Sizce isim kaderi etkiler mi? Ölen kişinin isminin koyulması ?

Pektedirginbiri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2020
8
1
29
Eşime ölen dedesinin ismini koymuşlar dedesi de erken yaşta vefat etmiş babaannesi de onun ismini vereceğim onun yerine koyacağım diyip koymuş dedenin ismini :KK43: eşimde geçtiğimiz kurban bayramında 4 gece peşpeşe o yaşta dedemin öldüğü şekilde kendimi gördüm dedi beni de endişelendirdi açıkçası korkuyorum bir yandan o da yaklaştığı için sanırım o yaşa onu da etkiliyor bu konuda bilgisi olan var mı ne yapabalirim ya da hurafe mi böyle şeyler umarım öyledir

Olmaz mi kiz hic tavsiye etmem sakin istediginiz bir ismi koyun ee millet bosunami sevdigi ismi koyuyor onunda bir enerjisi var yani

Koymasalarmış daha iyiymiş ama olmuş bir kere. Aynı kaderi falan yaşamaz, bu bir hurafe öyle bir şey yok.

Nufusta değişmeseniz bile kendi aranızda farklı isimle hitap edebilirsiniz.Ben inanıyorum kaderi etkilediğine bana bir akrabanın ismini koymuşlar çocukları olmuyormuş sevinirler diye kendilerince jest yapmışlar.Ben evlendim ben de olamadım çocuk sahibi o kadının eşinin yaşadığı rahatsızlığın aynısı benim de başıma geldi.Tesadüf de olabilir bilemiyorum .

Benim şahit olduğum bir olay var genç bir delikanlıydı elektrik akımına kapılıp öldü babasının yakın arkadaşı çocuğu çok sevdiği için kendi oğluna koydu onun ismini ozamanda çok dediler koyma kaderi benzer dediler tesadüfmü bilmem bi iki aylıkken kalpten bi sıkıntı çıkıp öldü ozamandan beri kimsenin adını koymam tavsiye etmem çocuklarımda koysun istemem

Eşime ölen dedesinin ismini koymuşlar dedesi de erken yaşta vefat etmiş babaannesi de onun ismini vereceğim onun yerine koyacağım diyip koymuş dedenin ismini :KK43: eşimde geçtiğimiz kurban bayramında 4 gece peşpeşe o yaşta dedemin öldüğü şekilde kendimi gördüm dedi beni de endişelendirdi açıkçası korkuyorum bir yandan o da yaklaştığı için sanırım o yaşa onu da etkiliyor bu konuda bilgisi olan var mı ne yapabalirim ya da hurafe mi böyle şeyler umarım öyledir
Evet ben inanıyorum ancak böyle onun gibi öleceğine falan değil… inanma meselesi. Bir kadın vardı genetik diye kendinde hastalık var sanıyor yıllarca ağır ilaçlar kullanıyor ve hastalığı çok yüksek seyirde. Bi gün hastanede testlerde kadının hasta olmadığını keşfettiler. Sonra kadın da ikna olunca iyileşmiş gerçekten. Siz de bu ismin kaderini etkileyeceğine ne derece inanırsanız o derece isim kaderinizi etkiler. Ayrıca ismin taşıdığı enerjisel bağlardan arınma mesitasyonları vs yapabilirsiniz.

Benim iki adım var, biri ben doğmadan kısa süre önce ölen babaannemin ismi. Şimdiye kadar hiç öyle bir şey düşünmedim ve hissetmedim. Eşiniz o yaşlara yaklaştıkça kendi kendine kuruntu yapıyor olabilir. Biraz bu fikirden uzaklaşmalı, gerekirse yardım almalı.

Kuzenim 17 yaşındayken motosiklet kazasında vefat etti. Çok yakışıklı mutlu bir çocuktu mekanı cennet olsun. Diğer kuzenim ilk doğan oğluna onun adını verdi. Maalesef ki o çocuğu da 17 yaşında motosiklet kazasında kaybettiler. Hala hatırladıkça üzülürüm 😢

Benim annemin halası ölmüş 3 yaşında anneme onun ismini koymuşlar 48 yaşında ama ara ara ben de düşünüyorum acaba etkiliyor mudur diye dertleniyorum. İsim değiştirmek işe yaramaz çünkü doğunca koyuluyor sonuçta o isim oluyoruz kulağa okunuyor

ben buna inanmıyorum. Neticede hepimizin ismi ölmüş birinin ismi.

X