Sokak hayvanlarına mama

DurununannesiManos

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2024
3
0
37
Merhaba ben sokak hayvanlarına Daha doğrusu Sokak kedilerine mama alıyorum her ay üç paket mama alıyorum ve ev hanımıyim 3000 liranın üzerinde harcamam oluyor Sadece mamalar için ve elim sıkışıyor eşim Bu paralar nereye gidiyor diyor ne yapabilirim ne önerirsiniz ?
belediyeden mama istedim ama vermediler görseniz sokakta aç kediler dolaşıyor ve ben dayanamıyorum onların bu haline onlara mama almazsam vicdan azabı çekeceğim ama harcamalarımı da biraz azaltmam gerekiyor dernekler vesaire herhangi bir yerden bu mamayı temin edebileceğim yerler var mı Lütfen Adana'da olanlar özellikle yazabilirseniz çok sevinirim Çok teşekkür ederim şimdiden

Valla bir ara 15 tane köpek vardı sokağımızda, belediye mama desteği yapmıyor. Kavga dövüş 3 yılda kısırlaştırtabildim. Ben o dönem çorbalık tavuk alıp kaynatıyordum, bir çuval bayat ekmek alıyordu komşum fırıncı tanıdığından. Her gün tavukları kaynatıp kovada suyla çoğaltıp ekmek doğrayıp dağıtıyordum. Böyle bir alternatifi düşünebilirsiniz fiyat kıyası yapıp.

Derneklerin destek olacağını düşünmüyorum, internette gördüğüm kadarıyla hepsi mama talebinde bulunuyor. Kediler kısır mı?

Birçoğu kısır değil maalesef

Birçoğu kısır değil maalesef

Önceliğiniz belediyeyle iletişime geçip kedileri kısırlaştırmak olsun yoksa mama desteği bulsanız bile yeterli gelmez.
Ben köpekleri beslediğim dönem komşum kedileri besliyordu, bir sürü kedi vardı. Kısırlaştırdı hepsini belediyeyle iletişime geçerek, 1 yıl olmadan sadece 6-7 kedi kaldı sokakta diğerleri başka yerlere dağıldı.

Kendileri mi gelip alıyor kedileri kısırlaştırma için

Kendileri mi gelip alıyor kedileri kısırlaştırma için

Her ilde farklıdır muhtemelen. İzmir için konak fuar alanına kediyi götürüp bırakıyordu, ertesi gün almaya gidiyordu ücretsiz kedilerin hiçbiri de problem yaşamamıştı şükür. Hangi şehirde yaşıyorsanız belediye veteriner işleriyle bir görüşün derim.

15 kilo mama al sabah akşam verebilirisn ben bintl olan mamadan alıyorum balıklı 15 kilo 1 ay gidiyor çok verme boşa gidio kokusu gidince yemiyorlar bahçem de 6 kedi var baktığım tabi gelen giden misafirler de cabası

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…