Son 7 ! Bizim safağımızda bitti .) GM!

qizem7

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2013
2.599
9
13 buçuk ayın sonuna geldiğimi son 3 gündür hissetmeye başladım...

Şafağımızı 2 elimle gösterebilecek kadar bitirmenin verdiği bu sevici okadar uzun zamandır bekliyorum ki.Asker beklemeyen anlayamazmış.18 kasım 2012 de seni askeriye teslim edip gözüm yaşlı dönmek.. okadar zorduki.Sırf aramızdaki mesafelere biraz olsun ara verebilmek için yaşadığım yerden yaşadığın yere gelmiştim okumaya.2 yılda olsa aynı şehirde olduğumuzu bilicektim.Ama planlar her zaman istediğimiz gibi olmaz di mi?

Nitekim olmadı da zaten.aniden bir askerlik mevzusu ve gitme zorunluluğu... Daha 1 yılımız varken o birdenbire gidişin... Bana bu haberi verdiğindeki üzüntüm.. Olsun dedim.Olsun biz bunuda bitiririz.Ankara ile başlayan şafağımız Kıbrıs'ta son bulucak Allah'ın izniyle..

Evet sen yokken çok zordu! Çok anlamsız ve çok boştu herşey.
İzmir ... İzmir bile seninle güzel aşkım.Ne kadar zorlansamda koca şehirde tek başıma! yılmadım! hep geleceğin günün hayaliyle dayandım.İnsanlar anlayışsız,insanlar kalleş,insanlar çıkarcı... Hepsini sen yokken daha iyi, pek bir iyi öğrendim!

Senin inancınıda boşa çıkarmadım ve o okulu bitirdim.

İnsanın ihtiyacı oldugunda gıdıp goremeyecegı,arayıp sesini duyamayacagı bir yermiş askerlik... Mesajlaşmasının m'sini bile hatırlayamazmış insan.Sen gidince tüm çalan telefonların benimmiş algılası yarattığı
durummuş askerlik.Her an acaba iyi mi ? bugun sorunsuz bir gün oldu mu? ne yaptı nasıl ? diye düşünmek,uyuyamamakmış..

Sırf komutanların egolarını tatmin etmesi için askerlere yaptığı türlü türlü can sıkıcı olaylarmış.Biz gözümüz gibi sakınırken,orda kimse düşünmezmiş askeri!

Ben günleri bir bir eksiltirken,bazılarının gelip de '' bir tek siz mi askerlik yapıyorsunuz olur bunlar '' demesiymiş bazende ! Sorarım bunları dıyen kaç kişi benım gıbı asker bekledi ki ??

Kaç kişi 2 dk da olsa sevdiğiyle konusmaya razı olduki? 5 dk kotası olan bir telefon 5. dk sında küt diye kapanır.bazen son sözlerini bile söyleyemezsin..

Ama normalde öylemi? Yanında olduğunda yaparsın tavrını atarsın tribini.Bu kadar kolay olur öyle değil mi?

Askerlik başka birşey.Tüm bu zorlukların üstüne ne kadar istemesende çıkan tartışmalar.Bunların bizi yıpratması,kimi zaman çıldırma derecelerine girmemiz.( Hepsi için senden bir kez daha özür diliyorum aşkım... )

Dışarı çıkarken içindeki huzursuzluk,sanki ona kötü birşey yapıyormuşsun hissi.O orda rahat değilken senin gezmenin huzursuzluk vermesi.Zamanla bunları yenmeye çalışman....

Askerlik yaptığı yere karşı ayrı bir duyarlılık,herşeyini heryerini bilme çabası... Sırf onu gorebılmek ıcın hıc bılmedıgın yerlere tek başına gitme cesareti.Bir kere gidince bir kez daha gitmek için gün saymak...

Havaalanında sırf uçağa binebilmek için 4 saat beklemek.Free shop'ta deneyebileceğin tüm herşeyi denemek,genede saatinin gelmemesi!! Olduğun şehre inişimdeki, hayatımda yaşamadığım bambaşka bir sevinç ve duygu.ayrılırkende bir okadar iç acıtıcı kahreden üzüntü...

Geldiğinde yapacaklarımızı düşünüp araştırmakla geçen onca gün... Bazende sanki hiç bitmicekmiş gibi gelen,sanki hep asker kalacakmışsın hissi veren o saçma düşünceler...

