sizce bukadar emiyor olması normalmi

kota

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2008
39
0
arkadaslar bebeim 3 aylık sadece anne sutuyle besliyorum fakat cogu zaman 5ile 8 dakika arasında emip bırakıyor baska almak istemiyor.kilo alımı da buay 750 gr doktor iyi dedi ama bu emiş az emzirdikten sonra kalanını sag ve onuda ver ebegine dedi oyle yapıyorum emzirdekten sonra 30 ile 50cc arası sut cıcıyor genelde peki ozaman onceki emdigi 5 dk icinde ne kadar sut ceker 30 cc az cunku acaba 5 dk da 100 cc cekebiliyormudur bebekler cunku benim bebegim o sure zarfında cokiştahlı cekiyor memeyi..merak içindeyim siz kac cc sut sagıyorsunuz bir memeden ve kac dakika sagmak gerek ben ne kadar sagarsamsgayım sut hiç bitmio biraz azalıyor o anda bir sızı iniyor ve tekrar cogalıyor sut kac dakika sagmalıyım normalde..lutfen yardım edin ben işin içinden cıkamadım..

Sagmadigim icin birsey diyemiycem ama benim kizda bi ara bes dakika emiyor bi ara yarim saat gögsümde istahina göre sanirsam:) eger aglamiyorsa ac degildir hehe.. Üstelik kilo alimida iyimis sorun yapma kendine derim Masallah:)

canım sütün çoksa eğer bebekler zaten 5dakika içinde anne güğsünü boşaltırlarmış benim oğlum sabahları sütüm bol olduğu için 5-10 dakika emse ona yetiyo ama akşam azaldığı için saatlerce mememde kalıyo maşallah sütün bol bebeğinde 750gr almışki gayet iyi bunları sorun etme 5dakkada o en az 120 -150 cc çekiyordur kafanı yorma

benimki 50cc anca içebiliyor.memede de 7-8dk kalıyor bazen 5 yadaaaaaaaaa10.bu ay 750gr aldı.çok iyi dediler.ben de taskıyordum dedim ya sadece 50cc içebiliyor ve bazen 5-6 saat ağzına almıyor .bazende daha sık.bebekler kendileri biliyorlar altını ıslatıyorsa kakasını yapıyorsa bir de kilo alıyorsa yetiyor sanırım canım.

hepinize tesekkur ederim arkadaslar içim rahatladı simdi 5 dk da 120 cc cekebilecegine pek ihtimal veremiyordum ben.bide altını ıslatıyor ama pek kaka yapamıyor.catlak yok poposunda yapınca da cıvık yapıyor kabız da degil amakilo alımı iyi olmasına ragmenkaka yapamıyor 2-3 gunde bir yapıyor.ama napayım simdi bunuda kafaya takmayım zaten doktora goturuyorum 15 gun sonra kontrole getiricem kilo alımına bakıcak yavaslamıssaek gıda balarız demişti doktorumuz.bakalım hayırlısı.bu durumla bitek kendim karsılastım sanıyordum neyseki sizinde oyleymiş cok anormal bir durum degil yani.hepinizin bebeklerine masallahhh hepinize tesekkurler

Merhaba..Her bebek farklı,bunu unutma..Ayrıca henüz çük küçük olduğu için çabuk yorulup,emmeyi bırakıyordur..
O yüzden her istediğinde ve sık sık emzir..Sütünün olmasıda büyük şans..
Benim ikinci bebeğim,oğlum 16 aylık hala emziriyorum..Sütüm ilk başlardaki gibi diil çok azaldı..
ılk 6 ay sadece anne sütüyle besledim..Beşinci ayda hiç kilo almamıştı örneğin ,yinede mamaya başlamadım,doktorda başlatmamıştı..
Kızımda sütüm çok azdı..Üçbuçuk aylıkken destek almıştık..

Size bol sütlü günler diliyorum..:)))

X