sizce sırada hangisini almam lazım??

flamingo2754

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2009
470
7
kızlar, çeyizimde olanlar;
çatal kaşık takımı
porselen yemek takımı
2 adet uyku seti
2 adet nevresim tk.
tefal ütü

çamaşır-bulaşık mk-buzdolabı-fırın (hepsi bosh) (ama beyaz eşyanın parası ödenmedi)

düğün tarihi ya bu sonbaharda, en geç önümüzdeki yaz
sizce çeyize başka ne alınabilir.düğün zamanı çok sıkışmak istemıyoruz.

mobilya için erken mi? yoksa bi kenara para mı atsam????

uuu senın baya eksıgın var tenceresıdr duduklusudr utu masası camasır asacagı blendırı sac kurutma makınası supusrgesı kahvaltı tak baharat tak banyo setı saklama kapları....vs..bu gıder...ve hıc bıtmes...

çelik tencere akımı var. eklemeyi unutmuşum.
baharat tk. banyo seti vs. ufak şeyler diye düşünüyorum.düğün hediyesi etmek isteyip de ne eksiğin var diye sorana onları söylerim diye düşünüyorum :)

ufak şeyler dediklerin zaten daha sonradan pahalıya mal oluyor..beyaz esya mobilya almak diğerlerine göre daha kolay..

Büyük eşyalardan yani mobilya ve beyaz eşya gibi şeylerden çok incik cıncık şeyler ztn para.. az gibi görünüyor ama hiç birzaman bitmeyen eksikler bunlar ... yıllardır bir kenara atıyorum ama hala annem şuyun eksik buyun eksik diyor düşün işte... 5-6 yıldır çalışıyorum ve hep taksit ödüyorum ...

düğünune tahmınen 5 ay falan olsa cok eksığın var bızım lıstemızı gereksız buluyorsun ama sana yardımcı olmak ısterım:1closedeyes:
bıkere beyaz esyalarınızı alın ödeyın bırakın mağazada kalsın düğün yaklaşınca kendı evınıze göturursunuz
ben aldım mağazada ve düşün sözlu nışanlı bıle değilım
esya beğenmek alcam demek önemlı deıl onemlı olan almak
sonra mobılyalarınızıda alabılırsınızkı 5ay falan cok uzun bı süre deıl mağazada kalır
sonra senın küçük eksık dedığın seyleın herbırı çok önemlı seyler :1closedeyes:
bıde demışsınkı düğün hedıyesı ısterım şu eksık derım belkı sızın orda kıza düğün hedıyesı alınır ama sen nasıl dersın bu eksık bunu alın dıyelımkı cok samımısın dedın alcak kaç kişi hangı bırını alsın
bence calısıyor ısen bıan önce baslamalısın
senın tencere setım var dedığnden benım 2 set var hepsınden acele etsen cok ıyı olur

canım onca eksiğin var ki
akrabalara söyleyeceklerin

düdüklü tenceren olabilir
battaniye olabilir
elektrikli süpürgen olabilir
ütü masan olabilir
çamaşır askısı kullanırmısın bilmem o olabilir
rondo ya da mutfak robotu
mikser
istersen kahvaltı takımı
nevresim takımı
yatak örtüsü

bunu ya da daha fazlasını ya da daha küçüklerini tanıdıklar eşya almak isterse söyleyebilirsin
önce nişanlandığımda bana da sormuşlardı, çeyiz olduğu için hepsi istediğin neyse söyle istediğin marka varsa onu alalım bile demişlerdi, ben markayı özellikleri söylemiştim alan daha nişanlanır nişanlanmaz almıştı sağolsun

Bende ne sözlü nede nişanlıyım beyaz eşyalarımı gecen yıl aldım
Magazada duruyor:1closedeyes:
Evlenirkende son teknoloji alam farkı neyse ödücem o sırada

Biz kızların ceyizi bitmez. dogar dogmaz başlanılsa yinede bitmez. İncik cücük cart curt cok
Erkek evi alıo göze görüken eşyayı cekilio kenara:1ninca:
Bi an önce başla ihtiyaclarını almaya

ben sözleneli beri akrabalardan arkadaşlardan bazı eşyaları kendi istekleriyle paylaşanlar oldu da ben ondan herhalde kalan eksikleri de almak isteyen çıkar diye düşündüm :)
ama nasıl olsa hediye eden çıkar diye düşünmemek lazım.
ben en iyisi ufak ufak para biriktirmeye başlıyayım, en azından ilk sırada elk. süpürgemi alayım :)

ben sözleneli beri akrabalardan arkadaşlardan bazı eşyaları kendi istekleriyle paylaşanlar oldu da ben ondan herhalde kalan eksikleri de almak isteyen çıkar diye düşündüm :) alkisalkisalkis
ama nasıl olsa hediye eden çıkar diye düşünmemek lazım.
ben en iyisi ufak ufak para biriktirmeye başlıyayım, en azından ilk sırada elk. süpürgemi alayım :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…