Sokağa Tüküren Şahsiyetler...

E

EU2

Ziyaretçi
Geçenlerde yolda yürüyorum.Karşıdan bir adam geçiyor.İlk görünüşte adamdı,adam gibiydi sanki ama ben yanılmışım .Meğer öyle değilmiş...

Harkk tuu...diye bir ses.İğrenç mi iğrenç.
Sokağın ortasına tükürüverdi şak diye...
İnsan dönüp de küfür edesini getirte varlıklar işte bu tipler...

Ne diye tükürürsün yola.Derdin ne be adam !
Madem tüküreceksin al eline peçeteyi tükür içine bir köşede,sonra at o peçeteyi çöp variline.
Ama yok yola tükürecek illa ki ...yola tükürmek onlara göre acayip bir zevk verir çünkü.
Yola tükürdükleri zaman adam olacaklarını zannederler,ama bilmezler ki aslında adamlıktan zerre yok,bu iğrençliği yaparak da adamlığı iyice yerin dibine batırıyorlar...

Yaşlı ol genç ol...tükürülmez bir kere yola...
Bazıları yaşlı oldukları için tükürdüklerini savunurlar.ne alakası var canım...yaşlıysan yaşlısın,her yaşlı başlı olan yere mi tükürüyor,hayır!

Bazı henüz insan moduna giremediklerini anlayanların rahatlıkla yaptığı ayılık alameti bir harekettir bu bana göre...
Edep denen bir şey var ama değil mi ...
Kişiye evinde, ailesinde belirli bir "temiz insan" standardı verilmemişse, okuduğu okulda toplum içinde nasıl davranması gerektiği anlatılmamışsa, o bünye , değil yere tükürmekten yere büyüğünü yapmaktan bile rahatsız olmayacaktır!

gerçekten bende o yerlere tükürenlerden nefret ediyorum o tükmüklerini alıp tüm dünyenın tükmükleriyle beraber geri ağızlarına tıkmak istiyorum insan evinin içinde evine tükürüyomu ki peki neden bu sokaklar bizim diilmi? bu sokaklarda biz yaşamıyormuyuz bizim çocuklarımız oyun oynamıyomu bu sokaklarda yazıklar olsunyerlere tüküren mikroplara

aynı fıkırdeyım..ınsan gıbı yaratıklar cok...
toplumda nasıl davranılacagını bılmeyenler....
bır hayvan ısmi soylıyecegım...o kişiler için...anlasıldı her halde...
ama yazık o hayvanada hakaret olucak....cunkı hayvanlar egıtılıyor ...
ama bazı ınsanları egıtmek..ımkansız..canım...beterınde beterı var..
anlatayım....yolda gıderken karsıdan gelen adam..
bır elıyle burnunu bır delıgını tıkayıp..
hıhhh dedı...
burnundan cıkan ıgrenc sey... tam bızım onumuze dustu....
adamı uyarsan koca adam ....kalkıp bır sey dıyecek ....haklıyken haksız olucan..
bunun gıbı terbıyesız...davranış ozurluler cok...

her adamı adammı sanıyorsunuz...
etrafda o kadar pislik varki...tükürükdende beter... medeniyet görmemiş insanlar...

canım çok güzel bi noktaya değinmişsin...teşekkür ederim ..söylediklerinin hepsine katılıyorum..
böylelerini toplayıp tükürük kazanı yapıp,içine sokup bayo yaptırmak lazım,töbetöbe :eek:klava: ,gör bakalım bi daha tükürüyolar mı?..
bu dünya bizim evimiz ve her önüne gelen yere tükürse ne hale gelir ya...
pis insanlar..temizliğin nerden geldiğini bilmeyen cahiller işte...

igrencler ya nefret edioyrum resmen pislikler, birde evin icinde sürekli lavabvoya tükürenler var, benim eski nisanlim hatta cöpün icine mutfak lavabosuna bile yapiyordu pislik igrenc herif

aman ya gerçekten çok iğrençler bide karşıda insanın olduğunu bile bile yapıolar o daha da iğrenç hadi yaşlı falan yapınca bi bakımdan görmezden geliyo insanda başkaları yapınca insanın dövesi geliyo gerçekten afedersiniz kızlar ama yakında yolun ortasına tuvalet ihtiyaçlarını giderirlerse şaşırmıcam durum onu gösteriyor...

ha bu arada kızlar bi şeyi daha paylaşmak istiyorum bu tükürük olayını yapanlar sadece erkeklerde değil şahit oldum bizim sitede oturan bir kadın yoldan geçiyorum öyleleride hep bana rastlar zaten 2. katın balkonundan boğazını temizleyerek aşşağı tükürmezmi buna ne dersin bide evde yani

