SİZCE KİLO HAMİLELİĞE ENGEL Mİ

keug0

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2022
2.293
2.462
25
Kızlar evlenmeden önce 75 kilo falandım hiç bir zaman zayıf bir insan olamadım orası ayrı ama evlendikten sonra epey kilo aldım 10 kg kadar 4 aydır bebek istiyoruz olmuyor kilom yüzünden olduğunu düşünüp kafaya takıyorum siz kaç kilo ile hamile kaldınız?

Boyunuz kaç? Yani kilo sadece bir sayı vücut kitle endeksi önemli. Normal şartlarda kilo hormon salınımını ve sağlıklı gebelik oluşumunu engelliyor tabi ki ama 85 kilo üzeri hamile kalan çok fazla kadın var.

85 kilo ile bebek dusunmeye basladigimin 16. Ayinda geldi mucizem daha cok yenisiniz bence hemen kendinizde falan bi problem aramaya calismayin kilo vermeye calisin tabiki gebelik ve dogum sureci daha rahat gecer ama kendinizi ilk zamanlardan bunaltmayin tadini cikarin iliskinizin spontane yasayin strese sokmayin kendinizi

Her bünye farklı tabiki kimisi zayıf olduğu içşn hamile kalamıyor kimisi de kilodan dolayı. Doktora muayene oldunuz mu?

Doktora gidip genel kontrollerinizi yaptırın. Evet kilo yumurta hareketleri ve sağlığı üzerinde etkili ama belki kilonuz yüzünden değildir ki zaten daha çok yeni öyle hemen olmuyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…