Sokaktaki Canlar için Adalara Mama Ziyareti (14 şubat videosu)

M e g

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2008
72.781
118.855
Biliyorsunuz,adalarda yaşayan sokaktaki canlarımız,kışın orda fazlaca insanın kalmaması sebebiyle açlık çekiyorlar..
Bu sebeple kışın adalara beli aralıklarla mama götürülüyor ve ordaki canların karınları doyuruluyor..
Bu etkinliği,amacı sadece hayvan severlerin paylaşım yeri olan ve yuvalandırma çalışmalarıyla ilgilenen
www.miyavlar.com sitesi gerçekleştiriyor..
Bir dahaki etkinliğe katılmak isteyen arkadaşlarım olursa,haberleşelim olur mu..

14 şubattaki adalara mama ziyareti videosundan bir bölüm..:lepi:

adalar mama turu-14 şubat 2010 on Vimeo

http://www.dailymotion.com/video/xc8m1y_adalar-mama-turu-14-

Son düzenleme:
cok güzel bir etkinlik bu arkadaşım,,valla izlerken duygulandım.dünyada böyle duyarlı insanların varolduğunu bilmek öyle iyiki..keşke tüm insanlar bu kadar vicdanlı olsalar diye düşündüm izlerken videoyu..birlikten kuvvet doğar,nasılda tek yürek olup çıkmışlar yola yani ne diyecegimide bilmiyorum kelimeler yetmez bu duyarlı davranışı takdir etmeye...böyle anlamlı bir etkinliğe katılamasakta en azından gün içinde dışarı çıkıp yürürken mesela sabah işe giderken bakkala giderken yürürken cebimize çantamıza bir kaba yada posete koyduğumuz mamaları onlara rastladıkca verebiliriz,ben dışarı cıkarken mutlaka cantamda bir mktar mama bulunduruyorum.o an herseye değer nasılda koşturup yiyorlar açlar cünkü zavallıcıklar..paylaşımın için teşekkürler..

ilgilendiğin için ben teşekkür ederim arkadaşımopuyorumnanaktan

Arkadaşım...Allah senden ve Hayvan sever arkadaşlarımızdan Razı olsun emeklerine o güzel yüreklerine sağlık...dilerim her dilekleri hayırlarla olsun..çok duygulandım yaaa bir okadarda mutlu oldum..a.s.

Çok duygulandım ya ağlayarak izledim videoyu allah herkesten razı olsun bu etkinliğe katılan herkesten.
Lütfen dostlarımızı unutmayalım onları aç bırakmayalım onlar o kadar zararsızkiler başını sevsen bile sana minnet duyar çok mutlu oldum kendi adıma çok teşekkürler arkadaşım ..a.s.

cok güzel bir etkinlik bu arkadaşım,,valla izlerken duygulandım.dünyada böyle duyarlı insanların varolduğunu bilmek öyle iyiki..keşke tüm insanlar bu kadar vicdanlı olsalar diye düşündüm izlerken videoyu..birlikten kuvvet doğar,nasılda tek yürek olup çıkmışlar yola yani ne diyecegimide bilmiyorum kelimeler yetmez bu duyarlı davranışı takdir etmeye...böyle anlamlı bir etkinliğe katılamasakta en azından gün içinde dışarı çıkıp yürürken mesela sabah işe giderken bakkala giderken yürürken cebimize çantamıza bir kaba yada posete koyduğumuz mamaları onlara rastladıkca verebiliriz,ben dışarı cıkarken mutlaka cantamda bir mktar mama bulunduruyorum.o an herseye değer nasılda koşturup yiyorlar açlar cünkü zavallıcıklar..paylaşımın için teşekkürler..

DeğiL mi canım ya, Ben de sabahları poğaça alıyorum çantama. Bir de her gün bir sosis taşıyorum cebimde, en azından bir canlının gıdımcık protein ihtiyacını karşılayım diye. Nasılsa iki üç çeşit et karışımı olan sosisler ucuz oluyor, lükse de girmiyor. Çok etkili oluyor :) Köpeklerden korkan arkadaşlarıma da bu yöntemi tavsiye ettim, köpecik yanına yaklaştığında-aslında iyi niyetle yaklaşıyor- arkadaşlar hafifçe atıyor önüne, hem onlar rahatça devam ediyor yoluna bu bahaneyle köpiş de ham ham yapıyor :)

Arkadaşım...Allah senden ve Hayvan sever arkadaşlarımızdan Razı olsun emeklerine o güzel yüreklerine sağlık...dilerim her dilekleri hayırlarla olsun..çok duygulandım yaaa bir okadarda mutlu oldum..a.s.

Çok duygulandım ya ağlayarak izledim videoyu allah herkesten razı olsun bu etkinliğe katılan herkesten.
Lütfen dostlarımızı unutmayalım onları aç bırakmayalım onlar o kadar zararsızkiler başını sevsen bile sana minnet duyar çok mutlu oldum kendi adıma çok teşekkürler arkadaşım ..a.s.