Yeni yeni farkına varıyorum! Artık bitiyor ve sen geliyorsun ! Alnımızın akıyla bununda üstesinden gelmenin sevinci bir başka! Bundan sonra bizi kimse,hiçbir mesafe,hiçbir engel ayıramaz biliyorum!

Dilerim 2014 bizim yılımız olur.Herşey bambaşka ve çok güzel olur.Yeni yılın en güzel hediyesi sensin! Çok bekledik aşkım... Mutluluk bize çok yakışacak :KK16: :KK16: :nazar:

Tüm asker bekleyen ve beklicek olan arkadaşlarım.. Bunlara '' burda zaman zaman atıştığım insanlarda dahil '' .Hepsine bolca sabır ve mutluluk diliyorum.Askerlerinize hayırlısı ıle kavusur ve musmutlu bır hayat geçirirsiniz inşallah.Bu forum sayesınde cok guzel ınsanlar tanıdım.Cok destek olduk bırbırımıze.Onlara sonsuz tesekkurlerımı ıletıyorum.Bnde elımden geldıgınce yardım etmeye calıstım,calısacagımda... Sizleri çok seviyorum :KK16: :KK17:

ATARSA 7 ! Doğan güneşş bekle bizii !
92/4 devre :nazar: GM!

yalın sendönmeden uyumam bu gece - YouTube

Son düzenleme:
Allah kavustursun ve bir daha ayirmasin insaAllah :)
Bizim ki askerlik degildi ama yine de 2 sene iki farkli ulkelerde yasayarak safak saydik ikimizde..
Kolay olmadi ama basardik bizde..
Su an evli mutlu insaAllah en yakin zamanda da cocuklu oluruz :)
Darisi basiniza :KK16:

Amiiin canım .))
bizde farklı sehırlerdeyız,neyseki askerlik bitiyor.
İnşallah en kısa zamanda da cocuklu olursunuz,cok mutlu olun dılerımm :KK16:

Allah kavustursun ve bir daha ayirmasin insaAllah :)
Bizim ki askerlik degildi ama yine de 2 sene iki farkli ulkelerde yasayarak safak saydik ikimizde..
Kolay olmadi ama basardik bizde..
Su an evli mutlu insaAllah en yakin zamanda da cocuklu oluruz :)
Darisi basiniza :KK16:

Gizemcimmm hayat koşturmacası seninle belki çok sohbet etme şansı bulamadım ama azar azar bizim topikteki yazışmalarını okuyordum. Allahım sana gösterdi bu günleri bak bitti işte gördünmü? yazını okurken ağlamamak için zor tuttum kendimi. ama bende güçlü olmaya sabırlı olmaya çalışıyorum. bundan sonra umarım herşey gönlünüzce ve en hayırlı şekilde olur.:nazar::nazar:

Darısı da bizim başımıza :KK16::KK16:

benmde yorumunu okuyunca gozlerım doldu.. evet pek konusamamıstık ama bende okuyorum yazdıklarını .) İnşallah tatlımm :nazar:

darısı sizin başınıza.Bu gunler biticek elbet ve cok mutlu olucazz :KK16:
Gizemcimmm hayat koşturmacası seninle belki çok sohbet etme şansı bulamadım ama azar azar bizim topikteki yazışmalarını okuyordum. Allahım sana gösterdi bu günleri bak bitti işte gördünmü? yazını okurken ağlamamak için zor tuttum kendimi. ama bende güçlü olmaya sabırlı olmaya çalışıyorum. bundan sonra umarım herşey gönlünüzce ve en hayırlı şekilde olur.:nazar::nazar:

Darısı da bizim başımıza :KK16::KK16:

canımm devremm merhabaa bu da neydii bee kızımm resmen içimden geçenleri dökmüşsün bende düşünmüştüm ama

ŞAFAK DOGAN GÜNEŞ DEDİGİMİZ GÜN yazacaktım bişiler sen benden önce dawranmışsıın....

nede güzel yazmışın be kuzum o gözümüzde büyüttüğümüz yeri gelip inadına kavgalar edip yeri gelip mutlu

