Soğan suyu başımı yaktı lütfen ben gibi olanlar yazsın

Kahveci prenses

Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2023
397
90
28
Arkadaşlar mrb biz bebek düşünüyorz. ben Şubat ayında adetliyken 3 kere falan soğan suyu içtim içimi temizler diye düşündüm.sonra diğer ay 28. Gün Adet oldum.diger Mart ayında bu kez soğan suyu çok düzenli olmamakla beraber 7 gün içtim sonra bıraktım. Son 2 aydır doğru düzgün adet olamıyorum. Diğer ay ilaç sayesinde oldum. 45.gunde bu ayda ilaç falan almadım doktora gitmedim. 45 güne geldim tık yok.bebek var desem oda yok.sadece lekelenme oluyor açık pembemsi ve günlerdir var bu lekelenme yada af edersiniz çiş yapınca idrarda pıhtı gibi minik parçalar geliyor ama ötesi yok. Eşime söylüyorum vücutta kalmamıştır o gitmiştir soğan etkisi değildir diyo. Ama düzenli olan. Adetin sogandan sonra bozulması aşırı canımı sıkıyor. Böyle olan var mı varsa ne kadar sürede eski haline geldi. Düzenim olsun asla asla bir daha yapmiyacm. Stresden akmıyor deniliyor ama ömrümde çok daha stresli zamanlarım oldu yine de akıyordu yani. Lütfen birşeyler söyleyin

Gittim hormonlara baktı hatta adet olmadan baktı ama gerçeği yansıtmaz bu ama sen yine de 3.gunu de gel dedi 2 kere kan verdim ikisinde de herşey olması gerektiği gibi dedi sorun yok dedi. Yumurtalıkların yerinde dedi kist yok dedi

Kendiliğinden akmasını bekliyorum doktorla veya ilaçla değilde vücut kendi yolunu bulsun diyorum ben gibi olan arkadaşlardan akıl almak istiyorum. Bu şekilde olup tecrübesini yazmak isteyenleri bekliyorm kendiliğinden düzeldi mi bu geç olma durumu vücut kendisini mi hazırlıyor. Sonuçta sperm canlı ve canlı bir vücuda giriyor alışma süreci mi? Yoksa soğan suyundan mi oldu ? Yada stresden mi oldu 😥

Geçen ay kist yok denildi. Ondan önce ilk ay korunmasız olduktan sonra adetin 3.gunu gittim başka doktora ultrasonla baktı yine yok denildi. Folik asit önerdi . Ama ben yine de temizlensin diye soğan suyu içtim ama dediğim gibi çok düzenli değil yani 15 gün normlde önerilen benim toplasan 2 ayda 7 kere falan

Canım bende bebek düşünmeye başladığımdan beri günlerim hiç olmadığından daha fazla uzuyor.Benim en son aklıma korumasız ilişkiye başladığımızdan beri böyle oluyor korunmadığımız için vücutta bu duruma kendini böyle hazırlıyor diye düşündüm.

Bizim ilk korunmasız ay 40 gün sonra 28 gün sonra 45. Ve şimdide 41 deyim. İlk korunmasız ayda bile benimde uzun sürmüştü hatta hamile miyim olabilir mi böyle birşey diye ilk aydan çok test yaptm sonra 40. Günde adet oldum

Bizim ilk korunmasız ay 40 gün sonra 28 gün sonra 45. Ve şimdide 41 deyim. İlk korunmasız ayda bile benimde uzun sürmüştü hatta hamile miyim olabilir mi böyle birşey diye ilk aydan çok test yaptm sonra 40. Günde adet oldum
Bende pcos var hep düzensizdi fakat 35 günü geçmedi korunmayı bıraktık sonra 40-günü geçti ilk sonra 53 oldu her ay hamilemiyim dedim sonra biraz araştırma yaptım neden bu kadar düzensizleşti hamilelik planladığımdan stresten mi oldu diye fakat bir çok kişide kadınlar kulubünde yazmış korunmayı bırakınca adet döngüleri uzamış ve çoğuda vücut hazırlık yapıyor demiş.Benimde mantığıma yattı açıkçası hiç böyle bir durum yokken gecikmesi ve bu zamana kadar hep korunduk hiç korunmasız ilişkide olmadığından vücudum bir şaşırmıştır dedim.Szide soğan kürüne bağlamayın bence bir çok doktor içilmesini tavsiye bile ediyor kist falan varsa atabilmek için.Ama şu sıralar birşey tüketmeyin derim kimisinde soğan kürü korunma yöntemi gibi oluyormuş kullanılan ay hamile kalınmıyormuş söktürdüğü için.Kendinize bir kaç ay daha tanıyın düzene giricektir.Ben spor ve bol su ile geçiriyorum günlerimi gelicek aylardan ümidim var düzene girer diye düşünüyorum :)