Kadın yada erkek aynı yanlış bence...

yapılan hoş bir şey değil...bunu yapan kadın bile olsa durum aynıdır bence...

ay ben gördüğümde çok miğdem bulanıyor öğğğğ hayatta
yapamam böle bişiyi ama insanlar aldırış etmiyor malesef
kendilerine yakıştırabiliyorlar yaptıkları faliyeti çok yazık...

zaten bu dünyada herkes görgülü ve terbiye almış olsa böyle şeyler yaşanmazdı...
onlar kendi iğrençliklerinin farkında bile değiller biz burda onları eleştirirken..
keşke kafalarına danketsede nereye tükürülmesi gerektiğini öğrenseler...
daha ne görgüsüzlükler varki saymakla bitmez..
kadın erkek farketmez...
mesela üniversitede tuvaletin duvarını rujlu dudakla öpüp o öpücük izini marifet sanan
duvara hijyenik pedlerini yapıştıran zihniyete sahip ama üniversiteye girme kabiliyetini de göstermiş bayanlar var...
bu eğitim değil yani apaçık GÖRGÜ
.....:mymeka:

duvara ped yapıştıran kişilikler de mi var ...:nazar:

bi de üniversite de...

üniversiteyi kazanacak kadar kafaya sahipler ama donlarından çıkan iğrenç petleri çöp kovasına atacak kadar beyine sahip değiller,yazık...

Igrenc ötesi bir sey bu!!:nazar:

Birde cogunlukla ergenlik caginda olan genclerde görüyorum bunu yaninda biri varmi yokmu yoldan gecenler rahatsiz olurmu olmazmi igreniyorum yaaa...:kızgın:

agac yasken egilir..herşey ailede basliyor..terbiyesizler ailelerinden öyle görmüşler yda bu davranişlarin kötü oldugunu ailelerinden ögrenmemişler..bunlarin hepsini toplayip egitim vermek lazim..tükürmen geldiginde (ay insanin neden tüküresi gelir onuda anlamam) mendil kullan! çöpünü yere degil,50 mt ilerideki çöpe at..2 dakika elinde tutsan ölmessin!

ama en igrencide bu ped olayi..nasil bir beyindir bu ya..nasil bir mantiktir..nasil bir midedir..nasil bir edeptir ya..

bu pis insanlar yüzünden sabahları özellikle midemin en hassas olduğu saatler hawalara bakarak yürüorum yere bakmamaya çalışıorum yolları mahwediolar mikrop yayıolar böyle bi insan gördüğümde şeytan dio çıkar ayakkabını wur ağzına Çok üzgünüm çoook

tükürülmez.. hayır tükürdün dielim b,de serin serin yürümezlermi etrafa baka baka sanki bişe yokmuş gibi utanmada yok...
bide uygunsuz yerlerini karıştıranlara ne desek.. engelenemio dile gitirilemio...

O yere tüküren kişilerin aılıp bir suratına tükümek lazım :jeyyar:

Geçen gün gördüğüm durumdan sonra ne biçim bir toplumda yaşıyoruz diyerek utandım.
Denize gidiorduk..Önümüzde bir alman vatandaşı bayan yanındaki çocukla birlikte plaj yolunda karşısına gelen kağıtları toplayıp poşetliyordu;sonra da çöpe atıyordu..
Düşünebiliyormusunuz..bizim ülkemize gelip çöplüğümüzü topluyor turistler.
Çöp kutuları dururken yere atmak niye peki?
Yazık..çok yazık..
Görgü ve terbiye ailede başlar :kahve:

yaparken insanların ne düşündüğü de önemli deil o tipler için. gözüne baka baka yapıyo hanzolar. gelen geçen üstüne basarmı midesi bulanırmı görgü kurallarından uzaklar. sigara yasagı gibi bunu yapanlarada para cezası kesilse çok igrenç çünkü bunu yapanı görmek

boyle bır durumda kişiseltepkının verilebılecegı taraftarıyım..
yerlere tüküren birini gördüğüm zaman kişisel tepkimi veririm...

canım arkadaşım sen bir de 'sokaga tüküren şahsiyet' diye baslık atmışsın şahsiyet kişilik demektir bu hareketi yapanda karakter olsa yapmaz zaten
ben böyle insanların aslında pis insanlar olduklarını düşünüyorum ;çünkü bugün var yarın yok evimizi bile temiz tutarken cocuklarımıza miras asıl evimiz olan çevreyi kirletemezler temiz insanlar olsalar