Göz Makyajı Sorun Kaşlarım...

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

Cledyana

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2014
6.866
30.550
Kızlar kaş diplerimde pul pul beyazlanmalar var ve kaşlarım dökülüyor. Kaş niçin dökülür ki? Hangi branş bakar buna doktora gitsem? Saçlarım da dökülüyor aslında onun için doktora gittim demir eksikliği dedi ilaç verdi. Ama kaş dökülmesi ile ilk defa karşılaşıyorum. Sinir oluyorum ellerim sürekli kaşlarıma gidiyor.

Benim bildiğim kadarıyla kaş ve saç dökülmesi b vitamini eksikliğinden oluyor..Ayrıca sağlıksız beslenme de büyük etken..

Benim bildiğim kadarıyla kaş ve saç dökülmesi b vitamini eksikliğinden oluyor..Ayrıca sağlıksız beslenme de büyük etken..
Doktor vitaminlerle ilgili bir şey söylememişti. Sadece demir eksikliği dedi. Tekrar mı gitsem acaba moralimi bozuyor bu durum.

Cildiye derim.

B vitamini & demir onemli, bir de sarimsak surmeye ne dersin ?
Sarımsak sürmeye başladım aslında ama yine dökülüyor. Düzenli kullanımda mı fark ediyor? Kaşlarım da ince ve dağınık değil bu arada aldırmıyorum. Bir kere aldırdım pişman oldum. Sadece ortasını kendim alıyorum.

Sarımsak sürmeye başladım aslında ama yine dökülüyor. Düzenli kullanımda mı fark ediyor? Kaşlarım da ince ve dağınık değil bu arada aldırmıyorum. Bir kere aldırdım pişman oldum. Sadece ortasını kendim alıyorum.
Bir de hatırladığım hint yağı vardı,benim de bi zamanlar kirpiklerim dökülüyordu ve bi rimel şişesine hint yağı koyup sabah akşam sürmüştüm 15 gün boyunca ve çok da etkili olmuştu.Deneyebilirsin istersen..Bir de sanırım kayısı yağıydı kaş için sürülen..Forumda pek çok güzel bilgi var,araştır istersen canım,işe yarayacağına inanıyorum :)

Cildiye doktoruna yeniden gitmeniz iyi olur. Benimde kaş diplerim beyaz beyaz oluyodu yağlı egzama var dedi bide bende b12 düsük cıktı saç dökülmemde vardı.

merhaba, aynı sorun kardeşimde de var kaşların cildindeki kuruluk (ki cildi yağlı olmasına rağmen) dökülme yapıyor 2 çeşit kremi var cildiyeden doktordan aldı. Yani kısaca doktora gidin krem verecek büyük ihtimalle onlar geçiriyor :)
Yoksa dökülme artar üzülürsünüz açıkçası..

Kuruluktan olabilir nemlendirmeyi deneseniz bir pamuga biraz zeytinyagi ile
Cildim yağlı aslında alnımda sivilcenmeler oluyor. Ama ısırgan otu yağı iyi geliyor dediler zeytin yağı yerine onu deneyeyim.

Cildiye doktoruna yeniden gitmeniz iyi olur. Benimde kaş diplerim beyaz beyaz oluyodu yağlı egzama var dedi bide bende b12 düsük cıktı saç dökülmemde vardı.
Ailede egzema var aslında ondan da şüpheleniyorum. Kiminin elinde,,kiminin saç diplerinde ortaya çıktı. En iyisi cildiye teşekkür ederim. Umarım kötü bir şey yoktur.

merhaba, aynı sorun kardeşimde de var kaşların cildindeki kuruluk (ki cildi yağlı olmasına rağmen) dökülme yapıyor 2 çeşit kremi var cildiyeden doktordan aldı. Yani kısaca doktora gidin krem verecek büyük ihtimalle onlar geçiriyor :)
Umarım benimkiler de geçer en kısa zamanda gideceğim.

Çözüm bulabildiniz mi acaba? Geçti mi? Salı günü cildiyeye gideceğim ben. Umarım durur yaa yoksa kaşsız kalacağım. Dökülenler yerine geliyor mu acaba.

Kremden sonra dökülenler yerine geliyor mu acaba? Kaşlarım seyreldi gibime geliyor. Salı günü cildiyeye gideceğim bakalım ne diyecek.

Kızlar kaş diplerimde pul pul beyazlanmalar var ve kaşlarım dökülüyor. Kaş niçin dökülür ki? Hangi branş bakar buna doktora gitsem? Saçlarım da dökülüyor aslında onun için doktora gittim demir eksikliği dedi ilaç verdi. Ama kaş dökülmesi ile ilk defa karşılaşıyorum. Sinir oluyorum ellerim sürekli kaşlarıma gidiyor.
cilt uzmanı bakar...cildiyeye görün

Kremden sonra dökülenler yerine geliyor mu acaba? Kaşlarım seyreldi gibime geliyor. Salı günü cildiyeye gideceğim bakalım ne diyecek.
evet onun da kaşı seyreldi işte daha kötü olmasın diye önlem almış oldu
birebir eskisi gibi oluyor mu bilmiyorum ama epey düzeldi

bende de vardı aynı sorun kaş kepeklenmesi diye geçiyor internette :KK70:
krem sürdüm bi süre kaş diplerime geçti çok kuru cildim var sanırım ondan dolayı öyle oldu

X