Smeerinde ascus çıkanlarr buraya.....

C

CANCANIM

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi CANCANIM
arkadaşlar ben 6 ay önce akıntı şikayetiye doktora gitimm smeer yaptı ascus çıktı aynı derdi olnlar varsa paylaşmaya çok ihtiyacım var akıntımda bi türlü geçmiooo:sm_confused:

• Konu Sahibi CANCANIM
bende de iltihap çıktı ama doktor muanede yara vb görmedi..umarım bir daha yaptırdığımda çıkmaz

• Konu Sahibi CANCANIM
geçmiş olsun cnm akıntın var mı seninde smeer yaptırdın mı

• Konu Sahibi CANCANIM
yoo benim akıntı kaşıntı sorunum falan yok..ne biliyim böyle çıktı..umarım bir dahakine çıkmaz

• Konu Sahibi CANCANIM
hımm ozman seninki farklı bişi canım

• Konu Sahibi CANCANIM
merhaba ben de yaklaşık 7 ay önce smear yaptırdım ascus çıktı.şimdi de tekrar yaptırmam gerek kötü bi şey çıkarsa diye korkuyorum

• Konu Sahibi CANCANIM
bende de ascus çıktığı için,7 aydır psikolojim bozuldu,sürekli aklımda ya bi şey olursa diye durmadan araştırıorum ama ikinci testi gidip yaptıramıorum..bu ay içinde tekrr gidicem umarım normal çıkar:Saruboceq::

• Konu Sahibi CANCANIM
aynen cnm benimde psikolojim bozuldu bende sürekli araştırmalar yapıyorum hep kötü şeyler yazıo benimde 7 ay oldu ve haftaya doktora gidicem ama bende çok korkuyorum gidemedim bi türlü gidince sizde yazın tekrar

• Konu Sahibi CANCANIM
bunun tedavısı yook yanı akut
temızlık onemlı
ozel jellerı var onla yıkamak lazım
kokulu parfumlu pedler yerıne pamuklu olanlarını
ıccamasırlarında pamuklu ve renksız olanlarını secmek lazım
kondom da temas etmemelı vs vs...

Kızlar bende ascus cıktım:KK43:( ascus cikanlar lutfen 4 ay arayla smir testi yaptirip kontorlunu ihmal etmesin.doktor beni uyardi cunku.Birdaha ascus cikarsam kolposkopi dedi yok biopsi dedi oyle kotuyumki gece gozume hic uyku girmedi:KK43:( Ascus olup gecen varmi cok korkuyorum:KK43:(

geçen hafta yaptırdığım smear testi sonucunda ascus saptandı.Doktorum 2 ay sonra smear testini tekrarlamam gerektiğini şu an için panik yapılması gereken bir durum olmadığın ancak ihmal etmemem gerektiğini söyledi.Merak ediyorum acaba ilk smear testinde ascus çıkıpta 2.sinde temiz çıkabilir mi?

cevap verecek kimse yok sanırım :KK43:

Son düzenleme:
Bu çok önemli bir konu..neden kimse yaşadıklarını paylaşmıyor.bende de çıktı bugün öğrendim.şimdi biyopsi olucak ama acayip korkuyorum.önemli bir durm bu..lütfen arkadaşlar bu konuda bildiklerinizi aktarın.

Bu çok önemli bir konu..neden kimse yaşadıklarını paylaşmıyor.bende de çıktı bugün öğrendim.şimdi biyopsi olucak ama acayip korkuyorum.önemli bir durm bu..lütfen arkadaşlar bu konuda bildiklerinizi aktarın.

Merhaba Zehra
Yukarıda yazdığım gibi benim de smear sonucunda ascus çıkmıştı.Doktorum 2 ay sonra smear testini tekrarlamam gerektiğini söylemişti.Bu arada boş durmadım internetten bir sürü araştırma yaptım ve okuduğum şeyler canımı çok sıktı.Neyse 2 ay geçti ve yeniden smear testi yaptırdım şimdi şükür ki temiz çıktı yani ascus mascus yok .Doktorla uzun uzun konustum.İnternette gördüğünüz şeyler hep en kötüsüdür diyor ayrıca smear testinde ascus çıkanların 2 ay sonra yeniden test yaptıklarında temiz çıkma oranı %70 civarındaymış.İnsanların %95 ascusla karşılaşırmış ve sadece düzenli kontrol olanlar varlığından haberdar olurmuş ki düzenli kontrol erken tanı için inanılmaz önemli.
Yani kısacası ben ascus çıktıktan sonra 2 ay boyunda çok canımı sıktım aynı şeyi seninde yaşamaman için sana bilgi vermek istedim.%70 ihtimalle ikinci smear testin temiz çıkacak.

