sizce ben pimpirikli bir anne miyim?

hasret...

elveda istanbul:(
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2007
365
3
kızlar ben oldum olası pimpirikli annelere kızmışımdır. ama anne olunca çevremdekiler benim de pimpirikli bir anne olduğumu söylüyorlar. neden miiii???
1.bebeğimin kıyafetlerini normal deterjanla değil de sabun tozuyla yıkıyorum ve her seferinde ütülüyorum diyee..
2.nihanın altını günde 9-10 bazen 12 kez değiştiriyorum ve ıslak mendil değil de nemli pamuk kullaniyorum diyeee...(aksi takdirde pişik oluyor ama etrafımdakiler pişiği çok özen göstermeme bağlıyor)
3.bebeğimin emziklerini 2 günde bir kaynatıyorum ve her yere düştüğünde yıkıyorum diyee..
4.henüz su bile vermiyorum diyee..(ben mutfaktayken komşum emziği kendi çayına batırmış bebeğime veriyordu, hiçbişey diyemedim sadece sustum ama komşum kızdığımı anladı)
evet objektif olun söyleyin valla kırılmayacağım sizce ben pimpirikli miyimm:uhm:

2.şık abartı..Onu koy kenara..(9-10 kere alt değiştirme kısmı)

2.şıkkı dikkate almazsak, zaten yapman gerekenleri yapıyorsun, fazla birşey yok...Kutlarım..

2.şık abartı..Onu koy kenara..(9-10 kere alt değiştirme kısmı)

2.şıkkı dikkate almazsak, zaten yapman gerekenleri yapıyorsun, fazla birşey yok...Kutlarım..

teşekkür ederim canım, şu bez sayısını gözden geçirmem gerekli sanırım. tabi henüz babamız iflas etmedenn-tatlicadiarzu-

ya sen şu bez konusunda abartmışsın ama ben de kızımla aşırı derecede ilgiliyim ama nasıl alıştırırsan o hesabı fazla çıt kırıldım alıştırmak istemediğimden bebeğimin kıyafetlerini normal deterjanla yıkıyorum bazılarını ütülüyorum sadece günde 4-5 defa altını değiştiriyorum doğduğundan beride ıslak mendil kullanıyorum ve çok şükür pişik sorunumuz olmadı
bu arda bende daha su vermiyorum gerek görmüyorum %98i su olan sütle beslenito zaten

Bez hariç hepsini yapıyorum. Bezi de eğer her defasında kaka varsa tabi ki değiştireceksin. Sen bakma başkalarının lafına çocuk senin çocuğun

kızlar ben oldum olası pimpirikli annelere kızmışımdır. ama anne olunca çevremdekiler benim de pimpirikli bir anne olduğumu söylüyorlar. neden miiii???
1.bebeğimin kıyafetlerini normal deterjanla değil de sabun tozuyla yıkıyorum ve her seferinde ütülüyorum diyee..
2.nihanın altını günde 9-10 bazen 12 kez değiştiriyorum ve ıslak mendil değil de nemli pamuk kullaniyorum diyeee...(aksi takdirde pişik oluyor ama etrafımdakiler pişiği çok özen göstermeme bağlıyor)
3.bebeğimin emziklerini 2 günde bir kaynatıyorum ve her yere düştüğünde yıkıyorum diyee..
4.henüz su bile vermiyorum diyee..(ben mutfaktayken komşum emziği kendi çayına batırmış bebeğime veriyordu, hiçbişey diyemedim sadece sustum ama komşum kızdığımı anladı)
evet objektif olun söyleyin valla kırılmayacağım sizce ben pimpirikli miyimm:uhm:

Bebekler çok hassastır, çabuk mikrop kapıp, hasta olabilirler. O yüzdendir ki;
1.Madde:tabiki normal deterjanla yıkamıycaksınız. Bebe deterjanlarıyla yıkanması lazım. Her defasında elbette ütülüyceksiniz. Ama ilk 2-3 ay.
2.Madde: Yok artık. Ne gerek var o kadar değştirmeye. Bu abartı evet.
3.Madde:Ben hergün kaynatırdım ve tabiki yere düştüğünde yıkayacaksınız.
4.Madde:2 Aylık bebeğe, anne sütü alıyorken, elbetteki su verilmez. Gerekli suyu anne sütünden alır bebek.

