Sizde de böyle mi?

Gecer35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2021
235
65
38
Herkese merhaba ;
20+5 haftalık hamileyim son bir aydır çok zor geçiriyorum. Nefes alamıyorum ev üstüme üstüme geliyor suyla sürekli yüzümü kollarımı yıkar oldum.

Ara ara ağlıyorum. Dışarı çıksam da faydası yok aynıyım böyle nasıl geçer…Bu hafta aralığında çocuk nefes darlığı sürekli yapmaz dedi Dr. Göğüs doktoruna kalp doktoruna göründüm hiçbir şey yok acile zor attım kendimi oksijen de normal görünüyor.

Anksiyete dedi doktorum muhtemelen anksiyete çünkü aile içi problemlerim var ( eşim çok destek)
Hasta annem var onun bakımıyla da ilgileniyorum sanırım bu süreç tetikledi .

Siz yaşıyor musunuz sadece ben miyim bunları yaşayan.. daha öncede konu açmıştım bir arkadaş rahatlatmıştı beni .. yine içim sıkıldı yazmak istedim.

Sıcaklar etkili olmuş olabilir mi? Ben hamile değilim ama bazen delirecem diyorum sıcaktan bunaltıdan 1ayddır

Canım ben şu an 19 haftalık hamileyim ve zamanında anksiyete yaşamış ve ilaç kullanmış biri olarak hamilelikte de bazen panik olduğumda nefes darlığı ya da kalp çarpıntısı yaşadığım oluyor ama kendi kendimi rahatlatıyorum. Kontrol altına almayı öğrendim zamanla. Aslında tamamen zihninde bitiyor olay. Bir de nefes egzersizi yapmanı öneririm. Kalp atışını düzene sokuyor. Kendine her şeyin yolunda olduğunu, bebeğinin ve senin sağlıklı olduğunuzu hatırlat. Bu aşılamayacak bir sorun değil endişelenme.

Nasıl iyi geldi .. inşallah iyi olacağım

Nefes egzersizi nasıl yapıyorsun ?

Nefes egzersizi nasıl yapıyorsun ?
Önce rahat bir pozisyonda oturup sonra derin bir nefes alıyorum. 3-4 saniye nefesimi tutuyorum. Sonra yavaş bir şekilde nefesimi veriyorum. Çarpıntım hafifleyene kadar bunu tekrarlıyorum. Doktorum önermişti ve gerçekten rahatlatıyor.

Ilk bebegim (pandemi bebegiydi) son haftalarda ben de kalp krizi gecirecek kadar nefes darligi yasiyordum.

Sabah burada bir arkadas baslik acti ayni sizin haftalarda, o da sizin gibi nefes darligi yasiyormus, pihtilasma degerlerine vs bakilmis.

Tansiyonunuz ne durumda?

Psikolojik destek alın stresle baş edebilmeyi öğrenince herşey geçiyor inanın bide hamilesiniz hormonlarda şuan tavan normal .. annenize üzüldüm ama insanlar yaşlanacak böyle herzaman dinç kalmıyor kimse yarın birgün de senin evladın sana bakacak büyücek inşallah rabbim o günleri de gösterir ben hamile olmadığım halde bu sorunları ve bu sıkıntıları yaşıyorum bende şuan eğitim görüyorum ve anksiyetem var geceleri sıçrayarak kalkıyorum eşim hafif seslendiğinde panik atak geçiriyorum geceleri çok terleme felan var kalp ritim bozukluğu yaşadım taşıkardi diyorlardı galiba kalp atışlarımı zaman zaman boğazımdan aşağı komple göğüs kafesime kadar bi çarpıntı hissediyorum konuşmamı engelliyor bazen hatta koşarak eşimin yanına gittim geçen elimde sınav için kitap vardı fırlattım yanına koştum bişey olursa yanında bayılayım duysun görsün diye çok şükür olmadı ama bende bu ara çok ağır geçiriyorum ve hep ağlıyorum hepsi stres gerçekten sonra anlıyorsun stresten olduğunu derin nefes al ve rahatla kendine zaman ayırdığında kitap felan oku müzikler dinle saçma sapan diziler aç gül :) çok iyi geliyor bebişi düşün üzülürsen hisseder

Ben rahat geçiriyorum ama benim yengem 9 ay boyunca inanılmaz kötüydü çekmediği kalmadı. Sizin yaşadığınız şeyleri birebir yaşayan kimse yoksa bile benzerini yaşayan ya da başka sıkıntılar çeken çok vardır emin olun.
Üzülmeniz, sıkıntıya girmeniz bebeğinizi de etkiler. Olabildiğince kafa dinlemeye bakın. Negatif insanları hayatınızdan çıkarın. Sevdiğiniz şeylere odaklanın ki daha çekilir olsun bu süreç. Doktora görünmeyi de ihmal etmeyin. İnşallah bir an evvel iyi olursunuz

Tansiyonum 9-6 canım o başlık linkini paylaşabilir misin?

Sana da geçmiş olsun canım Ewet çoğunluk stresten diyor çok zor bir şeymiş gerçekten iliklerime kadar hissettim Allah yardımcımız olsun.. Sen de bir an önce iyileş inşallah

İnşallah .. nasıl geçer 4 ay .. Allah ım büyük evde youtubeden inşirah ve diğer sureleri açıp sesli dinliyorum onlar da çok iyi geliyor ..

Rabbim hepimizin yardımcısı olsun ama gerçekten annelik karında başlıyor.. O yüzden anne halkı ödenmez.

Gecenin şu saati olmuş yatamadım yatış pozisyonu da sıkıntı anne hasta tam gözüm dalacak ikide bir çağırıyor mecbur kalkıyorum Allah dan eşim anlayışlı Allah razı olsun ondan..

Kimse evliliği aceleye getirmesin gerçekten eş seçimi çok önemli şu süreci anlamayan ellerde geçirmek işkence olurdu..

Allah böyle kardeşlerimizin yardımcısı olsun

Sana da geçmiş olsun canım Ewet çoğunluk stresten diyor çok zor bir şeymiş gerçekten iliklerime kadar hissettim Allah yardımcımız olsun.. Sen de bir an önce iyileş inşallah
Teşekkür ederim canım sana da geçmiş olsun canını sıkma gelir geçer herşey

Bnm d-drimer 552 normalde üst sınır 500

Ama göğüs doktoru bu gebelikte normaldir dedi.

Bayanın bayağı yüksekmiş Allah yardımcımız olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…