Sizde bazen ağlamak isteyipte ağlayamadığınız ruh halinde oluyor musunuz??

golldkahveemm

Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2024
185
123
35
Herkese merhaba.
İçimde öyle bastırılmış öfke sitem, kırgınlık varki. Böyle saatlerce ağlasam geçecek gibi geliyor ama ağlayamıyorum. Normalde bir dizi izlesem ağlardım. Çevremdeki hiç kimseyle paylaşmıyorum derdimi içime atıyorum sürekli.
Bu hayat neden bu kadar canımı yakacak şeyler yaşattı bana 😭😭 neden bu kadar zor imtihanlar yaşıyorum.
İnancım tam isyan etmiyorum Allah'ım yardım et diye sürekli dualar ediyorum...
Ama hak etmedim bu kadarını ya gerçekten kötü bir insan değilim yaptığım bir kötülük yok kimseye karşı onun bedelinin ödüyorum diyeceğim kötü olsam. Çocuklarına karşı sabrın, ilgin, bağın çok güzel diyor herkes gerçekten öyleyim onlar can parçam.
Üzüldüğüm belli olmasın diye gülmek zorunda kaldığım her saniyeden nefret ediyorum.. Gülmek güçlü olmak zorundayım ikitane çocuğumun gözlerine bakarken. Ama kırgınım ve çook canımmm yanıyor inşallah iyileşecek geçecek bu günler. Hepiniz Allah'a emanet olun 💐💐

Asıl sorun içinizde çözemediğiniz sorun ne bunu bilmeniz lazım? Dönemsel olarak bazen insan sanki herşey üstüne geliyor gibi hissediyor. Ve insan hayatında inişler çıkışlar normal yani. Asıl üzüldüğünüz acılar nedir?

Asıl sorun içinizde çözemediğiniz sorun ne bunu bilmeniz lazım? Dönemsel olarak bazen insan sanki herşey üstüne geliyor gibi hissediyor. Ve insan hayatında inişler çıkışlar normal yani. Asıl üzüldüğünüz acılar nedir?
Gerçekten bunu yazmaya kendimi hazır hissettiğimde konu açmak isterim sadece içim birazcık hafiflesin diye bunları yazmak istedim.

Ben bunları hakedecek ne yaptım düşüncesi bataklık gibidir hiç düşmemek lazım. Ben tam istediğim gibi bir iş bulmuşken sağlık kontrolünde kanser olduğumu öğrendim, bacağıma enfeksiyon sıçradı ve yaklaşık bir senedir yürüyemiyorum. Uzun zaman ben de kime ne kötülük yaptım diye düşündüm ama bunun iyilikle kötülükle alakası yok. Bir laf var ya firavunun başı bile ağrımazmış diye. İsyan etmek yerine inanıyorsanız dua edin, kendinizi iyi hissetmeye bakın.

Ağlamakla geçmez Çok sevmem ben çoksa tavsiye etmem.Biraz aglanabilir onun yerine bir müzik köy Mezdeke taktiği.Yada keyifli başka birşey.Cunku ağlamak vücudun çok sevdigi bir eylem değil Sonunda migren gibi hastalıklara ve beyinde bir takim stress yaratıcı uyaranlari tetikliyor.Sevinçten olursa varım bak.Genede bir yas durumunda öneririm.Onun dışında göz altı kırışıklıkları için doğru yöntem ağlamak Çok az durdurulabilir şekilde baş agrisi yapmayacak kadar hiçbir şeyi çözmeyecegini bilerek ağlayın.Sonrasinda da bu duygulara neden olanı çözmek için harekete geçin .Allah güldürsün evet bilirim gözyaşı aksın diye yaratildi.Ara sıra az miktarda iyi olabilir.Baskalari için dökülmemesi gerekli çünkü çok kiymetlidir insanda hasar bırakır.O yüzden neye ağladığın deyip deymedigi ise yarayıp yaramadigi önemli.Ben sevmem onun yerine koyabilecek şeyler var deli gibi kosabilirsiniz o yorgunluk onu dizginler beyin için daha yararlı üzüntü kalbi ciğerleri aklınıza gelebilecek bir çok organı erken yaşlandıran bir duygu Mümkün olduğu kadar başa çıkmalı olumluda olma yaşam felsefesi haline gelmeli

Başımıza gelen şeylerin iyi veya kötü insan olmakla alakası yok. Bu düşünce, bize yüzyıllardır genetik olarak işlemiş. Halbuki sistem öyle işlemiyor maalesef. Hatta tam tersi, kötülerin gemisi çok güzel yürüyor.