Bakıyorumda hiç de pimpirikli değilsin. Eğer sen pimpirikliysen ben daha beterim demektir.:nazar:

canım benım bez konusunda arkadaslarle hemfıkırım ama gereksız değiştiriyorsan tabı..ama eğr cok sık ıslatıtıp psletıyorsa altını değiştirecksın tabı..normali zaten gunde 8 kez değiştirmek..
elbettekı bıberonunu kanatacaksın 2 gunde bır değğil her bıberonu vermeden once kaynatın dıye okumustum ben.mkrop oluyor sonucta cocuğun ağzına gırıyor ya..:1no2:
yer düştğündede elbettekı yıkayacaksın bundan doğal bişi var mı..bız bıle yere düşen catalı kasığı agzımıza suruo muyuz?:1closedeyes:
su verme konusunda sonucta doktorların dediğini yapıosun vermeyebılırsın..(ben verıyorum da..:nazar:)
kıyafetlerını bende sabn tou ıle yıkayıp ütülüyorum..
sonuc ıtıbarıyle sen pimpirikli bı anne değilsin.gayet normalsın.bunları sana soleyenler ya anne olmamıslardır ya da bıraz pasaklılar..:kızgın: ve bebeklerının kkıymetını bılmıyorlar:mymeka:
sen takılma bunlara bence..bıldığın yolda devam et...

Son düzenleme:
bence pimpirikli değilsin...
eğer bebeğin pişiğe açıksa bunu senden başka kimse bilemez!!!9-10 kerede değiştirirsin daha fazlada...pişik olmasından iyidir...ıslak mendillere bende güvenmiyorum evde genelde kaynamış ılıksuya batırılmış pamukla siliyorum dışarıda bu her zaman mümkün olmuyor oyüzden dışarıda ıslak mendil kullanıyorum...(doktorumuzda bunu tavsiye etti)
pişiğe tabiki özen göstermen gekior özelliklede kız çocukları idrar yolu enfensiyona daha açık oldukları için bence bez sayısı bile abartılı değil...pişik olcagına günde 3-5 fazla bez değiştirirsin..
emzik kaynatma olayına gelince emziği sıcak suya atıp sakın kaynatma...kaynar suyun içine koy 5 dakika...çünkü çok kolay deforme olacağı için risklii...
walla bende bunları yapıyorum ellerimi defalarca proteksle yıkıyorum ellerini yıkamadan kimse almıyor kucağına...kıyafetlerini ütülüyorum atletlerini sıcak ütü yapıyorum....yıkamadan sıcak ütü yapmadan kıyafet giydirmiyorum...bence yaptıkların pimpiriklilik değil ama eğer etrafın dediklerini kafana takarsan bana şunu dediler bunu dediler işte o zaman pimririkli takıntılı olursunn...etrafı boşveeeer kızınıda güle gülee büyüttŞeniz

kızlar hepinizeçok teşekkür ederima.s.
kaç gündür kafama takılıyordu. içim rahatladı vallaa.s

bez haricinde bence normal
gerçi çocugum yok ama
yeni dogan bi bebekte 9 10 bez harcayamaz herhalde

bence de pimpirikli değilsin arkadaşlara katılıyorum
buarada ben emziğini günde 2 kere sterilizatöre atıyorum ayrıca yeren düşerse de yıkayıp vermedim hiççç illaa sterilizatöre atıyorum yer mikrop kaynıyo yawww :uhm:

bencede hersey olması gereken gibi.zaten benm tanıdığım en pinpirikli ekim annesi TERKEN:roflol: bu başlığı onun açması gerekirdi:lepi:

bencede pimpirikli anne degilsinyerimseniben bez degistirme yasakkelimeharicinde gerceten biraz fazla geldi sayisi bana:bbo: her anne bebegi icin en iyisi olsun ister degilmi :Saruboceq:hepimiz ayni seyleri yasiyoruz :teytey::1hug:

