette mi yaptirdiniz cok yüzeysel bi sonuç.
35 milyon cok iyi bi sayı degil ama referans sınırı 16 miyom.
Spermde bas boyun kuyruk sorunu olabilir sorun degil ama morfoloji kaç %1 olsa dahi iyidir. % 0 olursa sorun.
Sivilasma suresi 15 dakika cok kisa surede sivilasiyor referans araligi kacti unuttum ama cok dusuk olmaması gerekiyor.

Sizde sorun yok ise 35 milyon sperm sayısı ile doğal yolla gebe kalman zaman alır biraz.

Devlette mi yaptirdiniz cok yüzeysel bi sonuç.
35 milyon cok iyi bi sayı degil ama referans sınırı 16 miyom.
Spermde bas boyun kuyruk sorunu olabilir sorun degil ama morfoloji kaç %1 olsa dahi iyidir. % 0 olursa sorun.
Sivilasma suresi 15 dakika cok kisa surede sivilasiyor referans araligi kacti unuttum ama cok dusuk olmaması gerekiyor.
özel hastanede yaptırdık

yaa düşük mü yani doktor gayet iyi demiş ama olmazsa aşılama yaptıracağız
Valla ben İstanbulda gitmediğim hastane kalmadı.
Esimin ilk sonuc 16 ikinci 27 milyon üçüncü test 36 milyondu.
Hiç birine iyi demediler.
Evlendigim ilk sene gebe kaldim benden kaynaklı tutmadı.
Doktorların dedigi ah vah denilecek degerler degil ama bu sonuclarla dogal yolla gebe kalma suren uzar morfolojimizde %2 oldugu halde dedikleri gibi oldu.
Sonra ben yumurtalarimi guclendirdim, esimin sperm hizi artmasi icin l- arjinin kullandik. Yediklerimiz ictiklerimize herseye dikkat ettik.
Tup bebek denedik.
Orada spermlerse sorun olmadigi 50 milyon ve hareketliliğin sorunsuz oldugu soyledi ama bunlar hep yukari yazdiklarimdan sonra düzeldi. .
Dogal yolla gebe kaldim ama doktorların dedigi dogruydu.
Oglum dogduktan sonra rahim gorevini anladi derler ya, gercekten oyle 8 aylikken oglum kizima gebe kaldim.

Genç ise esiniz gebe kalmanız daha kolay olur..

Valla ben İstanbulda gitmediğim hastane kalmadı.
Esimin ilk sonuc 16 ikinci 27 milyon üçüncü test 36 milyondu.
Hiç birine iyi demediler.
Evlendigim ilk sene gebe kaldim benden kaynaklı tutmadı.
Doktorların dedigi ah vah denilecek degerler degil ama bu sonuclarla dogal yolla gebe kalma suren uzar morfolojimizde %2 oldugu halde dedikleri gibi oldu.
Sonra ben yumurtalarimi guclendirdim, esimin sperm hizi artmasi icin l- arjinin kullandik. Yediklerimiz ictiklerimize herseye dikkat ettik.
Tup bebek denedik.
Orada spermlerse sorun olmadigi 50 milyon ve hareketliliğin sorunsuz oldugu soyledi ama bunlar hep yukari yazdiklarimdan sonra düzeldi. .
Dogal yolla gebe kaldim ama doktorların dedigi dogruydu.
Oglum dogduktan sonra rahim gorevini anladi derler ya, gercekten oyle 8 aylikken oglum kizima gebe kaldim.

Genç ise esiniz gebe kalmanız daha kolay olur..
ben 22 eşim 28 yaşında inşallah teşekkür ederim

X