Herkese merhaba.
İçimde öyle bastırılmış öfke sitem, kırgınlık varki. Böyle saatlerce ağlasam geçecek gibi geliyor ama ağlayamıyorum. Normalde bir dizi izlesem ağlardım. Çevremdeki hiç kimseyle paylaşmıyorum derdimi içime atıyorum sürekli.
Bu hayat neden bu kadar canımı yakacak şeyler yaşattı bana 😭😭 neden bu kadar zor imtihanlar yaşıyorum.
Ama hak etmedim bu kadarını ya gerçekten kötü bir insan değilim yaptığım bir kötülük yok kimseye karşı onun bedelinin ödüyorum diyeceğim kötü olsam. Çocuklarına karşı sabrın, ilgin, bağın çok güzel diyor herkes gerçekten öyleyim onlar can parçam.
Üzüldüğüm belli olmasın diye gülmek zorunda kaldığım her saniyeden nefret ediyorum.. Gülmek güçlü olmak zorundayım ikitane çocuğumun gözlerine bakarken. Ama kırgınım ve çook canımmm yanıyor inşallah iyileşecek geçecek bu günler. Hepiniz Allah'a emanet olun 💐💐
Herkesin bir derdi var..Dertsiz kul yok.Kimse zaten kötü şeyleri haketmiyor ama hayat bu.Bazen şunu düşünüyorum acaba biz öldük ve Kuranda bahsedilen cehennemi mi yaşıyoruz diye.

Herkese merhaba.
Ne oldu ? Önce sorunun ne olduğunu tespit edin sonra kabul edin. Maddi durumunuzu bilmediğim için terapi seçeneğini söyleyemeyeceğim.

Öfkeniz için terapi mi meditasyon mu her neyi seçerseniz seçin ama bir şeyler yapmalısınız.

Çabasız, sadece hak etmedim diye oturup ağlamaya çalışmayacak kadar güçlü varlıklarız biz. Nerede ne yaptınız ve sonucu ne oldu? Bunlardan ders çıkartarak o konunun kapanmasını sağlayacaksınız.

Belki karma temizliği yapıyorsunuz belki zayıf yönleriniz güçlendirilmeye çalışılıyor biz bilemeyiz. Bu dünya eğlence yeri değil. Burası bir tekamül okulu. Ah vahlarla uğraşıp kendinizi geri çekmeyin. Çaba gösterdiğiniz bir konuda yardım da gelir emin olun.

Herkese merhaba.
Bende de oluyor uzun zamandır tövbe est cenazede bile ağlayamiyorum

Öfkeniz için terapi mi meditasyon mu her neyi seçerseniz seçin ama bir şeyler yapmalısınız.

Çabasız, sadece hak etmedim diye oturup ağlamaya çalışmayacak kadar güçlü varlıklarız biz. Nerede ne yaptınız ve sonucu ne oldu? Bunlardan ders çıkartarak o konunun kapanmasını sağlayacaksınız.

Belki karma temizliği yapıyorsunuz belki zayıf yönleriniz güçlendirilmeye çalışılıyor biz bilemeyiz. Bu dünya eğlence yeri değil. Burası bir tekamül okulu. Ah vahlarla uğraşıp kendinizi geri çekmeyin. Çaba gösterdiğiniz bir konuda yardım da gelir emin olun.
Piskoloğa gittim bir dönem aslında sanki pek iyi gelmedi gibi bana. Git saçını boyat botoks yaptır kadınlar sever değişimi vs dedi. Başka denedim oda cinsellik üzerinden örnekler verdi Belkide bana farklı denk geldi.

Herkesin bir derdi var..Dertsiz kul yok.Kimse zaten kötü şeyleri haketmiyor ama hayat bu.Bazen şunu düşünüyorum acaba biz öldük ve Kuranda bahsedilen cehennemi mi yaşıyoruz diye.
İşte okadar kötü gibi geliyor dünya zaman zaman. Asacağım bu günleri buna çok umudum var..

