sorum var

melansu

Nirvana
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2008
387
63
36
kızlar yeni doğan bebeğe su verilirmi veriliyorsa ne kadar aralıklarla veriliyor biliyor musunuzCADIARZU

eger mama kullanıyorsa her mama alımından sonra, ama tek anne sütü alıyorsa suya gerek yok tek başına anne sütü ılk 6 ay herşeyını karşılarmış bebegın.

geçen televizyonda izledim adım adım çocuğum programında yanlış hatırlamıyorsam doktor su vermeyin diyordu çünkü bebek sütten tüm ihtiyacı alıyormuş su gibi şeyler midesini doldurduğu için süt içmeyip gerekli besini alamıyormuş ondan yani ama araştırmaya devam et bence...

eğer anne sütü alıyorsa başka hiçbirşey verilmez su da dahil, ancak mama alıyorsa her mamadan sonra verilmelidir..dr unuza danışsanız daha iyi olur bence..

canım mrb ben çocuk hastanesinde 1 yıl çalıştım ce çocuk dr eniştem evet verilir emzirdikten sonra çay kaşığoyla verebilirsin vermezsen ağzında yara olur küçük küçük hatta temiz gazlı bezi ıslatıp dilindeki o beyaz lıklar varya onları hafifiçe temzile korkma canım başka sorun olursa sor tamammı hoşçakal

Normalde anne sütü 6 ay boyunca bebeğin her ihtiyacını karşılıyor. Su vermeye gerek yok...

Ama bebeğin ağzını temizlemeyince pamukçuk oluşuyormuş. Bunun için bazıları bir kaşıkta olsa su veriyor...

Doktoruna danışmalısın ...

kızlar yeni doğan bebeğe su verilirmi veriliyorsa ne kadar aralıklarla veriliyor biliyor musunuzCADIARZU

canım genelde bebeğe su verilmez deniliyor ama ben verdim.özelliklede mama kullanıyorsan kesinlikle ver...birde bebeğin sarılık olmaması için az şekerli su ver..benim kızım 1 haftalık iken hastaneye yattı çift ışınlı fototerapi gördü yandı kavruldu sarılığı çok az düştü doktor şekerli su ver ve bol bol emzir dedi bebeğim kendine geldi...şimdi 9,5 aylık oldu

X