sizce ben kızımı kıskanıyormuyum

gxoxnxuxl xoxzçelik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2008
17
0
41
slm arkadaşlar size bişey danışcam ya gözüme uyku girmiyo valla doğru karar vereyim diye kaç gündür akla karayı seçiyorum bir ay önce kaynım evlendi kaynım yurtdışında yaşıyor akrabalardan bir kız aldı fakat eşini götüremedi bizim apartmanda kayınvalidemlerle kalıyor şimdilik kızım 4 yaşında gelin geldiğinden beri gözü beni görmez oldu sürekli eltimin yanında dün sabah kalkmıs benden habersizce mutfaktan poşeti alıp dolabındaki bütün kıyafetleri doldurup onlara götürmüş sonra bana geldi anne ben artık yengemle yaşıycam bayramda size gelirim dedi beynimden vurulmuşa döndüm ya gitmesine kalmasına karşı değilim fakat artık sözümüde dinlemez oldu en ufacık bişeyde yengeeee diye ağlamaya başlıyo hatta o kadar ileri gittiki geceleride orda kalmaya başladı yaaa kalkta evlat büyüt 4 yıldır gözümden sakındığım çocuğum ki yanımdan hiç ayırmamıştım kardesiyle arasında bir yaş var doğumda dahi gece yanımda kalmıştı ama şimdi beni istemiyo ya şaka bi yana huyu değiştiya o yüzden kreşe vermek istiyorum doğrumu yapıyorum sizce?:eek:klava:

:roflol: aksam aksam cok güldüm bence takma kafana daha kücük 4 yasindaymis olur böle seyler bizim komsudada ayni sey olmusdu kizi bizden ayrilmak istemiyordu annesi zorla götürüyordu babasina cok düskündür babasi gel kizim ben ise gidiyorum seni bi öpim dedi kiz orali bile olmadi ama artik düzeldi daha cocuk ne yapdigni bilmiyor bence zamanla gecer

:roflol: aksam aksam cok güldüm bence takma kafana daha kücük 4 yasindaymis olur böle seyler bizim komsudada ayni sey olmusdu kizi bizden ayrilmak istemiyordu annesi zorla götürüyordu babasina cok düskündür babasi gel kizim ben ise gidiyorum seni bi öpim dedi kiz orali bile olmadi ama artik düzeldi daha cocuk ne yapdigni bilmiyor bence zamanla gecer

umarım geçer çünkü hayatımda bir eşimi bide kızlarımı çok kıskanıyormuşum onu yeni farkettim..kötükedihüso

Eeee işte annelik bu, buradan kaynanalarına veryansın eden gelinlere örnek olacak senin bu yazdıkların. Sen 4 yaşındaki kızın yengesine gidiyor diye delirmişsin birde doğurup büyüttüğün evladının evden uçması sonucunda ne hale geliyor insan artık düşünün.
Bu arada benim çocuklarımda eltimi çok severler. Eltimin çocuklarla elektriği çok iyi. Önceleri bende kıskanıyordum ama sonradan bunun saçma olduğunu anladım. Bırak çocuk nerede mutluysa kalsın. Ömür boyu orada kalacak değil ya, bir iki gün sonra hevesi geçer.

bence eltinizle konusun.
kiziniza annende seni özler diye uygun bir dille aksamlari eve gitmesi gerektigini anlatsin.
eminim yengesinin sözünü dinleyecektir.
4 yasindaki bir cocugun geceleri baska yerde kalmasi bencede uygun degil.

Benim eltimin kizida öyle sayilir 2.5 yasinda annesi saclarini yapmak istiyor yengem yapsin diyormus::1rolleyes:

Annesi soruyormus niye kizim yengen yapsin ben yapiyim iste kizda ama o daha güzel senden anne diyormus.:roflol:

Eltim hic makyaj yapmaz süsüne önem vermez eh bende onun tam tersiyim biraz kokosum galiba o yüzden yavrucak yengem daha güzel diyor! Bana heves ediyor yani.

Takma güzelim ya cocuk iste eltin ilgileniyordur onunla cocuk falanda yok hosuna gidiyordur senin cadinin o yüzden merkali oraya....sırnaşık şey

Kizma annesi gecer gecera.s.