SENİ SEVİYORUMLA

kapanan telefonlarla avunduk ama yılmadık o ortada dönen laflara anlayışsız insanlara inat başardık vee bitiriyoruuz...

zordu yorucuydu ama herşeye ragmen sewgilim asker demek bile gurur vericiydi...

sevdiceklerimize layık olanı yapıp bekledik vee muradımızada eriyoruuzz...

darısı diğer bekleyenlerin başına...canım bnm inş musmutlu günler bizleri bekliyo...

uff yaa her yorum okurken gozlerımden yaş gelıyorr.Dogan gunes derken yılbası gecesı olucak belkim yazamam dıye bugun yazmak ıstedım ıcımden gecenlerii... bu kadar zaman beklemenın getırdıgı duygular ve tesekkuru borc bıldıgım ınsanlar ıcın..

dileriim cok mutlu oluruz canım benımm :nazar: :KK16:
Diğer mutluluklarımızıda paylaşıcağız ınsallah zamanı geldıgınde...
canımm devremm merhabaa bu da neydii bee kızımm resmen içimden geçenleri dökmüşsün bende düşünmüştüm ama

ŞAFAK DOGAN GÜNEŞ DEDİGİMİZ GÜN yazacaktım bişiler sen benden önce dawranmışsıın....

nede güzel yazmışın be kuzum o gözümüzde büyüttüğümüz yeri gelip inadına kavgalar edip yeri gelip mutlu

SENİ SEVİYORUMLA

kapanan telefonlarla avunduk ama yılmadık o ortada dönen laflara anlayışsız insanlara inat başardık vee bitiriyoruuz...

zordu yorucuydu ama herşeye ragmen sewgilim asker demek bile gurur vericiydi...

sevdiceklerimize layık olanı yapıp bekledik vee muradımızada eriyoruuzz...

darısı diğer bekleyenlerin başına...canım bnm inş musmutlu günler bizleri bekliyo...

uff yaa her yorum okurken gozlerımden yaş gelıyorr.Dogan gunes derken yılbası gecesı olucak belkim yazamam dıye bugun yazmak ıstedım ıcımden gecenlerii... bu kadar zaman beklemenın getırdıgı duygular ve tesekkuru borc bıldıgım ınsanlar ıcın..

dileriim cok mutlu oluruz canım benımm :nazar: :KK16:
Diğer mutluluklarımızıda paylaşıcağız ınsallah zamanı geldıgınde...

inşaallah tatlımm kaderde asker yolu beklemekte warmış ama sorsalar degdi mi diye onun için bi 460 daha bekleriimm:KK16:
aşk insana neler yaptırıo be arkadaş yaa uykusuz sancılı bi o kadarda zor geceler yaşadık..yaşanılası bişi diil bu askerlik ama
arada mesafeler varken bile TEK YÜREKTE ATMAYI ÖGRETİYOR İNSANA...!!!!
o mutlulugu biz çoktan hakettik canım bnm yaa herşeyin en güzelini güzel yürekli insanlar hakediyor...
sende onlardan birisin iştee....:KK9:

canımm benımm.sende oylesıın.Hepimiz hak ediyoruz bu mutlulugu :KK16: çook çoook mutlu ol ınsallah.Zor gunlerımızde beraberdık iyikii tanımısım seni ve diger arkadaslarımı :nazar:

kaderin önune gecılmıyor bunu bır kez daha ogrendım ben.Ne dusunursun ne plan yaparsın ama hersey kaderin kadar :KK34:

inşaallah tatlımm kaderde asker yolu beklemekte warmış ama sorsalar degdi mi diye onun için bi 460 daha bekleriimm:KK16:
aşk insana neler yaptırıo be arkadaş yaa uykusuz sancılı bi o kadarda zor geceler yaşadık..yaşanılası bişi diil bu askerlik ama
arada mesafeler varken bile TEK YÜREKTE ATMAYI ÖGRETİYOR İNSANA...!!!!
o mutlulugu biz çoktan hakettik canım bnm yaa herşeyin en güzelini güzel yürekli insanlar hakediyor...
sende onlardan birisin iştee....:KK9:

canımm benımm.sende oylesıın.Hepimiz hak ediyoruz bu mutlulugu :KK16: çook çoook mutlu ol ınsallah.Zor gunlerımızde beraberdık iyikii tanımısım seni ve diger arkadaslarımı :nazar:

kaderin önune gecılmıyor bunu bır kez daha ogrendım ben.Ne dusunursun ne plan yaparsın ama hersey kaderin kadar :KK34:

saol canımm hepimiz mutlu olalım bee allahım hepmizn gönlüne göre versiinnnn....bende sizleri iyiki tanımışım yaa çook sewdim en zor zamanlarımda destek oldunuz kendi çevremin yapmadını sizler yaptınız ne diyim iyiki warsınız....