Ağlamakla geçmez Çok sevmem ben çoksa tavsiye etmem.Biraz aglanabilir onun yerine bir müzik köy Mezdeke taktiği.Yada keyifli başka birşey.Cunku ağlamak vücudun çok sevdigi bir eylem değil Sonunda migren gibi hastalıklara ve beyinde bir takim stress yaratıcı uyaranlari tetikliyor.Sevinçten olursa varım bak.Genede bir yas durumunda öneririm.Onun dışında göz altı kırışıklıkları için doğru yöntem ağlamak Çok az durdurulabilir şekilde baş agrisi yapmayacak kadar hiçbir şeyi çözmeyecegini bilerek ağlayın.Sonrasinda da bu duygulara neden olanı çözmek için harekete geçin .Allah güldürsün evet bilirim gözyaşı aksın diye yaratildi.Ara sıra az miktarda iyi olabilir.Baskalari için dökülmemesi gerekli çünkü çok kiymetlidir insanda hasar bırakır.O yüzden neye ağladığın deyip deymedigi ise yarayıp yaramadigi önemli.Ben sevmem onun yerine koyabilecek şeyler var deli gibi kosabilirsiniz o yorgunluk onu dizginler beyin için daha yararlı üzüntü kalbi ciğerleri aklınıza gelebilecek bir çok organı erken yaşlandıran bir duygu Mümkün olduğu kadar başa çıkmalı olumluda olma yaşam felsefesi haline gelmeli
Çok doğru yazdıklarınız belki de kahkaha atarak dans ederek düzelir birçok şey. Ağlamayı seçmek neden. İşte öyle şeyler yaşıyor insan buna güleyim mi diyoruz .

O ruh haline girdiğimde sevdiğim şeyleri yapıyorum
Kedilerimi okşuyorum , güzel bir film açıp kahve eşliğinde izliyorum
Pratik dikiş yapıyorum
Bu hayatta çok acılar çektim hiç terapiye gitmedim
Hep kendi kendimi teselli ettim iyileştirdim
Çünkü kendimi seviyorum

Allah'tan başka kimseye ihtiyacım yok çok şükür
Şu hayatta en büyük huzur sağlıktır
Gerisi boş benim için

Biraz arabesk bir toplumuz ağlamaklı dizilerin komedi dizilerinden çok tutulmasi var bu ülkede.Halbuki ağlamanın çok azı yararlı herşeyde olduğu gibi Hiç aglamayalin demiyorum fakat herşeye kadın programlarına dizilere eltiye kayinvalideye komşuya saçma sapan herşeye aglamayida ciddi yetersizlik olarak görüyorum.Zaten amaç en karanlık kötü anda bile bir yol bulmak ağlamanın hicbirseyi çözdüğüne ve insanı rahatlatmadigina hatta ağlamanın aglanacaj olayları dahada kişiye çektiğine inanırım.Deli gibi gülüp hayırdır aglayacakmiyim diye saçma sapan blokajlar var . Ağlamak insanı rahatlatir görüşü var şahsen beni hasta ediyor.Mumkun olduğu kadar ona sepep olan zehirli duygulardan öyle ortamlardan karamsar insanlardan bir kol boyu mesafede dururum .içselleştirmem.Ve koşmak çok iyi geliyor beyin neşe keyif ve denge seviyor.Ruhsal hastalıklardan korunmak beynimize de vücudumuz kadar iyi bakmak istiyorsak fazla hüzün fazla ağlama dan uzak durmalıyız.Mezarlik ziyaretleri de iyidir illa tanıdığınız bir mezar olmasına da gerek yok bu hayatın yaşadığımız sorunların insanların kendimi kahredip paralayacak değerde olduğuna inanmıyorum seven değer veren insanlar zaten öyle duygular yasatmıyor

Her olaya iyi kötü insan diye bakamayiz dünyada bir denge var bana iyi gelen size kötü gelebilir benim kötü dediğim insan size iyi davranabilir.Beni sevmeyen başkasını sevebilir.Bu dünya hassas insanlar için cehennem lafı saçma.Cunku bizim hassas değil yetişkin güçlü olmamız duygularımız için kimseyi suçlamadan bunlarla baş etmemizi bekleyen bir hayat düzeni var.Ya bu düzene ayak uydurur kendimizi sevio sayıp yaşarız yada gelen gidene aglayarak suçlayarak ilahi adalet diye sayiklaya sayiklaya geçer ömrümüz.Biz o kadar derini bilmeyiz insanda iyilik de var kötülükte kimse melek değil Hepsi bu

X