sizce ali rıza bey nerde hata yaptı

tutuile

Nirvana
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2007
144
7
yaprak dökümü dizisini herhalde izliyorsunuz ali rıza bey son derece mazbut düzenli bir yaşantısı olan insan ama gel gör ailesinde hata yapmayan yok sizce hata nerde
her ailede birtakım hatalar yapılmıyornu sonucu düşünülmeksizin ali rıza bey veya eşi nerde hata yaptıda ailesi bu hale geldi evett yorumlar

çok tutucu ve çocuklarına devamlı baskı uyguladı.devamında da asla olmaz dediği şeylere izin verdi.aslında fazla bi suçu,hatası yok.hayat böyle.çok büyük konuşmamak lazım

dizi aslından uzaklaşıyor...
kitapla bi alakası kalmadı yani...
Ali rıza beyin tutucu tavırları ve büyük konuşmaları tabii annenin bir takım özentileride çocukların yalnış yollara sapmasına neden oldu...
ama ben bütün bu yaşananlara rağmen ali rıza beyin nasıl ayakta kalabildiğine şaşıyorum...
güzel dizi...
ibretlik bir hayat hikayesi...

Sonucta ali riza bey namusuyla calisan durust bir insan..

Aileler sonucta belli yasa kadar cocuklarini egtiyorlar..

Cocuklar ne kadar dusurt birsekilde yetisirrse yettisin

Belli bir yastan sonra arkadaslari ile buyuymeye basliyorlar

aileden uzaklasiyorlar..Sevket karisinin rahat hayat gecirme hirsinin kurbani oldu..

kizlara diyecek birsey bulamiyorum..

Herhalde ali riza beyyy namus kavramini tam ögretememi kizlara yada hayriya hanim..

hirsizlik yapmak haksiz yere para kazanmak bunlar belki namuslu insan kavramini tasiyor

ama diger namus kavramini ögretememis

çünkü nasıl yetişirse yetişsin herkes aslında ailesinden ayrı bir bireydir. öğrencilerimden biliyorum iki kardeş anne baba aynı, yetişme koşulları aynı ama çocuklar çoook farklı. okulumda birsürü kardeş olan öğrencim var. neredeyse hepsinde bunu gözlemliyorum..

aıle bı cocuğu nadıl yetıştırırse yetıştırsın o cocuğun karakterını deıştıremez dıye duşunuyorum.dızıde ailenın ohale gelmessınıde ferhundede bılıyorum..cunku kızları oğuz için o fışekledı bence..

canım kızlarında içinde varmış ama bahaneye bakmışlar sanki:1closedeyes:

cocuklarina hep dogrulari göstermis ve baskici olmus.ama cocuklara yanlislar hep güzel gelmis ve yalanlarla birlikte yanlis batagina saptilar.

bıraz baskıcı bı tavır sergılemesınden olabılır ama anam haepsımı yanı aıle breylerı teek tek dokuluoo.bu kadarmı olur o yuzdenbence alı rıza beyın fazla bı sucu oldugunu dusunmuyorm.çunku cocuklarını hepsı yetıskın insanlaar we hepsıde bıle bıle lades dedı yanıı..

Herhalde Alirıza Bey çocuklarını yetiştirirken biraz hamaset edebiyatına dalmış ve hayatın gerçeklerini, Ferhunde, Oğuz gibi kötülük eğilimli insanları önceden farkedebilme, bu tür insanlara karşı kendini koruyabilme becerisini çocuklarına verememiş.
Şevketin ilk hatası evli bir kadınla beraber olmaktı. Necla ve Leylanın hatası da ailelerinin onaylamayacağı, hani aslında gençken birçoğumuzun beğendiği, serseri+yakışıklı+çıkarlarını herkesten ve herşeyden üstte tutan bir adamı çok önemsemekti. En büyük zararı da yine çocuklar gördüler.

[B]ali riza bey cocuklarini disiplinli yetistirdigini zannediyodu ama aslinda onlarin kendisinden korkmasina sebep oldu.....
aman babam duymasin,bilmesin,gormesin,,,,
cocuklarda korktugu icin sakladiklari seyleri paylasmak yerine sakladikca hata ustune hata yaptilar....
bence bi cocuk anne babasindan korkmamali
cunku cocuk korktukca herseyi ailesinden saklayacaktir....[/B]

baskının insana bişey kazandırcağını düşünmüyorum.bir şeyi ne kadar bastırmak istersek o kadar gün yüzüne çıkar.Ali Rıza bey çocuklarına çok güvendi özellikle şevkete oysaki onun iç dünyasıyla nasıl savaştığını görmedi bile.hep kendi düşünceleriyle yönetmk istedi evladının fikirlerini hiç sormadı.müthiş bi dizi bence oalğanüstü.ama bazen Ali rıza beye çok üzülüorum nasıl oluyorda bu kadar yükü omuzlarına alıyor.nasıl oluyorda ayakta duruyor.nasıl baş ediyor helal olsun adama.film ama izlerken gerçek sanırourm walla

bence ali rıza beyin bir suçu yok ahlak değerleri düşük olan ferhunda evlerine girince aile içten içe yıkıldı

Bence hep büyük konuştu..
Benim kızlarım benim oğlum böyle şey yapmaz dedi durdu..Ferhunde evlerine ilk geldiği gün Benim kızlarım sizin gibi değil demişti..
O günden sonrada herşey değişti..
Ben büyük konuşmayı hiç sevmem..
ayrıca böyle bir babayı rezil ettiler izlerken çok üzülüyorum o koskoca adamın haline..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…