ben de bugün ascus raporuyla doktora gittim. kolposkopi yapmamızı önerdi hemen.
benim tereddütlü bakışımı görünce, bir kaç ay sonra smearı tekrarlamak da bir seçenek sen bi düşün dedi, gönderdi.
aynen ben de bi sürü şeyler okudum ve kafam allak bullak oldu...
ama smear alındığında adetim 2 ay kadar gecikmişti ve akıntım vardı. bu sebepten smear sonucunun ascus çıkmış olabileceğini düşündüm.

2 ay sonra adetim bittikten 3-5 gün sonra yeniden smear testi yaptırmaya karar verdim bu nedenle.

tavsiyelerinizi yazarsanız sevinirim.. kolposkopiden korkuyorum kötü bir şey çıkarsa diye. bu şüphe insanı çok sarsıyormuş.
şüphe ile 2 ay beklemektense direkt kolposkopi yaptırmak daha mı rahatlatıcı olur acaba?? :KK50:

Merhaba Zehra
Yukarıda yazdığım gibi benim de smear sonucunda ascus çıkmıştı.Doktorum 2 ay sonra smear testini tekrarlamam gerektiğini söylemişti.Bu arada boş durmadım internetten bir sürü araştırma yaptım ve okuduğum şeyler canımı çok sıktı.Neyse 2 ay geçti ve yeniden smear testi yaptırdım şimdi şükür ki temiz çıktı yani ascus mascus yok .Doktorla uzun uzun konustum.İnternette gördüğünüz şeyler hep en kötüsüdür diyor ayrıca smear testinde ascus çıkanların 2 ay sonra yeniden test yaptıklarında temiz çıkma oranı %70 civarındaymış.İnsanların %95 ascusla karşılaşırmış ve sadece düzenli kontrol olanlar varlığından haberdar olurmuş ki düzenli kontrol erken tanı için inanılmaz önemli.
Yani kısacası ben ascus çıktıktan sonra 2 ay boyunda çok canımı sıktım aynı şeyi seninde yaşamaman için sana bilgi vermek istedim.%70 ihtimalle ikinci smear testin temiz çıkacak.

yazdıkların içimi inanılmaz rahatlattı. bendeed asus çıktı bugun ogrendim dr um persembeye randevu verdi kolposkopi yapalım diye ben zaten yapı olarak birseyi beklemektense acı ise acı çekeyim ama kusku ile beklemiyim modunda biriyimdir ne gerekiyorsa yaptırırım yeterki kafam rahat olsun neyse ne bileyim bakalım persembeyi bekliyorum

ben de bugün ascus raporuyla doktora gittim. kolposkopi yapmamızı önerdi hemen.
benim tereddütlü bakışımı görünce, bir kaç ay sonra smearı tekrarlamak da bir seçenek sen bi düşün dedi, gönderdi.
aynen ben de bi sürü şeyler okudum ve kafam allak bullak oldu...
ama smear alındığında adetim 2 ay kadar gecikmişti ve akıntım vardı. bu sebepten smear sonucunun ascus çıkmış olabileceğini düşündüm.

2 ay sonra adetim bittikten 3-5 gün sonra yeniden smear testi yaptırmaya karar verdim bu nedenle.

tavsiyelerinizi yazarsanız sevinirim.. kolposkopiden korkuyorum kötü bir şey çıkarsa diye. bu şüphe insanı çok sarsıyormuş.
şüphe ile 2 ay beklemektense direkt kolposkopi yaptırmak daha mı rahatlatıcı olur acaba?? :KK50:

bende yazdım iste yukarda direk yaptırmaya karar verdim bakalım ne sonuç çıkacak

Merhaba Zehra

maalesef banada önce enfeksiyon tedavisi uygulayıp sonra smear yaptılar ve ascus çıktı. daha 2 gün önce aldım sonucu, henüz birşey yapmadım. ama sormak istediğim 2 ay sonrası smearinizin temiz çıkması için herhangi bir tadavi uyguladımı doktorunuz, bir ilaç vs kullandınız mı? yani kendi kendine nasıl geçtiki?

X