Sizce hamile miyim kızlar

En az 5 olması gerekiyor değerin. Sınırda bi değer. Umarım yumurtanız çatlayıp döllenmiştir. Çok fazla umutlanmayın derim sonra hayal kırıkığı büyük oluyor İnşallah hamilesinizdir. İyi düşünelim iyi olsun

bu sonuca göre ne alaka ben anlamadım ki. progesterondan anlaşılmaz bide yüzde 98 demiş yok artık. benim progesteron 8çıkmıştı ama gebelik olmadı o nası bi dr öyle

Doktorun isaretledigi deger progesteron degeri, hcg altta. Nasil hamile olabilir bu sonuca gore
Progesteron değeri için sınırda gözüküyor dedim. Beta zaten negatif gösteriyor. Doktor biraz fazla ümit vaad etmiş. Yumurtalama gerçekleştiği için %98 hamilesin demiş herhalde. Maalesef yumurta çatlasa bile döllenmeyebiliyor bu yüzden böyle bir söylem doğru değil. Böyle ümitlenip sonra da sonuç negatif olunca bayağı olumsuz etkileniyor insan.

Lafı gelmişken de söyleyeyim; yahu bu tarz konuşan doktorlar neyin kafasını yaşıyor hiç anlamıyorum… Zaten pcos yüzünden gebelik konusuna insan 1-0 yenik bakıyor. Zaten psikoloji bir nebze sarsılıyor. Bir de doktorlar böyle konuşmuyor mu… Sinir oluyorum. Kimisi tamamen yakıp yıkıyor; kimisi böyle kocaman ümitler veriyor. Anlayamıyorum, insan biraz hastasının psikolojisini düşünür. Sağlıklı bir insanın yumurtalama döneminde bile %100 hamile kalma durumu söz konusu değil. Benim bu ay iki tane süper kaliteli yumurtam vardı. İkisi de sorunsuz çatladı. Ben de hiç kaçırmadan değerlendirdim ama gebelik oluşmadı. HSG’de temiz. O zaman baksak benim hamile kalma olasılığım %100 olmalıydı. Ama benim doktorum bu duruma rağmen şansın %50 dedi. Çok fazla ümitlenme kesin olacak diye bir koşul yok dedi. Gerçekçi olmak lazım. Kimseyi ümitlendirmemek ya da tamamen ümidini kırmamak lazım. O yüzden doktor seçerken çokça dikkat etmek gerekiyor. Ay biraz uzun oldu ama ne zamandır aklımda yazacaktım şimdi yazmak nasip oldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…