Aile Planlaması sorum var?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
E

EU3

Ziyaretçi
ya kızlar sıze bı sorum olacak.cocuk gelısımı mezunu oldugum ıcın bu dogum kontrol yontemlerının hepsınden haberım var.spıral gerı cekme prezarvtıf dıyafram kapak derı altı ımplantları haplar fılan.ama soyle bı sorunum var hepsı ıyı guzel hosta farklı rısklerı de yok degıl.mesela haplardan bahsedeyım kısırlık,adet duzensızlıgı,gecıkmeler fılan yapıomus,prezarvatıfı esım ıstemıo spıral dogum yapmadan takılmıo, ımplantlar derı altı ıltıhabı kasıntı alerjı uyumsuzluk yaratıomus,ıgneler koruyuculugu dusuk,ustelık bellı zaman aralıgında olman gerekıo hadı zamanı atladın unuttun,bızede kala kala gerı cekme kaldı.gercı esıme guvenıorum o konuda ama ben huzursuz oluorum genede.ya bı akıl verın verın ya ne yapsam esımı prezarvatıfe nasıl ıkna edebılırım yada daha baska benım unuttugum atladıgım bısey olabılır mı?bu yontemler hakkında

doğum kontrol hapı adet düzensiliği ve gecikme yapmaz ki ama.
sonuçta hapı adet düzenleyicisi olark da veriyorlar böyle bir sorunu olanlara.
hapı bıraktıktan 1 hafta içinde adet görürsünüz.
kısırlık yaptığı da bilimsel olarak açıklanmış birşey değil sanırsam.

geri çekme ise tamamen tehlikeli.
sonuçta erkek boşalmadan önce gelen sıvıda da sperm bulunma olasılığı var.

doğum kontrol hapı adet düzensiliği ve gecikme yapmaz ki ama.
sonuçta hapı adet düzenleyicisi olark da veriyorlar böyle bir sorunu olanlara.
hapı bıraktıktan 1 hafta içinde adet görürsünüz.
kısırlık yaptığı da bilimsel olarak açıklanmış birşey değil sanırsam.

geri çekme ise tamamen tehlikeli.
sonuçta erkek boşalmadan önce gelen sıvıda da sperm bulunma olasılığı var.

ewt canım bılıorum dogum kontrol hapını adet duzendızlıklerı ıcın verıolar bı sure bende kullanmıstım ama bı duzelme olmadıgı ıcın de bırakmıstım.ne bılım ıste bıraz arastırınca kısırlık fılan deyınce cok endıselendım oyle olunca hıc de baslamadım

ewt canım bılıorum dogum kontrol hapını adet duzendızlıklerı ıcın verıolar bı sure bende kullanmıstım ama bı duzelme olmadıgı ıcın de bırakmıstım.ne bılım ıste bıraz arastırınca kısırlık fılan deyınce cok endıselendım oyle olunca hıc de baslamadım

ben 3 yıl hap kullandım ve arkasından iki gebelik yaşadım.
yani kısırlık yapmadı hap.
gerçi doğumla sonlanamadı gebeliklerim ama bunun sebebi de hap değildi.
hali hazırda kullanmaktayım zaten.
kısırlık yapar diye birşey yok, şehir efsanesi..
yani illa kullan demem tabiki de ama kullanmak istersen bu konuda için ferah olsun..

ben 3 yıl hap kullandım ve arkasından iki gebelik yaşadım.
yani kısırlık yapmadı hap.
gerçi doğumla sonlanamadı gebeliklerim ama bunun sebebi de hap değildi.
hali hazırda kullanmaktayım zaten.
kısırlık yapar diye birşey yok, şehir efsanesi..
yani illa kullan demem tabiki de ama kullanmak istersen bu konuda için ferah olsun..

sag olcanım ya

X