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3yerim ben senin kızını..zamane kızı evi erkenden terk etmiş işte....mutfaktan poşet alıp eşyalarını doldurması olayı hele gözümde canlandıda:roflol::roflol:poşet tutan ellerini ısırayım onun...:roflol:insaflı kız ama Allah için bayramlarda ziyaret edecekmiş işte sizi:roflol:....annesi lütfen kızma ona...bu çocuklarda zaman zaman olabilen birşey...bende 2 yaşlarında iken babamın teyze kızına takmışım kafayı...hatta ona anne bile demişim asla peşinden ayrılmıyormuşum...üstelikte onun peşinden anne gitme diye ağlayıp onunla gidiyormuşum....onunda bebeği olmadığı için bana çok yakınmış...bu arada annem 2. bebeğini de doğurmuş...yani bana olan ilgi ister istemez ikiye bölünmüş...ben o durumda,baabmın teyze kızı bebek özlemi olan bir hanım ikimizde birbirimizde bir eksiği kapattık demekkigamyoncuiremsuannem de o dönemler çok ağlamış benim yüzümden çocuğumu kaybediyorum diye...ama tabiiki öyle birşey olamaz....teyzemin büyük kızıda anneme çok düşkünmüş ve teyzem annemle kavga bile etmiş çocuğumu benden soğuttun diye:roflol:annem o zamanlar ona çok kırılmış ama kendi başına gelince anlamış onun hislerini....sonuçta herkes annesi ile kalmış neticede korkacak birşey yok yani.....annem gerek benim,gerek kızkardeşimin çocuklarına çok emek verdi...bizim oğlanlar annanneye deli olurlar...ama annem hep şöyle der....biraz amiyane olacak afedersiniz ama"sen istediğin kadar emek ver sonuçta herkes düştüğü yeride,çıktığı yeride bilir":roflol:aynende öyle oluyor canım....eltin yeni evlenmiş bir şey anlamadan kocası gitmiş bu geçici bir durumda olsa can sıkıcı bir şey...ailesi ile değil...o boşluğa kızını koymuş...kızın seni muhakkakki ondan çok seviyor ama evde kardeş yüzünden ilgi ikiye bölünmüş...oysa eltinin başka bir meşgalesi yok onunla oyalanıp oynuyor,kızında bu ilgiden hoşnut kalmış durum bu...üzme canını kızın senin eltinde birgün kocasının yanına gidecek...:sm_confused:yinede çok rahatsızsan ve birgün eltinin gitmesinin kızını etkileyebileceğinden çekiniyorsan kızınla daah fazla vakit geçirip,birlikte oyun aynadığınız zaman dilimleri yarat....ama sakın ona kızıp,sert tepkiler verme,oda daah bebek sayılır....sevgiler.............

o yaşlardaki çocuklarda olabilir diye düşünüyorum. Eltiniz yeni biri ailede ve onu kendine arkadaş seçti belli ki, tabii ki büyük bir arkadaş. Bir de bir yaş küçük kardeşi var sanırım. Bu şekilde kendini özel hissediyor belki de, yengesiyle sadece o yakın olarak. Gittiği, gece kalmak istediği evde tek çocuk o mu oluyor? Bir de eltinizin çocuklarla arası iyiyse, siz tabii ki annesiniz ama yetişkin olup da çocuğun seviyesine inebilmek onunla ortak bir şeyler yakalayabilmek, anne-baba haricinde çocuğun doğrudan kalbine gidiyordur. Kreş aslında 4 yaşında bir çocuk ideal diye düşünüyorum.

Benim de çocuklarla aram çok iyidir. Ufaklıklar cin gibi sevildiklerini biliyorlar ve bazen arkadaşlarım trip yapıyor şakadan yüzümüze bakmıyor seni görünce diye.

Benim eltimin kizida öyle sayilir 2.5 yasinda annesi saclarini yapmak istiyor yengem yapsin diyormus::1rolleyes:

Annesi soruyormus niye kizim yengen yapsin ben yapiyim iste kizda ama o daha güzel senden anne diyormus.:roflol:

Eltim hic makyaj yapmaz süsüne önem vermez eh bende onun tam tersiyim biraz kokosum galiba o yüzden yavrucak yengem daha güzel diyor! Bana heves ediyor yani.

Takma güzelim ya cocuk iste eltin ilgileniyordur onunla cocuk falanda yok hosuna gidiyordur senin cadinin o yüzden merkali oraya....sırnaşık şey

Kizma annesi gecer gecera.s.

ya valla ben öyle biri değilim kızım çok kokoş tamam ama herkes söyler bunu aynı annesi diye takılar alırım süslerim hele makyajı hiç sorma üfffffff ikimiz aynanın karşısına bir geçtikmi kimse dokunmasın bize ya benim korkum fazla alışması yarın birgün gitcek eşinin yanına o zaman sürekli sorcak bana yengem nerde diye enazından kreşe giderse fazla tutulmaz diyorum ya bide şey çok şaşırtıyo beni şimdiye kadar babannesi dedesi teyzeleri çok düşerlerdi üstüne çok yüz verirlerdi ama kimseye böyle tutulmamıştı yaaaa bananeee ben kızımı istiyoruummm arkadaşlar lütfen daha çok yazın çözüm bulmam lazım:eek:klava:

canım alınma lütfen ama biraz abartmıyormusun yerimseniben
yiğenimde benden hiç ayrılmazdı hatta ablamla doktora gittiğimizde bile sürekli benim kucağımda olurdu hatta bir keresinde doktor ablama " siz bırakın annesini istiyo çocuk " demişti . ünv ye başladığım dönemlerde ayrı kaldık ilk zamanlar çok zorladı onu ama zamanla alıştı şimdi 8 yaşında ve annesininde benimde yerim ayrı onun gözünde a.s
bak yazmışken aklıma geldi abimin kızı 4 yaşlarındayken annesiyle tartışmış , bize çıkmıştı ve ben ömrümün geri kalan kısmını sizinle geçirmek istiyorum demişti:roflol:

Arkadaşım bencede biraz abartıyorsun gibi.
O yaştaki bir çocuk herşeyi söyler.
Eltine değilde kız kardeşine aynı yakınlığı gösterse idi yinde kızacakmıydın.
Çok takıyorsan kafana, eltinle konuş bence.

ay güldüm sabah sabah poşete koymuş evi terkediyo :roflol:
çocuk daha ya.bizim alt komşu da bizim evden hiç ayrılmazdı burda kalcam diye zırlardı
istemesekde kalsın diyoduk büyüdü annesinin yanından ayrılmıyo bizi tanımıyo gamyoncuiremsu
yengesi çok mu ilgili acaba?yeterli ilgili alamamış olabili diye düşünüyorum..4 yasına gelmiş kreşe vermeniz daha mantıklı ben çalışmasam da yine verirdim kreşe maddi durumum el verirse..

arkadaşlar abarttığım bişey yok sadece düşünce ve hislerimi paylaştım ben sizlerle yoksa ne kızıma nede eltime böyle bişey söyleyemem eltimi kırmaktan korkarım gidip gelmesinide zaten kısıtlamıyorum babanneside o evde yaşıyor öyle bi durum sözkonusu bile olamaz yanı benim düşündüren konu çocuğumun eğitimi şimdi biz biyere gittiğimizde falan kızım yalnış bi hareket yapınca müdahale ediyorum fakat hemen gel canım sen buraya gel gel tarzında bi davranış,e o zamanda kızım hemen ağlamaya şımarmaya ve beni dinlememeye başlıyo ben çocuklarım konusunda oldukça hassasım bu konuda beni düşündürüyor tabi sıkıntım bu aslında yoksa etin tırnaktan ayrılmıycağınında bilincindeyim tabiii.....

eltin çocuğun için yeni biri,heleki yeni şeyler keşfetmeye çalıştığı bi dönemde.biraz ilgi ve sevgiyle onu çok mutlu etmiştir eltin.önce sakin ol.kızını kaybetmiyosun.sadece bi zaman meselesi bu.sıkılınca yine sana dönecek.

umarım geçer çünkü hayatımda bir eşimi bide kızlarımı çok kıskanıyormuşum onu yeni farkettim..kötükedihüso

canım sonuna kadar haklısın. bence eltinin hareketi yanlış. kızını akşam olduğunda annesi ve babasıyla birlikte olması gerektiğini güzel bir dille anlatıp sana göndermesi gerekiyor. belkide bunu eltine sen anlatmalısın. kreşe gönderme fikrinede katılıyorum. çözüm olabilir.

gönül,her anne çocukları konu olunca hassaslaşır...
ama sizin yavrunuz daha 4 yaşında...ilgi kimden fazla gelirse o yöne gideceği yaş...
bence başlıktaki gibi siz kızınızı değil,eltinizi kıskanıyorsunuz belkide bu konuda...
ama aynı binada yaşamanın dez avantajı diyebilirim...
bence çocuğunuza bu konuda kimsenin esnek davranmasına izin vermeyin...
ağaç yaşken eğilir değilmi...
şimdiden öğrenmeli,akşam olunca eve gidileceğini,evde yatılacağını...
bu benim fikrim...ama yakın akrabalarınıza ricada bulunun ki,sizin kurallarınızın geçerliliği olsun...
o minik hanımefendiyi de öpüyorum...
sevgiler...