Teşekkür ederim pozitif yorumunuz için bende düzenli soğan kullanmadım ama korktum da bir yandan. Çünkü azıcık kullandım hatta hiç düzenli yapamadim. Evet benimde adetim düzensizlesti. Şöyle ki 6 aydır düşünüyoruz ama 6 ayda 4 kere adet oldum. İnşallah vücut hazırlıyordur ikimizinde mutlu haberi alırız.bende yürüyüşe ve diyetisyenle kilo verme sürecine girdim. 10 kg vermeyi düşünüyorum bu arada birde şey diyecem.pcos var dediniz belirtileri nelerdir. Nasıl oluyor onuda düşündüm bende pcos başlangıcı olabilir mi diye falan.😥 Pcos tam olarak nasıldır.vucutta nasıl etkileri var anlatır mısınız kendim de ona göre pay bicicem teşekkür ederim

Birde geciktiği aylarda lekelenmeleriniz oluyor muydu ? Bende şuan leke var peçeteye de azıcık geliyor ama pede akmıyor. Vücut Uygun zamanda akıtacaktie biliyorum ama sizinde tecrübenizi sormak istedim lekelenme var miydi

Pcos çoğu kadında olabiliryormuş malesef.Bende ki ilk şikayet 3 yıl önce sağlam kilo aldığım dönemde adet gecikmelerimin başlaması ile doktora gidince öğrendim.Doktor bunun ile ilgili doğum kontrol hapı ile düzene girer fakat bu geçici bir çözüm sen en iyisi diyet ve spor yap kilonu düşür ve sakın paket gıda ve dışarıdan yemek yeme kendiliğinden düzene giriceksindir dedi ve dediği gibi oldu gittiğim ay direk spora başlayıp ekmeği tam buğdaylı yemeye ve paketli şeyleri çıkarttım dışarıdan yemek söylemedim yemedim o ay direk olması gereken tarihte geldi.Ben diyeti ve sporu uzun süre yaptım iyide kilo verdim şikayetlerim gitmişti.Taki bu yıl yine kilo aldım dışarıdan çokça yemek yedim ve yine düzensizliklerim başladı.Yani sizde de bir kilo problemi varsa direk spora başlayın düzene giriyor.Geçen ay gittiğim infertilite doktorumda aynı şeyi söyledi.Ne yaparsan yap hergün 1 saaat egzersiz ne istiyorsan yap ama hareket et dedi gerçektende dedikleri gibi oluyor spora başlayıp kilo verince direk yumurtlamam herşeyim düzene giriyor.41 gün olan döngümde benimde ilk 3 gün lekelenmelerim oldu bende normalde lekelenme olarak gelmezdi adetim direk başlardı bende tutunma kanaması mı acaba diye sevinmiştim ama 3 gün sonra adet olarak fazla fazla geldi.Bu ay sağlam spor yapıyor ve yediklerime çok dikkat ediyorum kilo kaybımda var o yüzden muhtemelen bu ay düzenli tarihinde gelir diye düşünüyorum.Sizde pcos belirtilerine bir bakın bir kaçı varsa ve şühpeleniyorsanız doktora randevu alın direk anlıyor doktor zaten pcos olup olmadığını.Pcos isenizde üzülmeyin daha fazla yumurtamız oluşuyormuş ama çok çok olduğu için döllenemiyormuş.Tedavisi ise sadece sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam hapı vs. yok kendi kendimizin doktoru oluyoruz aslında hastalık olarak bile sayılmıyor o yüzden.Sizin boy ve kilonuz nedir acaba?

165 boy 70 kg. Geçen ay doktor azıcık kilo ver demişti bende içimden şöyle dedim ya ne alaka millet 90 kilo da hamile kalıyor. dış görünüş olarak kilom yok ki dedim. Ama ben son 1 senedir iş yerim değişti eskiden daha hareketli işim vardı şimdi masa başına geçtim dediniz gibi çok kilo aldm 75 gördüm sonra tekrar diyetisyesiz verdim.68 indim tekrar aldım 72 oldum derken ve bebek düşünürken düzen diye birşey kalmadı bende diyetisyene bu yüzden gittim bel çevresi yağlanması özellikle çok zararlı hamilelik ve regl için ve benim 8 kilo bel çevresi yağ vaar dedi diyetisyenim paketli gıda da masa başı işinde çokca yemelere başlamıştım. Bıraktım şimdi Dediniz herşeye katılıyorum kesinlikle bedenimde düzen olmadığı için regl düzensizliği başladı böyle olduğunu düşünüyorum. İnşallah 🙏☺️ size tavsiyem sıkı spor yapıyorum dediniz sadece yürüyüş ve koşu yapınız özellik le koşu hücrelere daha çok oksijen taşıyor. Asla ağır şeyler ve beli zorlayacak şeyler yapmayın.gobek düşmesi diye bir olay var kadınlarda oda hamile kalmaya engel oluyor.inteentte bu durumu da araştırabilirsiniz.🙏

Adet duzensizligim vardi sogani ictim ama tarif edilen sekliyle degil adet bitiminden 3 gun sonra denmisti ben 2 gun sonra ictim ciddi kanama oldu ben şok ..bu saraoglu kürü ,doktor bir sey yok diyorsa yoktur veya doktoru degistirin alternatif olarakta saracoglunun musteri hizmetlerini arayin test sonucunuzu soruyorlar sogan assiri etkili bir kür ve guncel sonuclarinizi soylemeden icin demiyorlar baska bir sey de onerebilirler ama doktora danismadan assla icmeyin hormonlarinizi oynatir

X