DeğiL mi canım ya, Ben de sabahları poğaça alıyorum çantama. Bir de her gün bir sosis taşıyorum cebimde, en azından bir canlının gıdımcık protein ihtiyacını karşılayım diye. Nasılsa iki üç çeşit et karışımı olan sosisler ucuz oluyor, lükse de girmiyor. Çok etkili oluyor :) Köpeklerden korkan arkadaşlarıma da bu yöntemi tavsiye ettim, köpecik yanına yaklaştığında-aslında iyi niyetle yaklaşıyor- arkadaşlar hafifçe atıyor önüne, hem onlar rahatça devam ediyor yoluna bu bahaneyle köpiş de ham ham yapıyor :)

sokaktaki canlarımızı sevdiğiniz koruyup kolladığınız için ben tebrik ediyorum sizleri koca yürekli arkadaşlarım benimm,iyi ki varsınıza.s.

çok güzel bir etkinlik Allah razı olsun bu çalışmaya katılan giden ve götüren içinde hayvan sevgisi bulunan insandan.

çok sevindim canım.

sayenizde karınları doydu sağlıklı yiyecekler yediler.

çok güzel bir etkinlik Allah razı olsun bu çalışmaya katılan giden ve götüren içinde hayvan sevgisi bulunan insandan.

çok sevindim canım.

sayenizde karınları doydu sağlıklı yiyecekler yediler.

miyavlar.com olarak,15-20 günde bir gidiliyor adalara kış boyunca..
o günün sonunda evlere nasıl tatlı bi yorgunlukla ve müthiş bi mutlulukla dönülüyo anlatamam..
Allah herkesten razı olsunvereliniortak

resmen ağzım açık izledim... canlarımızı düşünen, onların yaşam hakkına saygı duyan ve onlar için bişeyler yapmaya çalışan insanlar gerçekten insan benim gözümde... belki sert oldu ama böyle düşünüyorum...
muğlada yaşadığımız lojmanda bir sürü kedişimiz köpüşümüz vardı, bırakın mama almayı, onlara bişe hazırlamayı, zaman zaman bakkala ekmek almaya giderken aç köpecikleri görüp pişirdiğimiz yemeği verdiğimizi bilirim eşimle,.. şimdi taşındık çok özlüyorum onları :1no2:
şu an doğuya geldik görev icabı.. şimdiye kadar sadece tek bir kedi gördüm sokakta... gençlerin elinde de 2 köpek. bu iyi bişey mi bilmiyorum... umarım zarar verilmiyordur hiç bir hayvana...

Ağlattın beni meg:gitme: Her gün olumsuz haberler yanında böyle duyarlı insanların var olduğunu bilmek insanı duygulandırıyor.
O gerçek dostların nasıl sevgi ile karşıladıklarını görünce koptum zaten.senağlama
Allah hepinizden razı olsun. Yüreklerinize sağlık.

Ben gelemiyorum ama gönlüm sizlerle. katılan herkesi kutluyorum.opuyorumnanaktan

Gidemesek de hepimizin dışardaki dostlarımız için yapacağımız bir şeyler vardır mutlaka.
Neler yaptığımızı paylaşmak birbirimize fikir verme açısından çok güzel.
Sadece üzülmenin onlara bir yararı yok.:1no2:

Son düzenleme:
meg süpersiniz gerçekten.inan ağladım videoyu izlerken.o kuzucukların hiç birine kıyamam ben.canlarım benim.masum kuzularım...

teşekkürler arkadaşlarımopuyorumnanaktan

akşam 14 mart ada-mama turunun videosunu eliycem..

meg canım ordaki kedilerin yavru halini biliyorum ben bu arada adalardaki mehtap ablayı biliyormsnuz..ben kedi maması veriyorum..adanın arkasındaki ormandaki hayvanlara veriyormuş..çok iyi bir abla..

Biliyorsunuz,adalarda yaşayan sokaktaki canlarımız,kışın orda fazlaca insanın kalmaması sebebiyle açlık çekiyorlar..
Bu sebeple kışın adalara beli aralıklarla mama götürülüyor ve ordaki canların karınları doyuruluyor..
Bu etkinliği,amacı sadece hayvan severlerin paylaşım yeri olan ve yuvalandırma çalışmalarıyla ilgilenen
Miyavlar.Com - Kedi ve Kedi Dostlarının Sitesi sitesi gerçekleştiriyor..
Bir dahaki etkinliğe katılmak isteyen arkadaşlarım olursa,haberleşelim olur mu..

14 şubattaki adalara mama ziyareti videosundan bir bölüm..:lepi:

adalar mama turu-14 şubat 2010 on Vimeo

Dailymotion - adalar mama turu(14 şubat 2010) - Hayvanlar Kanalı

annemle birlikte izledik videoyu,inanılmaz mutlu olduk ve izlerken bile kendimiz yediriyormuş gibi hissettik:)))

poşet poşet mamalarrr ohhhh yarasın onlaraaazemuszemus

hele o köpişlerr kucakta nasıllara bebek gibiiiihihoyyyt

Allah bu etkinliği yapanlardan da sendende razı olsun canımma.s.

diğer videolarıda izledim şimdi...ağlıyorummafoldumben

o müzikler eşliğinde ,o insanların çabası,yürekleri...çok etkilendim...dünyada hala az da olsa iyi insanlar var demekki dedirtti...bir de o insanlara bakarken,sokaktaki kediyi,köpeği tekmeleyen,vahşice öldürenleri düşündüm göz yaşlarım sel oldumafoldumben

neden böyle insanlar,neden kötüler??ne istiyorlarki onlardan...onların tek derdi bir lokma yiyecek ,verirsende biraz sevgii....

offffmafoldumben

o videolardaki herkes birer melek....a.s.

X