Sizce ne yapmalıyım?yardııım

lavinya34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2008
31
0
Kızlar bir konuda görüşlerinize ihtiyacım var,2 senedir evliyim.Güya severek evlendik.Ama mutlu değilim.Bu kadar monoton ve sıkıcı bir insan olabileceği aklıma bile gelmnezdi.Hoş çıkarkende çok heycan verici bi insan değildi.Aşırı efendi ve iyi kalpli olması beni etkilemişti.Çok kötü kavgalarımız da oldu ayrılıp barışmalarımız da.Bazen kavgada söylenmeyecek şeyler de söledik birbirimize.Ancak benim en buyuk sorunum eşimin aşırı derecede duyarsız oluşu.Bazen ondan çok sıkıldığımı çok monoton olduğunu biraz heycan verıcı olması gerektığını soyluyorum.Her konuda her adımı ben atıyorum.Cinsellik te bile.Ona böle hiç mutlu olmadığımı defalarca söledim.Ancak oralı bile olmuyor.Bişeler söylüyor yapmaya çalışıyor ancak olmuyor.Üstün körü.Yani benimle gerçekten sorunum ne diye sormıuyor ilgilenmiyor.Umrunda değil sanki.Sevgi ve ilgi istiyorum.Çok sıkıldım.Bunaldım.Bu değişmeyecek sanırım .Boşanmak istiyorum.Ben böle bi evlilik olacağını düşünmemiştim.Ne yapmalıyım?

yani çıkarkende bundan farklı değilmiş anlattığınıza göre..evlendikten sonrada farklı birisini beklemek ne derece doğru bilemiyorum ama eşinizin duyarsız olması gerçekten kötü...konuşmayı denedinizmi??acaba sorunlarımı var??bence tatlı dille bir daha konuşun.ondan alacağınız cevaba göre karar verin...hemen karşısına geçip düzelmezsen boşnırım derseniz belki hata yapmış olursunuz..sonradan keşke dememek için bence sorunu halletmeye gidin..dediğim gibi eğer halolmuyorsa karar sizin...
sevgiler...

canım saol öncelikle..ona defalarca söledim mutsuzum bu şekilde diye.eve geliyorsun sen bir koltukta ben bir koltukta hiç sohbet yok bişey yok.Ben hep adım atmaktan bıktım.artık sen bişeler yap diyorum.Biraz ilgi göster sevdiğini belli et diyorum.Bana gülüyor.yalandan iki laf edip geçiştirmeye çalışıyor sanki.Sora gene aynı tas aynı hamam.Sanki zoraki evlenelim dedim.İsteyen kendisiydi.Hala içerde geçmiş oturuyor.Bu kadar şey söyledim dimi.İnsan bi gelip konuşur.Öküz işte ne olcak..afedersin..

Acaba beni sevmiyormu?seven insan sevdiğini neden göstermezki?hemde bu kadar dile getirdim.Offf gerçekten sıkıldım..

canım saol öncelikle..ona defalarca söledim mutsuzum bu şekilde diye.eve geliyorsun sen bir koltukta ben bir koltukta hiç sohbet yok bişey yok.Ben hep adım atmaktan bıktım.artık sen bişeler yap diyorum.Biraz ilgi göster sevdiğini belli et diyorum.Bana gülüyor.yalandan iki laf edip geçiştirmeye çalışıyor sanki.Sora gene aynı tas aynı hamam.Sanki zoraki evlenelim dedim.İsteyen kendisiydi.Hala içerde geçmiş oturuyor.Bu kadar şey söyledim dimi.İnsan bi gelip konuşur.Öküz işte ne olcak..afedersin..

bence siz fazla yalnız kalmışsınız karı-koca..ve konuşacak,paylaşacak birşeyiniz yokmuş gibi geliyor size halbuki bi konuşmaya başlasanız susmayacaksınız..birgün akşan tv yi kapatın,bilgisyarı açmayın şöyle güzel bir müzik karşılıklı oturun bakalım ne yapacaksınız..bana göre sizin bu durumunuzu belki bir bebiş kurtarabilir ne dersiniz???

duyarsızlığının sebebi ; size ve evliliğinize çok güvendiğinden olabilir.
eşinize göre sorun yoktur belki de. siz büyütüyorsunuz diye düşünüyor olabilir.
erkekler bizim kadar ince düşünemiyorlar.
zaman zaman ben de evliliğimin monotonlaştığını düşünürüm. sonra düzene girer . inişli çıkışlı.

biraz değişime gidebilirsiniz. saç,makyaj, giyim tarzı. eşinizin dikkatini çekin.üstüne siz gitmeyin. o sizin peşinizde dolaşacaktır.

