Son dakika: Usta yazar Muzaffer İzgü hayatını kaybetti

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.960
30.186
60
Son dakika: Usta yazar Muzaffer İzgü hayatını kaybetti
Türk edebiyatının usta isimlerinden Muzaffer İzgü, 84 yaşında kanser nedeniyle yaşama veda etti. İzgü, kaleme aldığı çok sayıda çocuk kitabıyla tanınıyordu.

AA

Çocuk kitaplarının usta yazarı Muzaffer İzgü, 84 yaşında kanser nedeniyle hayatını kaybetti.

İzmir Katip Çelebi Atatürk eğitim ve Araştırma Hastanesine Ağustos ayının ilk haftasında kaldırılan İzgü, kanser olduğunu öğrendikten sonra evine dönmek istemiş ve tedaviyi kabul etmemişti.

Muzaffer İzgü'nün cenaze törenine ilişkin bilginin ailesi tarafından daha sonra verileceği belirtildi.

Türk edebiyatının ünlü ismi 98'i çocuk kitabı olmak üzere yayımlanmış 154 kitabı bulunan İzgü, sağlık durumu dolayısıyla yazmaya ara vermişti.

Adana doğumlu yazar, 3 çocuk babasıydı.
http://www.milliyet.com.tr/usta-yazar-muzaffer-izgu-hayatini-gundem-2509274/

Allah rahmet eylesin
Her sene kitap fuarında standını ziyaret ederdim üzüldüm

Allah rahmet eylesin. Keşke magazin kadar edebiyata sanata bilime önem versek de bu insanların dünyadan göçüşünü daha çok insan farketse

İnanamıyorum..okulumuza gelmişti kitap imzalatamamistim ikinci üçüncu sınıftaydim inanamıyorum..

Cocukken en sevdigim kitaplarin yazari. Allah rahmet eylesin.
154 kitap yazmis, 84 yasina kadar yasamis ve kitaplariyla.yasamaya devam edecek.
Ona uzulecegimize kendimize uzulelim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…