Soya kıymalı sebze yemeği

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.962
30.196
60
öncelikle soya kıyması ile başlayım 1 çay bardağı soya kıyması 1 çay bardağı sıcak su ile ıslatılır..(ülkerin soya kıyması paketde marketlerde satılıyor)
bütün sebzeler ayıklanıp kuşbaşından daha irice doğranır ve düdüklü tencereye konur üzerine doğranmış sarımsaklar, 1 yemek kaşığı sıvıyağ,soya kıyması,rendelenmiş 2 domates konur 1 subardağı suda salça eritilerek üzerine konur ocağa koymadan hepsi harmanlanır.. düdüklünün kapağı kapatılıp orta ısıda 10 dk pişirilir... yani buharı çıkıp düdüğü kapatıldıktan sonra 10 dk olacak..
afiyet olsun...
soya kıyması bitkisel olduğu için kalorisi düşüktür.. protein bakımından zengindir vede kolesterol oranınıda düşürmeye yardımcı olur.. ayrıca lif bakımındanda zengindir.. özellikle diyet ayparken yalnız değilseniz hem sizin hemde eşinizin seveceği yemekleri soya kıyması ile yapabilirsiniz.. açıkcası ben karnıyarıkdan tutunda oturtma ve mantı bile yaptım soya kıymasından... ayrıca kabağı uzunlamasına ikiye bölüp haşlıyorum tepsiye dizip üzerine soya kıyması ile hazırladığım harcı koyup fırında pişiriyorum çok lezzetli oluyor

X