arkadaşım hemen pes etmeyin bence biraz daha emek verin bazı insanlar kendilerini ifade edemiyor bu tüm evliliklerde yaşanan bi durum elinizden geleni yapın bi süre daha. ama kendinizi hala mutsuz hissederseniz seçim sizin bi insan yedisinde neyse yetmişinde de odur.yani bazı şeyleri zorla yaptıramazsınız.paylaşım yoksa evlilikde tek taraflı gitmez zaten.bi süre olduğu gibi kabullenmeyi deneyin

arkadaşım erkeklerın cogu aynı benımkısı uclu koltuk tapulu malıymış gıbı ondan başkası oturamazmış gıbı uzanır tv kumandasınıda alır ıstedıgı kanalı ızler onu getır bunu getır der bu aralar sesını cıkaramıyor arada ısyan bayraklarını acıyorumda.arkadaşlar arkadaşımıza evlılıklerımızın nasıl yaşandıgını neler yaptıgımızı nasıl surundurdugumuzu yazalım başka caresı yok ne dersınız:)

her evlılıkte yasanıyor malesef monotonuklar..
eşin yapı olarak sakın,sessız bır adammış zaten sız soyluyorsunuz.cok fazla değişim beklemeyın bence ama durumun ne kadar cıddı olduğunu ona hatırlatın.
yeni uğraşlar edının bırde.
nebıleyım guzel mum ışığında bır akşam yemeği sonra dans edın falan..
bır gun romanık bır fılm koyun izleyın
yerı gelınce oturun cıpslerı alıp onunla gürleyerek maç izleyın..
yürüyüş falan yapın bırlıkte nebıleyım bı suru sey var yapılabılecek.
önemlı olan yasana her gunun bırbırının aynı olamaması.
sesızce ondan bazı seylerı yapmasını ıstemek yerıne,düşündüklerınızı daha acık belırtın.
"benı sevdığını soylemenı duymak ıstıyorum"gibi..
"bugün değişiklik yapıp müzik dinlememizi istiyorum" gibi..
eşinizin yapısını deiğistıremeyeceğiniz bir gercek,ne olduğunu sızden saklamamış evlenmeden once.
bu durumda cabanın buyuk kısmı sıze düşüor.
kolay gelsın.

bir insan 7de neyse 70 dede odur yapı meselesi benim eşimden aynı ama çoğu erkekte böyle sanırım kendi içleri geçmiş hanımlarınıda öyle zannediyorlar birde hayat şartlarıda onu gerektiriyor inan canım 20 yıldır evliyim eşimi çok seviyorum onunda beni sevdiğini biliyorum ama benim eşimde aynı senin eşin gibi yapacak bişey yok değişmezler bencede direk boşanma yoluna gitme çok gençsin hayatın tadını çıkartmaya bak ne insanlar var eşlerini döven aldatan bence çözülmücek bişey değil

canım zaten adam çıkarkende öyleymiş sen onun iyi kalpliliği için evlenmişin ya adam değişmemiş seni etkilemek için farklı davranmamış konuşuyormuşunda anlamıyormuş ne diyim ben sen yine iyi kalpli diye sevmeye devam et

insan lar neden çıkarlar ki? neden bu bile bile lades canımıniçi:KK43: kendinde söylüyorsun işte... çıkarkende böyleydi diye...

kzıma bana ama, çocuk çıkarkende böyleymişs eninle... yani değişimi isteyen yada sonradan değişen o değil ki... o hep böyleymiş zaten

düşünsene bi kere..
ya sana derse ki

ben hep böyleydim... tanımıyormuydun beni? eden evlendin bile bile ? derse .... ne dersin cancazım:KK43:

bi insan 7 sinde ne ise 70 indede odur...

ya bu deveyi güdeceksin, yada bu diyardan gideceksin....

Arkadasim bence once efendi ve iyi bir insan olarak adlandirdigin insanin esin olduguna sukret.
Adam eglendirici olur, ama adam olmaz, gider disarda baska kadinlarida eglendirir, boyleleride var.
Birlikte degisik seyler yapmaya calisin.
Hergununuzun ayni gecmemesi icin biraz sen uretici olmaya calis.
Eminim oda bundan cok zevk alacaktir, ve degisik farkli seyler yapmaniz hosuna gittiginde oda bunu isteyecektir surekli.
Evliligi bu nedenle bitirmek istemek ne kadar dogru bilemem.
Allah korusun ya size hergun dayak atsaydi, huzurunuzu kacirsaydi, gozu disarda olsaydi. Bu gibi sorunlari yasayan kadinlarimizda var.
Birlikte yeni seyler yapmaya calisirsaniz eminim evliliginiz monotonlasmaktan cikacaktir.
Evli olan arkadaslarda zaten yazmislar, zaman zaman bizim evliliklerimizdede boyle oluyor diye.
Onemli olan size olan sadakati, saygisi, sevgisi. Sevgisini cok fazla belli edemiyordur belkide, bu insanin kisiligiyle alakali birsey. Ama eger sizinleyse, sizinle ayni evi paylasiyorsa hala inanin sizi seviyordur. Yoksa erkekler 1 gun degil 1 dakika bile durmaz.

Umarim daha guzel gunlere adim atarsiniza.s.

Erkeklerle kadınların evliliğe bakış açısı arasındaki farkı en güzel özetleyen ifade;
Erkekler evlendikten sonra eşlerinin hiç değişmeyeceğini,Kadınlar ise evlendikten sonra eşlerinin değişeceğini düşünerek aldanırlarmış..jeyyar:1hug:

X