Şampuan ve Saç Kremleri Sizin saç bakım rutininiz ne?

morphine

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2011
352
21
Tek tek başlıkları incelemek,kendi saç tipimize yakın ,ya da aynı problemere sahip arkadaşların kendilerine ne çözümler bulup uyguladığını anlamak biraz zor oluyor.
O yüzden bu şekilde bir başlık açmanın herkesin işine yarayacağını düşündüm.
Kısacası saç tipimizi yazsak ,bir problememiz olup olmadığını ya da geçmiş bir problemimiz vardı da biz buna bir ürünle çare bulduk falan diye de eklesek,sonrasında da saçımıza yaptığımız günlük,aylık neyse artık bakım rutinimizi yazsak,ne dersiniz?
ben başlıyorum :)

Saçlarım boyalı ve tatlı bir kahverengi şu an.
Saç tipim: normal hatta normalden yağlıya biraz kaçıyor desem daha doğru olacak sanki.
Normal her yıkayışımda kullandığım ve saçlarıma çok iyi gelen iki marka var:
Dove şampuan ve arkasından bakım kremini uyguluyorum.
ya da
gliss ultimate repair,şu siyah şişeli saç şampuanı ve bakım kremini uyguluyorum.
Bu her saçımı yıkadığımda yaptığım şey.
Banyo sonrasında ise kurumaya yakın bir hal aldığı zaman (kesinlikle kurutma makinesi vs kullanmıyorum ) yine gliss sıvı saç bakım spreyi sıkıyorum ve sonrasında tarıyorum,inanılmaz kolay taranıyor onu sıktığım zaman.
Haftada bir ya da iki kere de gliss'in ultimate repair serinin maskesi var saç için onu yapıyorum,onu uyguladığım günler sıvı saç kremini kullanmıyorum.Çünkü maskeden sonra zaten çok kolay taranıyor saçlarım.

Saçımı maşa ya da benzeri bir sıcak şeyle şekillendireceğim zamanlarda da öncesinde gliss ısıya karşı koruyucu sprey sıkıyorum,yalnız kokusunu pek sevmiyorum,neyseki kısa bir süre sonra gidiyor o koku (yaklaşık 5 dakika )
umarım birilerine yardımcı olabilmişimdir.

sizler ne bakımlar uyguluyorsunuz saçlarınıza? :)

saç tipim röfleli,ince telli ,kuruya yakın. bazı uçları orta yıpranmış durumda.
aktarın hazırladığı bitkisel yağ karışımı ve yine içine birkaç yağ eklediği ısırgan şampuanını kullanıyorum.
sabahları,banyo sonrası ve de yatarken gliss sıkıyorum.sarı olan.
acelem yoksa fönle kurutmuyorum.
düzleştirici az kullanıyorum,öncesinde avon ısı koruma spreyi sıkıyorum.
maşa çok yıpratıyor diye dalgalı yapacaksam sünger bigudi kullanıyorum.
selenyum ve e vitamini kullanıyorum amwayden.
bir süredir dax supergro kullanıyorum,ve cidden hızlı uzattığını gözlemledim.

Saçlarımda röfle üstü boya var.Saç tipim kimi zaman kuru kimi zaman yağlı sanırım hormonlara göre zaman değişim gösteriyor ama ben boyalı saçlar için olan ürünleri kullanıyorum.Organıcıum şampuanı kullanıyordum ara verdim watsons dan aldığım fruit kuiscks kırmızı olanını kullanıyorum.Deneme amaçlı almıştım ama normal saçlar için olanını almışım yanlışlıkla o yüzden yıkarken güzel köpürüyor ama durulayınca resmen keçeleşiyor.Tabii ki krem kullanma zorunluluğumuz olduğu için hemen kremliyorum ki ben saç kremi değilde maske olanları kullanıyorum her gün saçlarımda kırılma olmuyor.Kolay şekil alıyor ve yumuşacık oluyor.Pantene boyalı saçlar için favorim şu ara elseve sarı-kırmızı kapaklı olan var onu kullanıyorum ben beğenmedim.Watsons un çok methedilen ballısını kullanmak hevesindeyim.Saçlarımı banyodan sonra bir müddet havluyla bekletiyorum o sırada cilt ürünlerimi uyguluyorum.Daha sonra dişli tarakla tarayıp hafif bir kurutma yapıp ardından ya jöle ya da studioline bukleler için olanını sıkıp şekillendr,yorum avuçlarımın içine alarak şekillendirip kurutma işlemimi tamamlıyorum.Saçlarım çok beğenilir çok fazla işlem yaptırsamda fazla kırık olmaz.Benimki sıradan bir bakım ama zararını görmedim.:KK54:

X