sorunlarım ve sorularım..

Baradiel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2009
146
2
38
merhaba kızlar aranıza yeni katıldım ben 16 haftalık hamileyim çok zor bir hamilelik geçirdgimi söyleyemem sadce sabahları migde bulantılarım vardı öncelerde evde yemek yiyemiyordum filan ama 2 haftadır herşey çok yolunda migde bulantım geçti sanki eski hayatıma dönmüş gibiyim ama bu benim bi yandanda rahatsız ediyor ki dktorum çok şanslısın desede hiç bir şey hissetmeyince acaba bebegim iyimi nasıl surekli bunlar ahklımı kurcalıyor hiç bir sorun olmamasına rahmen sanırım hamilelige dahir bir şey hissemedgimden olsa gerk.. çok hafif arasıra göz seyrelmesi gibi atışlar oluo karnımda acaba bebek hareklerimi diyorum birde bu ilk hamilelgim ondanmı böyleyim diorum çok yemek yiyorum ve doymuyorum sanki doyma istegim yok olmuş gibi ne yersem yiyim memnun olmuyorum anca karnım agrıyana kadar yiyince doyuyorum birde arada burnum kanıo çok hafif..karnım hala şişmedi ne zman şiceck çok istiyorum:KK43:

sizlerden cevap bekliyorum tecrubelerineze dayanarak şimdiden teşşekürler....
a.s.

:emir_bebek: :CüvCüv: kaydirigubbakcemile5

hayırlı olsun hamileliğin öncelikle.inşallah bebeni kucağına sağlıkla alırsın..
poanik yapma canım şu an zaten hissedemezsin.daha var.
bencede şanslısın kendine tasa arayıpda bebeni içerde üzme..

hayırlı olsun cnm inşallah kucağınada alırsın bebeğini ama sen psikolojini düzeltmelisin bence gayret et ve tadını çıkartmayı dene bu günlerinin ilerleyen zamanlardada sorun yaratıcak sebepler bulursun kendine yoksa. sorunu temelden çözki çıktığın katlar sağlam olsun...
mutlu hamilelikler ve kolay bi doğum diliyorum sana herşey gönlünce olsun

herkezin bebegi allaha emanet olsun (AMıN) ALLAH SıZLERE BAGIŞLASIN BEBECLERıNıZı

canım vücudundaki kan oranı yaklaşık %50 civarında arttığı için burunun yada diş etlerinde kanama olabilir bu normal.karnın birkaç hafaya kadar şişmeye başlar merak etme.ye bol bol bişey olmaz şuan hamileliğin balayındasın 6.aydan sonrada yavaş yavaş yanmlar filan başlıyor.Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canım

gerçekten kuruntularını bir kenara bırak ve hamileliğinin tadını çıkar
senin durumunda olup ta keşke midem bulansa hep yatsam da
rabbim bir bebek nasip etse diyen inan bana çok insan var
bunlardan birisi de ben bu bebek için çok uğraştım çok ağladım çok
üzüldüm ama zamanı gelince rabbim nasip etti ve hergün iyi ki midem bulanıyor
iyi ki hamileyim diye binlerce kere şükrediyorum.

Lütfen sen de bu kuruntuları bir kenara bırak tadını çıkar
sevgiler......

hayırlı olsun hamileliğin.ben de bebek hareketlerini ilk 16. haftanın içerisinde hissetmeye başlamıştım.Hatta o haftalarda bebeklerin hıçkırmaya başladığını da okumuştum.Tabi ki bebek hareketlerinin hissedilmesi ile hamilelik süreci çok güzelleşiyor.Hamileliğe karşı daha fazla şeyler hissedebilmek adına sana hamilelik günlüğü tutmanı, bol bol kendinde ve bebekde hissettiğin değişimleri izlemeni, fotograflarını çekmeyi, minik minik alışveriş yapmanı, diğer hamileler ile vakit geçirmeni tavsiye edebilirim. Yemek konusuna gelince ise iştahın artması kaçınılmaz; bebeğin organları oluşuyor.Ancak hamileliğin ilerleyen evrelerinde sorun yaşamamak için (40 hafta uzun bir süreç) şimdiden sağlıklı ve yeterli beslenme programı oluşturmanı bunun yanı sıra da düzenli yürüyerek kontrollü olmanı öneririm.burun kanamaları herkesde görülmeyen bir durum ancak ben de hamileliğinde burun kanaması yaşayanlardanım.Sıklığı artarsa doktora görünmekte fayda olabilir.
Mutlu bir hamilelik süreci geçirmeni dilerim.

aman aman kiloya dikkat edin derim. her ne kadar doymuyorum desenizde tabağınıza 1 porsiyon koyup onu bitirin sadece. asla 2 kişilik yemeyin. bu günler çabuk geçer daha lohusalığı var bunun.
bebek hareketleri ilk hamilelikte biraz geç hissediliyor ama endişelenmeyin çok yakında hissedersiniz inşallah.
gerçekten zaman çok çabuk geçiyor siz bu günlerin tadını çıkarın, bol bol uyuyun, gezin. nasıl olsa birkaç ay sonra bu kadar rahat olamayacaksınız. yerimseniben

ben ablasayım saolun kızlar kardeşimin yanınd aolgunuz için bend egün sayıyorum yakında hamile olabilrim :) :CüvCüv:

X