Sonucun

mizdamiz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2006
6.750
19
39
Slm kızlar ben 6 haftalık hamıleyım dun kan geldı benden korktuk hastaneye geldık dusuk olabılır dedıler test yaptılar kan degerım gecen salı 141 dı sımdı 151 olmus cok moralım bozuk sımdıye benım kan degerımım 1000 2000 cıvarı olması lazımdı doktorda ole dedı utrasyonla baktılar kucuk bırsey gozukuo dıyolar ama ne oldugunu anlamadılar benıde aydınlatamıyorlar delı olacam dıs gebelık olabılırmıs olu olabılırmıs

neyse su bılgıler yazıo kagıdımda bılen varsa bana bır anlatsın lutfen

uterus orta hatta,antevert konumdadır.korpus ölcumlerı, fundus-eksternal os mesafesı 71 mm,ön-arka boyu 45 mm,transvers capı 50 mm bulunmustur.endometrıal kavıtede korpus lokalızasyonlu 2.9 mm capında duzgun konturlu kese ızlenmıstır

servıks normal gorunumdedır.

Sag ıver 22x14 mm sol over 30x15 mm boyutlarındadır.adneksıal lojlardan patolojık bulgu saptanmamıstır.

Douglasta mayii izlenmedeı...

Dıye yazıo kızlar bılen varsa allah rızası ıcın bır solesın doktorda yok bu saatte ozel doktorumda yok ne yapacam bılemedım

canım geçmiş olsun bebeğin düşüyor.. dış gebelik olsa çok ağrın olması gerekirdi. Ama yinede bilemiyorum çünkü kesen endometrial kavitede olduğu yazıyor. bunu tam anlamadım ve senin için araştırdım.

Uterus (Rahim)
Pelvis boşluğunda yer alan ve gebeliği miadına kadar taşımaya yarayan dışta düz kas hücrelerinden oluşan içte ise endometrium adı verilen zar tabakası ile kaplı armut biçimli bir organdır. Normal anatomide öne ya da arkaya dönük olabilir. Fundus, Korpus, ısthmus ve serviks olarak 4 kısımda incelenir. Uteus bir takım bağlar tarafından yerinde tutulur. Bunlar tutucu ve asıcı bağlar olarak sınıflandırılırlar.Uterusun içi boştur. Bu boşluğa kavite ya da endometrial kavite adı verilir. Gebelik oluştuğunda burada yerleşir ve büyür.

yani kese olması gerektiği yerde dolayısıyla dış gebelik olması mümkün değil. dedğim gibi bebeğin düşüyor. hayırlısı olsun..

X