Sizinde merak ettiniz nedenler varmi hayatinizda??!

BIZIMKISIbirASKhikayesi

YASAMA SEBEBIMSIN ASKIM
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2009
223
0
36
Neden bozulan otobüsün yolcuları bizim otobüsümüze aktarıldığında onlara mültecilermiş gibi bakarız?

-Neden her gördüğümüz haritada hemen Türkiye`yi bulmaya çalışırız? Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardır?
-Neden birbirimize sarılınca sağa sola sallanırız?

-Neden öğrenciler ilkokul 5. sınıfa kadar öğretmene 'öğretmenim' diye seslenirken 6. sınıfta bir anda 'hocam' diye seslenmeye başlar?

-Neden sınavlarda '3 yanlış bir doğruyu götürür' şeklinde bir uygulama ile cezalandırılır da; '3 doğruyu bil, bir doğru da bizden' gibi bir kampanya başlatılıp zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?

-Neden insanlar kapalı bir alandan yağmur yağan alana çıktığında kafalarını eğerler? Yağmura duyulan saygıdan mıdır, yoksa ondan tırstığımız için midir?

-Neden dükkanı kapatıp giden esnaf, kapıya '10 dakika sonra dönücem' yazar? Esnafın ne zaman gittiğini nasıl anlarız?

-Televizyona çıkan insanlar neden kendilerini Türkiye`deki herkesin izlediğini zanneder? Örneğin; 70 milyon bizi izliyor( 5 milyon eksik anketimize göre )

-Düğünlerde neden 'Dom dom kurşunu' ile göbek atılmaktadır? 'Bir avcı vurdu beni, bin avcı yedi beni' gibi sözlerle kendinden geçen başka bir millet var mıdır?

-Cumartesi ve pazartesinin neden kendi isimleri yoktur? (Cuma-ertesi, pazar-ertesi)

-Dolmuşlardaki fiyat tarifesinde en kısa mesafe neden 'indi-bindi' olarak tabir edilmektedir? Önce inilip, sonra mı binilir? Bir terslik yok mudur?

-Bulmacalarda neden boru sesinin karşılığı hep 'ti' dir? Bulmacaları hazırlayan arkadaşlar hiç 'ti' diye ses çıkaran boru görmüşler midir?

-Neden ilanlarda 'doktordan temiz araba' şeklinde yazılır? Hipokrat yemininde 'arabamı temiz kullanacağım' diye bir madde mi vardır?
Sanırım bunlardan daha onlarcasını yaratabiliriz. Kafamızda bazen ne kadar çok neden? diye sorduğumuz şey var öyle değil mi? Aklınıza gelen başka neden? ler varsa paylaşırsanız sevinirim. Ben çok eğleniyorum bunları okurken ve düşünürken:)

Benim de aklıma gelen birkaç tane neden:

-Neden böyle insanın üzerine üzerine gelir bazen hayat?

-Neden çoğu zaman insanlar sadece bakarlar ve durup dinlemeden geçerler..

-Neden kıymet verdiklerimiz en değerlimizdir, küçük şeylere kıymet vermeyi bilmeyiz..

-Neden birilerini bakışlarımız altında ezeriz..

-Neden sözcüklerimizi hep yarım bırakırız,sanki yarın onları tamamlamaya fırsatımız olacağından eminmişiz gibi

-Neden zaten denge denen şey yaşamda varolmaya çalışırken biz dengeler üzerime konuşmayı kendimize iş biliriz?

-Neden soru cümlelerinin sonunu soru işareti koymamız gerekir her daim, belki de benim hayatımda ünlemin daha önemli bir yeri vardır...

-Neden yemeğimizi hep masada yemek zorunda hissederiz kendimizi, sırtımızı duvara dayayarak yemenin keyfine varmaktansa...

-Neden gözlerimiz bir yere odaklanıp kalmak istercesine sürükler durur bizi oysa biz her yeri aynı anda görme isteği içinde yanarken...

-Neden hayatın da bir fon müziği yok ki biz ondan gelip geçerken çalabilen...

-Neden nedenler vardır yaşamlarda...

-Neden herşey için bir neden bulmaya çalışırız anlamsızca...

evet ARKADASLAR ABLALARIM KARDESLERIM.. sizinde merak ettiniz nedenler varmi hayatinizda?? PAYLASABILIRSINIZ..:teselli:

(alintidir..)

benim merak etdigim neden kayinvalidem durup dururken bizimle ugrasmaya basladi ben bi anlam veremiyorumda :)
neysse allah biliyo ya o yeter bana allaha haval ediyorum onuda

kuzenim o seni tanisa tanisa 2 3 sene taniyo taniyo bile diyemem cünkü aninda kesdi ilisgiyi seninle.. sallah biz dogudugundan beri taniyoruz hicde bi kusurunu görmedik senin senden cok memnunuz harika bi ablasin.. :) cok anlayisli seker ve kafa dengimizsin.. cocukla cocuk gencle genc olgunlarla olgunsun hep böyle kal, seni böyle tanidik böyle cok seviyoruz.. mucuk..

Moderatöre söyleyip konu başlığını düzeltebilir misiniz?
Sizinde merak ettiniz nedenler var mı diye okuyunca çok anlamsız oluyor.

kuzenim o seni tanisa tanisa 2 3 sene taniyo taniyo bile diyemem cünkü aninda kesdi ilisgiyi seninle.. sallah biz dogudugundan beri taniyoruz hicde bi kusurunu görmedik senin senden cok memnunuz harika bi ablasin.. :) cok anlayisli seker ve kafa dengimizsin.. cocukla cocuk gencle genc olgunlarla olgunsun hep böyle kal, seni böyle tanidik böyle cok seviyoruz.. mucuk..

:eek:cok tsk ederim canim yüregine saglik siz biliyosunuzya nasil biri oldugumu bu yeterde artar bile banayerimseniben:1hug:a.s.

Çünkü hayatın anlamı 'neden' lere cevap bulabilmek değil midir?Nedenler olmasaydı insanoğlunun merak duygusunu nasıl giderecektik?ıyi ki nedenler var ki bizde düşünebiliyoruz.............................

Çünkü hayatın anlamı 'neden' lere cevap bulabilmek değil midir?Nedenler olmasaydı insanoğlunun merak duygusunu nasıl giderecektik?İyi ki nedenler var ki bizde düşünebiliyoruz.............................

coookk haklisin valla ellerine saglik yazdigin icin ve bunu paylasdigin icin cok tesekkür ederim.. :KK66::1hug:a.s.

çok fazla neden diye sorunca eşimi bile sıkıyorum bazen.kendim de fazla derinlere dalıp zor çıkıyorum.en güzeli sığ olmak,rahat yaşamak

X