sonta korkusu

eyif

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2007
338
2
slm arkadaşlar ben bişey öğrenmek istiyorum kontrole gidince dr a da sorucam ama bilginiz varsa diye size sorayım önce dedim sezeryanla doğum yapıcam şubatta kısmetse ama sonta takılması mecburmu bunu merak ediyorum kimine takmışlar kimine takmamışlar takılmadan oluyomu bilgisi olan varmı çok korkuyorum sonta takılmasından gerçi mecbursa yapacak bişey yok olmasa ne güzel olur :)

Sonda...

Bende sezeryanla doğum yapmıştım ve takılmıştı....

Dr um daha rahat edeceğim için taktıklarını söylemişti takılmasaydı ilk gün ayağa kalkmak zor zaten lavaboya gidilmeside zorlaşırdı böylelikle...

Korkmana gerek yok canım rahat ol....

kendimi şimdiden rahatlatmaya çalışıyorum inşallah çok kolay takılır ALLAH HEPİMİZE SAĞLIKLI SIHHATLİ GÜZEL BEBEKLERİMİZİ KUCAKLAMAYI NASİP EDER acılar ağrılar o zaman unutulur RABBİM YARDIMCIMIZ OLSUN

hayatım epiduralli doğumlarda sonda mecburi...malum doğumdan sonra 7-8 saat belden aşağısı tutmuyor / hissetmiyor...ama genel anestezili sezaryanlarda sanırım doktorun tarzına göre değişiyor...benim doktorum takmayız dedi mesela...

bana da takılmıştı canım korkulcak bişey yok rahat ol , sonta takılmassa daha kötü wc ye gitmek daha zor ilk etapta ,,,kolunda serum olacağı için sürekli wc ihtiyacın olacak en iisi takılmasıı,, ben nasıl takıldığını hatırlamıyorum narkozdan sonra takılmıştı ameliyathanede yani.. çıkarılırken de zor olmadıı,Rabbim hayırlı doğumlar nasip etsin canımm,, sağlıcakla al bebeğini kucağına inş..:Saruboceq:

bende çok korkuyorum sondadan bende yarın doktora sorucam.sana hebe veririrm.banada annem ameliyattan sonra takılıyor sen uyurken demişti yani hatırlamıyormuşuz...birde şu lağman mı ne deniyor ondan çok korkuyorum.o normal doğumda mı oluyor yoksa sezeryandada oluyormu?bilen varsa lütfen beni aydınlatın....

bende dr a gidince sorucam ameliyathanede bayılınca taksınlar öncesi çook korkutuyo beni inşallah öyle yaparlar lağmanı sezeryanda da yaptırıyolar ben yapmamıştım gerek kalmadığı için ama kardeşime yaptılar onu sen ya da eşin yapıyo hemşireler yaptırmıyo sabunlu su galiba bi şişe içinde ucu ince makattan suyu salıyosun rahat yapıyosun dışkıyı onun için inşallah en az şekilde acısız ağrısız sağlıklı güzel bebeklerimizi alırız kucağımıza hep dua ediyorum sizde edinn

selam,

Doktoruna söyleyip epidural yapıldıktan hemen sonra sondanın takılmasını isteyebilirsin.
Ben de öyle yaptırmayı düşünüyorum.
Ama lavmanın gereklilik derecesini bilmiyorum.
Bakalım umarım herşey tahmin ettiğimizden kolay olur.

kızlar takarken doğum telaşında hissetmiyorsunuz zaten sondayı, ama ben iyi ki takmışlar dedim, çünkü bir gün sonra sonda çıkartılıp tuvalete giderken bayağı zorlandım, o yüzden inanın sonda takılması bizim için daha iyi,

sonda korkulacak bişey değil canım ya hiç hissetmiyorsun bile bende çok korkarak gittim ama
hiç korkulacak bişey değilmiş merak etme ayrıca takılırsa anlayacaksın ki sonda senin için daha iyi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…