Smear ascus hpv pozitif

ogrudo

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2016
5
1
23
Merhaba hanımlar lütfen bana yardımcı olur musunuz çok sikintidayim 10yillik evliyim bir kızım var altı yaşında tatilden döndükten sonra kasiklarimda sancı basladi bacak ağrısı böbrek ağrısı gibi ağrılar kadın doğuma gittim antibiyotik verdi geçmedi smear aldı ascus çıktı hpv istedi pozitif tıp 35 69 87 çıktı örnek alicaklar 28inde Sadi konukta ama test ne zaman çıkıyor bilmiyorum kızım daha küçük ona kim bakar bana birşey olursa gecem gündüzüm kayboldu çok korkuyorum napicam bilmiyorum...

Allah korusun içinizi ferah tutun . Ascus smear yani kötü yönlü değişimlerin ilk başında yakalamışsınız tedavisi var 🙏 biopside cin 2 3 çıkarsa leep yaparlar yüksek ihtimalle. Cin 1 çıkarsa ya takip verirler ya da deflagyn diye bir ilaç var onu verebilirler. Henüz çok başlangıç aşaması o nedenle korkmayın. Moral bozucu ama canınızı sıkmayın hpv ise bağışıklığınızı yüksek tutar ve tedavinizi olursanız çoğunlukla 1 sene içinde iyileşen bir şey.

İçimi ferahlattiiniz Allah razı olsun inşallah dediğiniz gibi olur yada biyopsi temiz çıkar inşallah beni bulmaz dememk lazımmış onu anladım 😔 Allah'ım tüm hastalara şifa versin..

X