Sizce ne yapmalıyım?

Böyle böyle bozuyorlar bizi lanet olasıcalar. İşte böyle yaşaya yaşaya öğreniyorsun sen de. Maalesef herkesi kendimiz gibi sanmamalıyız. Vicdansız işte senin ona vicdan yapmana değmez. Suçluluk psikolojisini at kafandan öncelikle. Bir ilişki varsa iki tarafında sorumlulukları vardır. Sen payına düşeni fazlasıyla yapmışsın suç sende değil. Kendine bunu sürekli hatırlat. Bir yerde okumuştumkimin sözü bilmiyorum ama diyordu ki “sevdiğin insanlara zor olmamak için o kadar basitleştiriyorsun ki sana değer vermeye gerek duymuyorlar.” Sen karşındakine borçlu suçlu kalmamak için kendinden ödün vererek ilerlersen böyle çok üzülürsün. Merhametsiz çünkü insanlar acımazlar.

Ay gerçekten bu söz işte beni ifade ediyor. Her aradığında ulaşması, her çağırdığında koşarak gitmem, sinirliyken (benimle alakalı olsun olmasın) tamam canım sen sakinleş konuşuruz, sıkma canını diye herşeyde alttan almam... Ee ona benim için bi çaba bırakmamışım ki. Basitleşmişim dediğin gibi canım. Yorumların cok iyi geldi, cok teşekkür ederim

Benim eskide bekleyeceğime çok inanmıştı çünkü evlilik hazırlıkları sırasında oldu bu durum kesinlikle aldatma filan da yoktu din farklılığı yüzünden ailesi beni istemiyordu gerçekten çok zor durumda kalmıştı ama yine de benim savaştığım gibi savaşmasını beklemiştim büyük hayal kırıklığı olmuştu günlerce işkence çektim ayrılmak istemiyordu sözde ama işlerim yoğun sıkıntılar var diye ne arardı ne yazardı yapışık ikiz gibi dolaşırken 2 hafta görmediğim oluyordu en son bana zaman ver dediğinde kafamdan kaynar sular döküldü sanki ama birden kendime geldim ve herşeyi bitirdim ailem benim yanımda olmasa çok zorlanırdım çünkü gelinliğim bile hazırlanmıştı o kadar masraf yapıldı hiç umursamadı ailem eski sevgilim bir süre inat edeceğimi düşündü ama ailem onun ailesiyle görüşüp alınan hediyeler vs .iade edilip benim istemediğimi bittiğini söyleyince şok geçirdi çok sevdiğim biri var şimdi Allaha şükür evlilik fobim olmuştu ama sevgilim beni o kadar güzel ikna etti ki iyi ki o kişiyle olmamış diye şükrediyorum kimse kimseye böyle işkence edemez izin vermem sen de verme sakın

Ne güzel karşına kıymet bilen biri çıkmış, toparlamışsın. Seviyorum böyle güçlü kadınları, düğüne ramak kala vazgeçip sonra mutluluk hikayelerini dinleyince kendim yaşamış gibi seviniyorum. O kadar haklısın ki, biz izin vermediğimiz sürece aslında bizi üzemezler ama annenin yavrusuna yaptığı fedakar tavırları biz elin değmeyen adamlarına yapıyoruz sonuç tabi hüsran olur. Teşekkür ederim güzel yorumların icin, mutluluklar dilerim sevdiceğinle

Amin çok teşekkür ederim darısı başına inşallah :) benim sana verebileceğim en iyi tavsiye engeli basman bunu birçok arkadaşım da yaptı hatta bazılarına zorla yaptırdım ama sonuç hep aynı evrenden işaret mi alıyolar nedir engellendiklerini hissediyolar benim arkadaşımın eski sevgilisi engellendiğini anlayınca arayıp sen beni nasıl engellersin diye hesap sormuştu oda ahan da böyle diyerek teli kapatıp aramadan da engellemişti o çocuğun içip içip sokaklar da anırdığı günleri hatırlıyorum çok eğlenceliydi yani olması gereken de bu roller değişmemeli bizim için kendini parçalayan onlar olmalı bu kadar kolay elde edilmemeli aşık olmamalıyız ben güçlü değilde aşırı gururluyum belki kaybettiğim şeyler de olmuştur ama pişman değilim asla :)

İçimin yağları eridi, kendileri en ufak şeyi kaldıramıyorlar ama başkalarına acımasızca yapıyorlar. Haklısın, ulaşmak isteyen her türlü ulaşır, engelleyeyim ki benim bitirdiğimi anlasın güzel bi cevap olur bu ona. Bende teşekkür ederim amin, hepimizin başına darısı :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…