Sizce hamile miyim kızlar

Dilek Mutlu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2022
16
4
24
358C0AFD-48E8-4D08-BDAC-341B7266E2ED.jpeg

Kızlar sizce hamilelik olur mu pcosluyum ve doktorum adet görmezsen % 98 hamilesin dedi

En az 5 olması gerekiyor değerin. Sınırda bi değer. Umarım yumurtanız çatlayıp döllenmiştir. Çok fazla umutlanmayın derim sonra hayal kırıkığı büyük oluyor 😞 İnşallah hamilesinizdir. İyi düşünelim iyi olsun 🤲🏻☺️

bu sonuca göre ne alaka ben anlamadım ki. progesterondan anlaşılmaz bide yüzde 98 demiş yok artık. benim progesteron 8çıkmıştı ama gebelik olmadı o nası bi dr öyle :KK57:

Doktorun isaretledigi deger progesteron degeri, hcg altta. Nasil hamile olabilir bu sonuca gore
Progesteron değeri için sınırda gözüküyor dedim. Beta zaten negatif gösteriyor. Doktor biraz fazla ümit vaad etmiş. 🙄 Yumurtalama gerçekleştiği için %98 hamilesin demiş herhalde. Maalesef yumurta çatlasa bile döllenmeyebiliyor bu yüzden böyle bir söylem doğru değil. Böyle ümitlenip sonra da sonuç negatif olunca bayağı olumsuz etkileniyor insan. 😔

Lafı gelmişken de söyleyeyim; yahu bu tarz konuşan doktorlar neyin kafasını yaşıyor hiç anlamıyorum… Zaten pcos yüzünden gebelik konusuna insan 1-0 yenik bakıyor. Zaten psikoloji bir nebze sarsılıyor. Bir de doktorlar böyle konuşmuyor mu… Sinir oluyorum. Kimisi tamamen yakıp yıkıyor; kimisi böyle kocaman ümitler veriyor. Anlayamıyorum, insan biraz hastasının psikolojisini düşünür. Sağlıklı bir insanın yumurtalama döneminde bile %100 hamile kalma durumu söz konusu değil. Benim bu ay iki tane süper kaliteli yumurtam vardı. İkisi de sorunsuz çatladı. Ben de hiç kaçırmadan değerlendirdim ama gebelik oluşmadı. HSG’de temiz. O zaman baksak benim hamile kalma olasılığım %100 olmalıydı. Ama benim doktorum bu duruma rağmen şansın %50 dedi. Çok fazla ümitlenme kesin olacak diye bir koşul yok dedi. Gerçekçi olmak lazım. Kimseyi ümitlendirmemek ya da tamamen ümidini kırmamak lazım. O yüzden doktor seçerken çokça dikkat etmek gerekiyor. Ay biraz uzun oldu ama ne zamandır aklımda yazacaktım şimdi yazmak nasip oldu 😂😂😂

X