canım benim yeğenlerimde bana çok düşkündürler hatta bir keresinde yeğenimin teki şutarafagittiarabada benim kucağımda tamda uyuma pozisyonundaydı annesine dedikimirmirmirmir
--anneeee sen poşetleri taşı halamda beni taşısın ben uyuyorum.:roflol::roflol:
ayyy öyle güldüm öyle güldümki anlatamam.
çocukluk bu geçecektir.
çocuklar herşeyden çok çabuk sıkılır.
bu arada babamın evine eşimle gittiğimizde yeğenlerim kavga eder halam benimle yatıcak yok benimle die.lülülülülülü
evlendiğimi ve eşimle yatmam gerektiğini henüz tam idrak etmediler:nazar::1hug::roflol:

slm arkadaşlar size bişey danışcam ya gözüme uyku girmiyo valla doğru karar vereyim diye kaç gündür akla karayı seçiyorum bir ay önce kaynım evlendi kaynım yurtdışında yaşıyor akrabalardan bir kız aldı fakat eşini götüremedi bizim apartmanda kayınvalidemlerle kalıyor şimdilik kızım 4 yaşında gelin geldiğinden beri gözü beni görmez oldu sürekli eltimin yanında dün sabah kalkmıs benden habersizce mutfaktan poşeti alıp dolabındaki bütün kıyafetleri doldurup onlara götürmüş sonra bana geldi anne ben artık yengemle yaşıycam bayramda size gelirim dedi beynimden vurulmuşa döndüm ya gitmesine kalmasına karşı değilim fakat artık sözümüde dinlemez oldu en ufacık bişeyde yengeeee diye ağlamaya başlıyo hatta o kadar ileri gittiki geceleride orda kalmaya başladı yaaa kalkta evlat büyüt 4 yıldır gözümden sakındığım çocuğum ki yanımdan hiç ayırmamıştım kardesiyle arasında bir yaş var doğumda dahi gece yanımda kalmıştı ama şimdi beni istemiyo ya şaka bi yana huyu değiştiya o yüzden kreşe vermek istiyorum doğrumu yapıyorum sizce?:eek:klava:
canım benım ben olsam bende kıskanırım.
ama bu ıste bır sey var
bır cocuk helede 4 yasında bır cocuk anneden vazgecemez
sen bu durumdan bunalıp cok ustune gıdıyorsan uzaklasıyor olabılır bırde karsı taraf bıseylermı soyluyor acaba
benımde esının babası olacak sahıs gecen senelerde kızıma bırseyler soylemıs.
ben konusmuyorum kendılerıyle kızlar ve esım gıdıp gelıyor.geldıgınde kızımda bır surat tavırlar ve yaramazlık yaptıgında kapıya gıdıyor ben gıdıyorum bu evden sızle yasamayacagım demeye basladı.sakınce bekledım ve oraya her gıdıp geldıgınde oluyordu.kızımla kahvaltıda konustum.
kızım dedenler sana bısey soyluyormu dıye?
yok anne dedı ama yuz degıstı.
bak aramızda kalacak dedım annenın ben senın yanlıs bırsey olabılır dedım konusarak cozelım dedım.
evet anne dedı babam namaz kılmaya gıdınce benı kucagına alıyor
annen senı dovuyormu ?babanı uzuyor kavga edıyorlarmı?bıze kac gel demıs
pekı babaannen ve halan ne dıyor dedım.
onlar bısey demıyor sadece dınlıyor dedı.
sen ne dedın dedım?
anne onceden anlatıyordum ama sen bu evde konusulanlar anne bana ben ve kardesımın arasında kalır dıye ogrettınya ogunden sonra soylemdım dedı.
beynımden vurulmusa dondum ve benden hırs almak ıcın kızımı kullanıyorlar
esım soyledım bu ısı hallet benı bulastırma yoksa cok kotu olur dedım..
bayram gunuydu annemlere gecmeden onlar oraya gıtmek ıstedı.ben gıtmedım sonra kucuk kızım acıkmıs benı cagırdı esım gıttım emzırdım yola annemlere cıkacagız 5 dk durmadım yanı.
annesı bana kızımız bızımle konusmuyor bısey olmus dıye laf attı.esıme baktım.anne sus dedı.kadın bana dalasmaya yer arıyor.
bende;
eeeeeee dedısı kocaman adam cocugu koseye cekıp sıkıstırıpda sorular sorar anneyı kotulerse konusmaz dedım.
oyle bısey yapmadık demedı atladı hemen
ne var evladım mutlumu degılmı dıye ogrenememmı dedı.
essek kadar oglun dururken 4 yasında cocuktan mı ogrenmeye kalktınız masaallah dedım ve kestım.
cok uzattım kusura bakma canım
ama cocukların bambaska bır hayal dunyası var.sakın kızına sınırlenıpp kızma.
eltın ıyı nıyetlı olabılır ama cocuga cok ılgı alaka onu cok sevmesı senın kızım az ılgılenmen bıle cocugun senden uzaklasması ıcın yeterlı sebep
allah yardımcın olsun
sakın ol ve gozlemle olayları bence
kızının en sevdıgı seylerı yapmaya calısın ıkınız
oraya gıtmek ıstedıgınde sakınce aaaaaa bende senın en cok sevdıgın su yere gıderız dıye dusunmustum falan de

X