Bence de pimpirikli degilsin bende hep ayni seyleri yapiyorum sonucta saglik soz konusu oldukca titiz olmak gerekir ama ben bezini 4 5 kere degistiriyorum seninki fazla geldi tabi kakasini yapiyosa mutlaka degistirmen gerek

Bende sabun tozuyla yıkıyorum, ama ütülemiyorum, 9-10 bez olayı bende var, çocuğu kakalı yada çişli bezle bekletemem ki, ben doğduğu andan beri ıslak mendil kullanıyorum , Allaha şükür hiçbirşey olmadı ve rahatlık açıkçası, bende su vermiyorum , süt dışında ağzına hiçbirşey girmiyor açıkçası, emziklerini de her yere düştüğünde yıkıyorum ve 2-3 günde bir kaynar suda bekletiyorum, ayrıca bazen pimpirikli olmak iyi emin olun, benim bebeğimin göbeğinde şişlik vardı, herkes evham yaptığımı bebeklerde olabileceğini söyledi, dün artık dayanamadım ve doktora götürdüm ve fıtık çıktı, doktor dikkat etmem gerektiğini çocukta farklı kusma, huzursuzluk, göbekte boyut ve renk değişimi olursa acil ameliyat edilmesi gerektiğini söyledi, o yüzden biraz pimpirikli olmakta bence hiçbir zarar yok

Sen devam et canım gayet normal bir annesin.bez dışındakileri bende yapıyıorum doğru olanı bu zaten.ben koltuk siliyorum sabahları ellerini değdirip ağzına götürüyor sonuçta dışarıdan gelenler o koltuğa oturuyor ve mikrop alabilir değilmi?
artık başa çıkamıyacağım örtü sericem ve gelenlerin arkasından yıkayacağım:))

Sen devam et canım gayet normal bir annesin.bez dışındakileri bende yapıyıorum doğru olanı bu zaten.ben koltuk siliyorum sabahları ellerini değdirip ağzına götürüyor sonuçta dışarıdan gelenler o koltuğa oturuyor ve mikrop alabilir değilmi?

ben halılarıma hep örtü serdim canım, istediğim zaman yıkayabileyim diye. kanepelere de alcaktım ama eşim istemiyor ev çirkin olcakmışş, mobilyalar görünmüyomuş falannnÇok üzgünüm çoook

Bende sabun tozuyla yıkıyorum, ama ütülemiyorum, 9-10 bez olayı bende var, çocuğu kakalı yada çişli bezle bekletemem ki, ben doğduğu andan beri ıslak mendil kullanıyorum , Allaha şükür hiçbirşey olmadı ve rahatlık açıkçası, bende su vermiyorum , süt dışında ağzına hiçbirşey girmiyor açıkçası, emziklerini de her yere düştüğünde yıkıyorum ve 2-3 günde bir kaynar suda bekletiyorum, ayrıca bazen pimpirikli olmak iyi emin olun, benim bebeğimin göbeğinde şişlik vardı, herkes evham yaptığımı bebeklerde olabileceğini söyledi, dün artık dayanamadım ve doktora götürdüm ve fıtık çıktı, doktor dikkat etmem gerektiğini çocukta farklı kusma, huzursuzluk, göbekte boyut ve renk değişimi olursa acil ameliyat edilmesi gerektiğini söyledi, o yüzden biraz pimpirikli olmakta bence hiçbir zarar yok

geçmişolsun canım, inşallah o belirtilerle karşılaşmazsınn:Saruboceq:

ben halılarıma hep örtü serdim canım, istediğim zaman yıkayabileyim diye. kanepelere de alcaktım ama eşim istemiyor ev çirkin olcakmışş, mobilyalar görünmüyomuş falannnÇok üzgünüm çoook

yapmayın bu kadar yaa..bırakın alıssın cocuklar toza mikroba..yarın bigün biyere gittiğinizde orayadamı yanınızda örtü götürceniz..koruyim derken daha hassas yapıcaksınız bu cocukları..

X