Sizce sütüm yetiyormu

E

EU3

Ziyaretçi
kızım tam 3 aylık oldu emziriyorum ama göğüslerim emzirdikçe çok küçük aluyor ve çok yumuşak oluyor bende sütümün yetmediğini düşünüp mamada veriyorum doktor mamayı verme diyor ama ben çok emin değilim sizce ne yapayım mama vermelimiyimCADIARZU

bence mama verme
bebegin altini islatiyorsa demek ki yetiyordurhihoyyyt, bence yani
benim goguslerim de yumusak oluyor bazen ama fiskiriyor resmen:ecrin_bebek: (masallah)
sutum dolu oluyor kizim da misil misil emip duruyor bazen de deliriyor ama o da normal sanirimkaydirigubbakcemile3

Emzirdikçe heralde küçülcek göğüslerin.Bolca sıvı alman lazım özellikle pekmez yersen sütün çoğalır.Mamaya geçiş yapman için bence erken.

Eğer bebeğinin aylık kontrolünde kilo alımı normal ise ben kesinlikle verme derim. Ben kızıma mecbur kaldığım için doktor tavsiyesi ile veriyorum ama emzirmeyede devam ediyorum..Anne sütünün değeri tartışılmaz. En başta doğal antibiyotik, sindirimi kolay, masrafsız, bebeğin zihinsel gelişimine faydalı vs.

aynı hissi ben de yaşıyorum ama mama da vermiyorum kilo alımı iyiyse altını kirletiyorsa sorun yok demektir .. doktoruna danışmadan mama verme kesinlikle bana ilk 6 ay su bile verme dedi doktorum tabi ayda en az 600 gr. alması koşuluyla.. daha az alırsa 4. ayda ek gıdaya başlanıyor..

bence de mama verme zaten sütün yetmese bebeğin aç kalsa bunu anlarsın o zaman bebişin ne uyur ne de huzurlu olur benim sütüm yetiyor ama bebişim biraz yavaş kilo alıyor etraftakilerin mama ver baskısına rağmen vermiyorum çünkü kızımın doyduğuna inanıyorum bence yavaş kilo alması tamamem yapı meselesi babasıda bende zayıf insanlarız kızımızın dombili olması zaten beklenemez

arkadaşlara katılıyorum..
önemli olan kilo alması ve ağlamaması..
göğüslerin yumuşak bile olsa içinde süt vardır..
bol sütlü günleerrr

bol bol su iç sütün artar sulu şeyler yemeye bak benim kızım buğün 1 yaşına girdi ilayda emziriyorum kilosuda iyi ama fazla katı gıda yemiyor emdiği için bugün aşımız var birzada grip bakalım yapıcaklarmı ............eğerki sütünün artmasını istiyorsan sadece şunu düşün ,,,,,,,,,,emzirirken arkana yaslan rahat olmalısın benim sütüm bebeğime yetiyor sütüm bebeğime çok yararlı diye hep düşün farkı görüceksin ha bide emzirirken bebeğini okşaaaa....

sütün yettıgını sadece ıslatmasından mı anlıyorsunuz

ben sıze yazayım bebegım emıyor artı gece mama verıyorum

benı emınce sadece 40 dakıka uyuyo doyan cocuk daha fazla uyumzazmı gece de oleyım kızlar mama verıyorum 4 saat kesıntısız uyuyo çile sonra başlıyo her saat ayaktayım sımdı dıyorum kı doyan cocuk uyur demı gunduz mama vermıyorum gunduzde boleyım ne yapmalıym sımdı akıl verın

sızın bebeklerde mı bole anne sutu alan bebışler yanı yoksa emıp bayagı uyuyorlar mı

Sütün yettip yetmediği kilo alımlarından anlaşılmakta. Bebeklerin uyumama sebebleri sadece aç olmaları değil. Bazı bebekler her ihtiyaçları karşılansada uyumayabiliyorlar. Aylık kontrollerinde kilo alımı düşük ise doktor size mama tavsiyesinde bulunacaktır. Eğer uyumama sebebi bu ise mama desteği ile düzene girecektir. Allah hepimize kolaylık versin.

Canim senin bebeginle benimkinin aralari yakin bende sadece anne sütü veriyorum hic mama vermedim simdiye kadar büyüdüler artik gece ikidefa 4 ersaat yatiyor sabah 8 de kalkiyor emiyor 1saat uyuyor kalkiyor ve bir kac saat uyumuyor 11gibi tekrar 1-2 saat uyuyor ve uyaniyor 2-3 gibi tekrar uyuyor 5gibi kalkiyor o arada dalarsa 1 saat falan uyuyor ve 9-10 a kadar uyumuyor 9-10dada uzun uykusuna yatiyor anlayacagin artik eskisi gibi gündüzleri uzun uyumuyorlar büyüdüler kesik kesik uyuyorlar.Gece mama vermezsen 4 saat uyumuyormu ?Uyuyorsa yetiyodur .Benimde bir ara sütüm azalmisti sireli tatlilardan ye üzerine bol su ic ,tahin pekmez ye cok artiyor sütün birde benim cok sütüm ouyor diye hep tekrarla kesinlikle sütüm az deme ben dedim ve gördüm.3 gün bagirdi kizim dene bi canim sikma canini benim bebegim ayda 400gr almisti mam vermedim hem büyüdüler daha kuvvetli cekiyorlar ve sütte cogaliyor bu sefer masallah 2 haftada 350gr almis takma kafana düzeliyor.Allah yardimcin olsun.Özür dilerim cok uzattim.....

sütün yettıgını sadece ıslatmasından mı anlıyorsunuz

ben sıze yazayım bebegım emıyor artı gece mama verıyorum

benı emınce sadece 40 dakıka uyuyo doyan cocuk daha fazla uyumzazmı gece de oleyım kızlar mama verıyorum 4 saat kesıntısız uyuyo çile sonra başlıyo her saat ayaktayım sımdı dıyorum kı doyan cocuk uyur demı gunduz mama vermıyorum gunduzde boleyım ne yapmalıym sımdı akıl verın

sızın bebeklerde mı bole anne sutu alan bebışler yanı yoksa emıp bayagı uyuyorlar mı

bence bunun nedeni anne sütünün mamaya göre sindiriminin çok daha kolay olması ile ilgili olabilir ayrıca uyanma sebebi sadece açlık olmayabilr ben sadece anne sütü veriyırum ama benim bebeğimde gündüz hep birer saat uyuyor 2 yada 3 kez oda ama gece kesintisiz 4-5 saat uyuyor

yok kızalr uyumuyo anca 2 saat dıyebılırm anlamadım kı zaten 4 aylık olunca ek gıdaya başlayacagım

X