Sonuçlarıma yorumunuz varmıdır ? Over kisti

blackanqel90

Önemli Olan Poz Değil, O Anki Mutluluktur..
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2013
2.974
1.380
Merhaba hanımlar öncelıkle sonucları yazacagım :
Renkli doppler ultrason :

uterus cx. dahıl 70x40x28 mm boyutundadır.Endometrıum 3 mm kalınlıgında ölçülmüştür.Sol over boyut lokalizasyon ve parankim eko reflektiviteleri tabiidir.
Sağ overde 81x67x28 mm boyutlarında içerisinde septasyonlar bulunan anekok kistik oluşumlar mevcuttur. Douglas boşlugu intaktır. Sol over 31x27x19 mm boyutundadır.

V Max V min RI Pı
sag uterın arter 69 7 0,89 3.3
sol uterın arter 80 14 0,82 2.6

kist periferinden yapılan incelemede RI 0.90 PI 2.3 yüksek empedans akım hızları ölçülmüştür.

Sonuç- Sağda multilokule musinöz kist

Kan sonuclarımdan gözume carpanlar :

CRP : 3.16 mg/L

lökosit sayısı : 10.1 10^9 /L referans aralıgı : 4.0-10.0 10^9/L
parçalı nötrofil : 75,4 % referans aralıgı : 50-70 %
WBC : 13.2 REFERANS AGIRLIGI : 4.0 -10.0

İdrar testi sonuclarından :

Lökosit esteraz +
lokosit : 3
pH : 5
Spesifik gravite : 1.020

Doktorumun dediği henuz dogum yapmadıgından son olarak amelıyatla alımını düşünmek istiyorumAma sureklı tekrarlayaan bir durum halın geldi. Bu seferki fena vurdu daha önce böylesıne acı vermıyordu.

Son düzenleme:
Merhaba hanımlar öncelıkle sonucları yazacagım :
Renkli doppler ultrason :

uterus cx. dahıl 70x40x28 mm boyutundadır.Endometrıum 3 mm kalınlıgında ölçülmüştür.Sol over boyut lokalizasyon ve parankim eko reflektiviteleri tabiidir.
Sağ overde 81x67x28 mm boyutlarında içerisinde septasyonlar bulunan anekok kistik oluşumlar mevcuttur. Douglas boşlugu intaktır. Sol over 31x27x19 mm boyutundadır.

V Max V min RI Pı
sag uterın arter 69 7 0,89 3.3
sol uterın arter 80 14 0,82 2.6

kist periferinden yapılan incelemede RI 0.90 PI 2.3 yüksek empedans akım hızları ölçülmüştür.

Sonuç- Sağda multilokule musinöz kist

Kan sonuclarımdan gözume carpanlar :

CRP : 3.16 mg/L

lökosit sayısı : 10.1 10^9 /L referans aralıgı : 4.0-10.0 10^9/L
parçalı nötrofil : 75,4 % referans aralıgı : 50-70 %
WBC : 13.2 REFERANS AGIRLIGI : 4.0 -10.0

İdrar testi sonuclarından :

Lökosit esteraz +
lokosit : 3
pH : 5
Spesifik gravite : 1.020

Doktorumun dediği henuz dogum yapmadıgından son olarak amelıyatla alımını düşünmek istiyorum.Ama şiddetli agrın olursa bulantı bas donmen hemen acile git acil amelıyata gırmen gerekır suan bu gereklı değil. Reglıden sonra tekrar ultrason ve ca125 CEA ve AFp testı istedi kistin huyunu ögrenmek amacıyla. Agrım degıl sızım oluyor ara ara gıren ve oluyor bas dönemsı bulantı sızı.ama gıtmıyorum .Korktugumdan degıl daha öncede böyle kıst olayı yasamıstım yıne amelıyat olmamıstım 3 4 ay snrası kist yok denılmıstı. Bende dişimi sıkıp regl beklıyorum şuan bu yuzden.Ama sureklı tekrarlayaan bir durum halın geldi. Bu seferki fena vurdu daha önce böylesıne acı vermıyordu. Ve en kötusu bebek istiyorum. Regl ıle atılan bir kistse gebe oldugumda atılmayacak ve gebeyken buyumeye devam ederse gebe olarak amelıyat etmek zorunda kalınıcakmış.Anlayan yorumlayan yada fıkır veren bırılerı olsun lutfen. Ben ne agrı kesıcı nede dogum kontrol ılacı falan almak ıstemıyorum.Bana kalırsa madem öyle bir an önce alınsın içim rahat çocugumu kucagıma alayım.Zaten gebede kalamıyorum 8,5 aydır ki kist 3 gun öncesi cıktı varlıgı.Adetlerım gayet normal.Ama sürekli sürekli aynı seylerı yasıyorum daha öncelerı küçük boyutda cıkıyordu kistler

geçmiş olsun benim de benzer durumum var 9 cm kist sol overde ve bebek istiyorum ameliyat dedi ve olmak istemiyorum Allah yardımcımız olsun...

Son düzenleme:
X