Sosyal Medyadan Uzaklaşmak

karalahana06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2018
898
519
Merhabalar sevgili Kk üyeleri valla dert midir bilmiyorum ama ben 2 gündür bütün sosyal medya hesaplarımı kapatmış bulunmaktayım Aslında kafam rahatladı böyle bir boşluk geldi. Ama bir yandan da Acaba gündemden uzak kalır mıyım asosyal olur muyum diye korkuyorum. Çünkü ben aşırı derecede aktif sosyal medya kullanan bir insandım. Yediğim içtiğim gezdiğim izlediğim çalıştığım ne var ne yok koyardım... Neden kapattığımı soracak olursanız hem artık biraz yordu beni hem de bazı arkadaşlar laf sokmaya başladı '' Ohh hayat sana güzel gez toz '' vs vs... Bu durumdan dolayı da eşimle ara sıra tartışıyordık. Eşim sosyal medyaya koyduğum resimler yüzünden sürekli göze geldiğimizi düşünüyordu zira Şimdi sorum şu olacak sizce süreci nasıl değerlendirmeliyim tekrardan sosyal medyaya katılmamak için

kitap

Ekleme: tutayım kendimi birşey demeyeyim dedim ama sosyal medyaya deli gibi bağlı kişileri ciddiye alamıyorum nedense
İnsan nasıl kırmızı minik kalpler ve okey işareti yapmış beğen butonuna bu kadar bağlanabilir anlamıyorum. Belki de hayatım göstermeye değmeyecek kadar renksizdir, bunun için mi gerek görmüyorum ihtiyaç duymuyorum diye düşünmüyor değilim. Kafamda deli sorular. Bu konuda önyargılıyım kabul ediyorum.

Artık herkesin nerede oldugu, ne yeyip içtigi, gün içinde neler yaptığı vs vs herseyiyle biliyoruz , görüyoruz. Bazen imreniyoruz, bazen seviniyoruz, bazen keske diyoruz, bazen ayıplıyoruz. Aslında uzaklaşmak çok çok iyi keske hepimiz basarabilsek.. İyi bi hamle yapmışsınız gerçekten.. O kadar aktif kullandıgınız halde üstelik.. basarılarınızın devamını dilerim ..

sanki bir duyu organınızı kaybetmiş gibi oldunuz değil mi?
alışılıyor. ilk hafta biraz zor. ben netflixden dizilere basladım. kitap eskisinden daha çok okumaya başladım. ilk zamanlar çok zorlarsa uzun yürüyüsler iyi gelebilir, havalar da güzel.
yürüyüşden story atmayin ama

Sosyal değilde ağsosyallik bence bu durum sosyallik zaten dış dünyaya açılmak kalabalıklara karışmak yüz yüze sohbetler yeni insalarla tanışmak benim bildiğim uzun süre kullanma aramıyosun kim kimi beğenmiş kim yorum atmış o şuraya gitmiş bunun elbisesi abartı böyle gündemler bir süre sonra sıkıcı gelicektir

Saygı duyarım tabii ki. Valla bilmiyorum ki ben de mutlu oluyorum paylaştıkça. Belki beğenilme duygusu belki başka bir şey.

bende sildim oohh kurtuldum sürekli yedigini ictini paylasanlar olan var olmayan var demeden paylasanlardan dibindeki kocasina ask siirleri yazanlardan ölmüs kayinpederine sözler yazanlar öbür tarafta okucakmiscasina sacma ya facebook instagram sadece zaman kaybi internete bi gazete okumaya girerim birde watsapim var resim paylasinca gercekten nazara geliyo insan cok iyi yapmissin

Ahh ben de öyle olmasını umut ediyorum valla. Sanırım biraz da doygunluk noktasına ulaştım. A

Ahhh benim için öyle zor oldu ki... Bir de insanlar sürekli '' Biz seviyorduk takip ediyorduk kapatma '' vs dedikçe içim kan ağladı

Ahahahaha bu güzeldi dostum Ahh ahh story siz hayat merhaba

Ahh ben de öyle olmasını umut ediyorum valla. Sanırım biraz da doygunluk noktasına ulaştım. A
Wp bile kullanmayan biri olarak söylüyorum zihnim temizlendi ciddi anlamda biri yazıyo sevgilimden ayrıldım biri yazıyo eltim kötü biri diyo resim attım şöyle dediler o kadar saçma ve basit konularla zihnimizi yıpratmış oluyoruz ki sadece gösteriş için kullandığımız platformlar biraz kendi içine yönel bi sosyal medyayı elden bırak beyninin en ücra hücreleri ışık buluyo

Artık herkesin kocişiyle ne yaptığını ne yediğini ne içtiğini en ince detayına kadar biliyoruz zaten, bir kişi eksilmiş oldu

Ayyy valla ne güzel şeyler söylüyorsunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…