Doğuma Hazırlık sizce???

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

minnosum09

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2009
84
0
kızlar komsumun kızının adı mekselina sizce nasıl bi isim bebişlerinize siz bu ismi koyar mısınız fikirlerinizi bekliyorum:asigim:

değişik bir isimmiş anlamı ne acaba.uzun ve söylemesi zor ben de koymazdım.

Anlamı
Dakyanus isimli padişah zamanında, Allah’a inanan 7 genç varmış. Dakyanus’un askerleri bu gençleri yakalamak istemiş. Bu gençlerde bir mağaraya (K.maraş’ta Ashab-ı kehf mağarası) saklanmışlar ve bu mağarada 200 yıla yakın uyumuşlar. Uyandıklarında artık hak din islama geçilmiştir. Ama sonra hepsi birden ortadan kaybolmuşlardır. ışte MEKSELıNA, Bu 7 kişiden birisinin ismidir. Ve bu gençler 7 uyurlar olarak anılırlar. Bu konu Kuran’da Kehf süresin de geçmektedir

İsimlerimiz neden Arapça olmak zorunda anlamak zor,Arapça bir çok ismin anlamı yok yada saçma, mesela hatice premetüre doğmuş yani erken doğmuş anlamınaa geliyor, Ayşe ev işlerinde yetenekli, Kezban'ında anlamı malum, dinimize saygımızdan koyduğumuz düşünülüyor ama şu isimlerin İslamiyetle ne ilgisi var allah aşkına?Kuranda geçen her kelimeyi çocuklara koyma modası var birde o kelimelerin anlamı kötü çıkıyor bazen?Bu arada mekselina ismini kız çocuğuna mı koymuş, ama hikayesinde 7 uyur gençten bahsediliyor yani erkek ismiymiş o, ayrıca bana çok uyduruk geldi:)

vereliniortak kaydirigubbakcemile5

mekselina ismini koymazdım.....
isim değişik olacak diye hoş olmayan bir ismi seçmezdim.............

X