kader ewt yaa senin düşündüğünle kaderin bir olmuyo işte biz ne hayaller planlar yapıoruz ama ama AKLIMIZDAKİ DİİL HAKKIMIZDAKİ OLUYO İŞTE ...

Allaha şükür bitiyor bende son 1 haftadır hissediyorum bitmeye yaklaştığını..
Allah herkese nasip etsin 13.5 ay sonunda bugünleride gördük şükürler olsun..

92/4
Alıcam Artvin sendennnn sevdiğimii!!!!!:KK54:

Amiin canımm.Aynı devredeyiz pek muhabbetimiz olmadı seninle ama bu mutlulugu paylasmak cok guzel.Çok mutlu olun ınsallah :KK16:

Allaha şükür bitiyor bende son 1 haftadır hissediyorum bitmeye yaklaştığını..
Allah herkese nasip etsin 13.5 ay sonunda bugünleride gördük şükürler olsun..

92/4
Alıcam Artvin sendennnn sevdiğimii!!!!!:KK54:

Amiin canımm.Aynı devredeyiz pek muhabbetimiz olmadı seninle ama bu mutlulugu paylasmak cok guzel.Çok mutlu olun ınsallah :KK16:

Bizim topiğimiz vardı 92/3- 92/4 die ortak geliyordun ö-çok nadir hatırlıyorum canm ama evet pek konuşmadık şimdi o arkadaşlarım teskere aldı şafak kaç'a bakıyorym bende arada..
Sizde mutlu olun canım:KK34:

evet cok nadir geldim.bızımde az kaldı bızde o kervana katılıcaz ınsallah .))
Bizim topiğimiz vardı 92/3- 92/4 die ortak geliyordun ö-çok nadir hatırlıyorum canm ama evet pek konuşmadık şimdi o arkadaşlarım teskere aldı şafak kaç'a bakıyorym bende arada..
Sizde mutlu olun canım:KK34:

Duygulandım canım yazını okuyunca:KK5: askerimin dönüş anlarını günlerini hatırladım aynı duygular çok iyi anlıyorum seni kısa dönem bekledim ama kavuşması hüznü aynı oluyor işte:106:Gözünaydın şimdiden canım Rabbim göstermesin birdaha inşallah mutluluk artık sizinle hakettiniz gönlünüzce yaşayın inşallah :nazar::KK19:En Büyük TÜRKİYE

çok tesekkur ederım canım .)) inşallah bir daha ayrılık gostermesın Allah.:nazar: :KK16: musmutlu olalım hepimiiz..
Duygulandım canım yazını okuyunca:KK5: askerimin dönüş anlarını günlerini hatırladım aynı duygular çok iyi anlıyorum seni kısa dönem bekledim ama kavuşması hüznü aynı oluyor işte:106:Gözünaydın şimdiden canım Rabbim göstermesin birdaha inşallah mutluluk artık sizinle hakettiniz gönlünüzce yaşayın inşallah :nazar::KK19:En Büyük TÜRKİYE

Ne kadar güzel , ne kadar içten yazmışsın gizem :)
Allah sizi hiç bir zaman ayırmasın inşallah canım :nazar:
Ben daha yolun başındayım askerim yeni gitti ama diyorsun
ya insana aşk herşeyi yaptırıyor sabrını da veriyor diye evet gercekten öyle ,,
Sırf onun orda yüzü gülsün mutlu olsun diye
Şimdiden yapacağım süprizlerin planların listesini yapıyorum
Şaka gibi :KK1:

Mutluluklar hep sizinle olsun, ve darısı tüm asker yarenlerinin başına inşallah En Büyük TÜRKİYE

5.ay sonra bende tek rakamlara düşcem inşallah :KK9:

X